Tipsiz olmak

Delikanlı bir şahıs kendini bu kadar övmez. Koca Fatih bile kendini övmedi bu kadar sen kimsin la. Çocuk burada konu açmış cevap ver geç.

Doğruları söylemek ne zaman kendimi övmek oldu. Ayrıca unutulmamalı güzellik/yakışıklılık göreceli kavramlar. Ayrıca yazdığım metine bakılır ise çevrem tarafından ne gözle görüldüğüm aşikar.

Doğruları söylemek ne zaman kendimi övmek oldu. Ayrıca unutulmamalı güzellik/yakışıklılık göreceli kavramlar. Ayrıca yazdığım metine bakılır ise çevrem tarafından ne gözle görüldüğüm aşikar.

50'ye yakın şubeli Fast food zincirimiz var, babamın çiğ köfte fabrikası var İstanbul'daki otellerin yarısı dedeme ait, babamın Audi A8 quattro Long'u var, abimin Range Rover Sport'u var. Ne? Neden mi söylüyorum? Doğruları söylemek ne zaman kendimi övmek oldu. Ayrıca zengin bir tipim. İnsanlar bana zengin olduğumu söylüyor.

Hiç bir insan tipsiz veya çirkin değildir. Her insan güzeldir fakat yargılayıcı bir toplumda yaşadığımız için psikolojik olarak kendimizi yakışıklı veya çirkin diye eleştiriyoruz. Buna hiç gerek yok. İnsan kendisiyle barışık olduktan sonra diğer insanların seni nasıl gördüğünün hiç bir önemi yok. Fiziksel görünüşünüz ile alay eden insanlar gram kâale alınacak kişiler değiller, gerçekten. Eğer kâale alırsanız kendinizi yiyip bitirirsiniz bu düşünceler ile.

Hiç bir insan tipsiz veya çirkin değildir.
Maalesef insanlar güzel ve çirkin olarak ikiye ayrılırlar.
Her insan güzeldir fakat yargılayıcı bir toplumda yaşadığımız için psikolojik olarak kendimizi yakışıklı veya çirkin diye eleştiriyoruz.
Gerçekçi olmak lazım bence. Her insan güzel falan değil. Aksine insanlar bu dünyanın kanseri. Ayrıca insanlar güzel veya yakışıklı olabileceği gibi çirkin de olabilir. Bu gerçekle yaşamakta fayda var.
Buna hiç gerek yok. İnsan kendisiyle barışık olduktan sonra diğer insanların seni nasıl gördüğünün hiç bir önemi yok. Fiziksel görünüşünüz ile alay eden insanlar gram kâale alınacak kişiler değiller, gerçekten. Eğer kâale alırsanız kendinizi yiyip bitirirsiniz bu düşünceler ile.
Kesinlikle katılıyorum.

50'ye yakın şubeli Fast food zincirimiz var, babamın çiğ köfte fabrikası var İstanbul'daki otellerin yarısı dedeme ait, babamın Audi A8 quattro Long'u var, abimin Range Rover Sport'u var. Ne? Neden mi söylüyorum? Doğruları söylemek ne zaman kendimi övmek oldu. Ayrıca zengin bir tipim. İnsanlar bana zengin olduğumu söylüyor.
@yaraliordek İşçi lazım mı?

Son düzenleme:
Konu tip ile alakalıydı ve bende tip ile alakalı kendimi özetledim. Senin babanın dükkanları ne alaka konuyla anlamadım :D

Hocalarım selam. Çevremdeki çoğu kişi tipsiz olduğumu söylüyorlar, bende onlara katılıyorum. Bu da özgüvensizliğe yol açıyor ve kızların çoğu da tipe baktığı için tipten kaybediyorum. Tipimi nasıl daha düzgün hale getirebilirim? Bu konuda çok bilgim olmadığı için Ağabey ve kardeşlerimden tavsiyeler bekliyorum. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın. Buraya kadar okuduysanız teşekkür eder ve herkese iyi sosyaller dilerim.

Vücut yapın, bir süre çene kası (jawline) antrenmanı yapın, çeneniz şekillensin. Çok fazla yapmayın lucitiq olursunuz sonra :D. Yüz tipinize en uygun saç, sakal, bıyık vs. tipini bulun. Böyle küçük küçük ayrıntılar devam eder. Siz bunları yaparsanız, daha erkeksi hissedeceksiniz, inanın. Hatta bu şekilde özgüveninizi tavan ettirebilirsiniz, eğer böyle olursanız bile illa ki ''tipsiz'' diyen insanlar olacaktır. Bu insanlar her zaman var, biri bir şeyi başarınca hemen ona laf atarlar, eleştirirler (kötü anlamda). Muhtemelen siz de bu insanların dedikleri yüzünden böyle hissediyorsunuz ve tipsiz değilsiniz, ama inanın dediklerimi yaptıktan sonra kesinlikle öyle hissetmezsiniz.

Kaderimiz bozuk.

Maalesef hocam. Bize ise onları izlemek düşüyor sadece.

Vücut yapın, bir süre çene kası (jawline) antrenmanı yapın, çeneniz şekillensin. Çok fazla yapmayın lucitiq olursunuz sonra :D. Yüz tipinize en uygun saç, sakal, bıyık vs. tipini bulun. Böyle küçük küçük ayrıntılar devam eder. Siz bunları yaparsanız, daha erkeksi hissedeceksiniz, inanın. Hatta bu şekilde özgüveninizi tavan ettirebilirsiniz, eğer böyle olursanız bile illa ki ''tipsiz'' diyen insanlar olacaktır. Bu insanlar her zaman var, biri bir şeyi başarınca hemen ona laf atarlar, eleştirirler (kötü anlamda). Muhtemelen siz de bu insanların dedikleri yüzünden böyle hissediyorsunuz ve tipsiz değilsiniz, ama inanın dediklerimi yaptıktan sonra kesinlikle öyle hissetmezsiniz.
Hocam burnum yamuk olduğu için alay ediyorlar. Ve ağzımın alt kısmı bûyûk olduğu için bana at ağızlı diyorlar. Sınıftaki diğer arkadaşların neredeyse hepsinin tipi ortalama üstü. Benim ki ise altı. Hatta sene sonu erkek basket takımı olarak fotoğraf çektirdik.
Aralarında en kötü ben çıktım. Ağzım bûyük ve burnum yamuk olduğu için hocam. Diğer arkadaslar kızlarla konusurken ben de onları izliyorum bu da çok koyuyor be hocam. Hatta bir arkadaş sen efendi, saftirik ve o kertenkele tipinle diye sana bakan olmaz demişti hocam. Hayatımda en çok koyan laflardan birisi de budur hocam.

Son düzenleme:
Hatta bir arkadaş sen efendi, saftirik ve o kertenkele tipinle diye sana bakan olmaz demişti hocam.
Arkadaş mı?
Bak evlat, yakınmanın hiçbir anlamı olmadığını ileride anlayacağını düşünüyorum ama sana yine de söyleyeyim. O varlıklardan daha değerlisin. Kişiliğin, becerilerin, gücün... Bir gün anlayacaksın ki sen normalsin ama onlar değil. Değişen nesil. Umarım bir gün hakettiğin yeri bulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı