Torrent oyun sitelerini kullanmayın

Benim Alman bir Torrent sitem vardı ve hiçbir zaman virüs ile karşılaşmadım. Sadece site biraz eski siteler gibi karışıktı ve genellikle oyunların son sürümü olmuyordu ve her oyun yoktu. Ama %100 güvenilirdi. Torrent desteklemiyorum eğer paranız varsa ve oyunu beğeniyorsanız alabilirsiniz. Benim param var eğer oyunu beğeniyorsam en üstün hizmet ile Steam'dan oynuyorum. Ama eğer beğenmiyorsam 4-5 gün Torrent ile oynayıp siliyorum.
Kickass sitesi mi? O yasaklandı diye biliyorum.

Ülkenin ve halkın ekonomik durumu ortadayken hala daha torrent ile oyun indirenlerin şeytan gibi gösterilmesi bence bencillik ve kötü niyettir.
Adaletsizlik ve eşitsizlik bitene kadar, insanların daha iyi hayat yaşayacakları gün gelene kadar kadar korsan oyun indirenleri savunacağım.
(Ben pek oyun oynayan birisi değilim bu yüzden korsan oyun indirmiyorum ancak indiren arkadaşları haklı buluyorum.)

Korsan Far Cry 5 indirmeyi denedim. Tam da tahmin ettiğim gibi içinden Occamy.C trojanı çıktı. Siteye yorum yazdım, virüs olduğunu belirttim. Anında sildiler. Korsan oyun indirmeyin, indirtmeyin, indirttirtmeyin.
Yani virüs olmazsa kuzenin korsan kullanacak ? Peki...
Güzel olmuş. 😂

Ülkenin ve halkın ekonomik durumu ortadayken hala daha torrent ile oyun indirenlerin şeytan gibi gösterilmesi bence bencillik ve kötü niyettir.
Affedersiniz, ekonomik durumun nesi ortada ? Oyun konsollarını, EA ve Ubisoft'u saymazsak her üç oyundan birisi zaten bölgesel fiyatlandırma ile satılıyor. Üstüne 500 TL'lik oyunlar indirim ile 50 TL'ye alınabiliyor. Daha ne istiyorsun ? 10 TL olmasını mı ? Burada savunulacak bir şey göremiyorum.
Adam akıllı çalışmış herkes istediğini indirimlerde alabilir. 🙃

Hep torrent kullandım. Kullanmaya devam edeceğim. Maddi durumum iyi ama bedava varken neden para vereyim? Adı üstünde bedava, beleş, ücretsiz, free.
Sen kendini dört gün önce de övmüştün. Öv öv. Seni sorgulayamayız ama söyleme hakkımız var.
Tek diyeceğim neden bakkaldan çikolatayı çalmıyorsun ?

Yani virüs olmazsa kuzenin korsan kullanacak ? 😂 Peki...
Kimse onu sorgulayamaz ama korsan kullanmanın hırsızlıktan farkı yoktur, bilgine. Muhtemelen biliyorsundur zaten.

Affedersiniz, ekonomik durumun nesi ortada ? Oyun konsollarını, EA ve Ubisoft'u saymazsak her üç oyundan birisi zaten bölgesel fiyatlandırma ile satılıyor. Üstüne 500 TL'lik oyunlar indirim ile 50 TL'ye alınabiliyor. Daha ne istiyorsun ? 10 TL olmasını mı ? Burada savunulacak bir şey göremiyorum.
Adam akıllı çalışmış herkes istediğini indirimlerde alabilir.

Sen kendini dört gün önce de övmüştün. Öv öv. Seni sorgulayamayız ama söyleme hakkımız var.
Tek diyeceğim neden bakkaldan çikolatayı çalmıyorsun ?
5000 TL'yi geçmeyen maaşlar ile aile geçindirmeye çalışanlar, aylarca kirayı ödeyemeyenler, her gün aynı yemekleri yemek zorunda olanlar, çocuklarına para veremeyen aileler...
Ülke bu görüntüler ile dolu. İşsizlikten şikayet edenleri, hayat pahalılığı karşısında ezilenleri göremiyorsan ya yaşın küçük ya da görmek istemeyerek bencilce düşünüyorsun. Bunca şey içerisinde hiç kusura bakma ama kimse bir oyuna 50 TL veremez. 50 TL ile 1 haftalık gıda ihtiyacını karşılamaya çalışan insanlar var.
Oyun firmaları bir oyunu sattıktan sonra genelde oyun içi satışlardan, eklentilerden, reklamlardan ve diğer şeylerden para kazanmaya devam ediyorlar. Müşteri 50 TL ile oyun alıyorsa 100 TL'de oyunu aldıktan sonra o oyun için harcıyor. Yani şirket her zaman kazanıyor ve her zaman kazanmaya devam ediyor.
Gerçekten aklım almıyor, bir insan nasıl olur da kendisine bir yararı olmayan ve her zaman kazanan şirketleri böyle körü körüne, gözü dönmüş bir şekilde savunur.
Neyse torrent ile oyun indirenlerin sana bir zararı yok merak etme, şirketleri de batıracak değiller. Rahat olabilirsin yani.

Neyse torrent ile oyun indirenlerin sana bir zararı yok merak etme, şirketleri de batıracak değiller. Rahat olabilirsin yani.
Bilmiyor olabilirsin ama EA, Ubisoft, Sony gibi büyük olmayan oyun şirketlerinin yarısı ( falan ) yaptıkları oyun tutmazsa batacak durumdalar.

Oyun firmaları bir oyunu sattıktan sonra genelde oyun içi satışlardan, eklentilerden, reklamlardan ve diğer şeylerden para kazanmaya devam ediyorlar. Müşteri 50 TL ile oyun alıyorsa 100 TL'de oyunu aldıktan sonra o oyun için harcıyor.
Aga sanırım sen paralı konsol ve bilgisayar oyunlarını, ücretsiz bilgisayar ve mobil oyunlar ile karıştırıyorsun. 😂

Bunca şey içerisinde hiç kusura bakma ama kimse bir oyuna 50 TL veremez.
''50 TL bir AAA'' oyun fiyatını kesinlikle hak ediyor kardeşim.
  • En basit indirim örneği olarak da Steam yaz indirimlerinde 60 TL lik oyun oluyor 12 TL. Ayrıca özel fiyatlandırma olmasa oyun olacak 400 TL.
  • PS ''Days of Play'' indirimlerinde 500 TL'lik oluyor 50 TL.
  • Yani sen bunlara çok diyorsun ya... Asıl sen gerçekleri görmek istemiyorsun. Oyun yapımcıları da para kazanmaya çalışıyor, babalarımızın hatırına oyun yapmaya değil...
  • En son olarak adamlar gene siz oyunu alın diye 50 Dolar'lık oyunu bizim ülkede özel fiyatlandırma olarak 20 Dolar yapıyorlar. Yani sen hâlâ bu fiyatlara oyun alınır mı diye soruyorsun, o hata.

Bilmiyor olabilirsin ama EA, Ubisoft, Sony gibi büyük olmayan oyun şirketlerinin yarısı ( falan ) yaptıkları oyun tutmazsa batacak durumdalar.

Aga sanırım sen paralı konsol ve bilgisayar oyunlarını, ücretsiz bilgisayar ve mobil oyunlar ile karıştırıyorsun. 😂

''50 TL bir AAA'' oyun fiyatını kesinlikle hak ediyor kardeşim.
  • En basit indirim örneği olarak da Steam yaz indirimlerinde 60 TL lik oyun oluyor 12 TL. Ayrıca özel fiyatlandırma olmasa oyun olacak 400 TL.
  • PS ''Days of Play'' indirimlerinde 500 TL'lik oluyor 50 TL.
  • Yani sen bunlara çok diyorsun ya... Asıl sen gerçekleri görmek istemiyorsun. Oyun yapımcıları da para kazanmaya çalışıyor, babalarımızın hatırına oyun yapmaya değil...
  • En son olarak adamlar gene siz oyunu alın diye 50 Dolar'lık oyunu bizim ülkede özel fiyatlandırma olarak 20 Dolar yapıyorlar. Yani sen hâlâ bu fiyatlara oyun alınır mı diye soruyorsun, o hata.
Agalı hitaplar falan...
Neyse senin gibi birisiyle tartışmaya girmeyi pek tercih etmem, her şeyi en baştan anlatmam gerekir. Özellikle fiyatlandırma politikalarını böyle zevkle anlatman benim bu düşüncemi daha çok haklı kılıyor. Gerçi benim demek istediğim şeyi görmeyip hala daha fiyatlar çok uygun falan diyorsun ama olsun artık. :D
Dediğim gibi sen para ile satın almaya devam et ancak torrent ile oyun indirenlere de kuduz köpek gibi saldırma. Onların sana en ufak bir zararı olmaz. Zaten torrent ile oyun indiren bir kişi oyunun her şeyinden dilediği gibi yararlanamıyor genelde. Bu kişiler, şirketlere de yarardan çok zarar vermeye başladıkları zaman şirketler bu durumun bir çözümünü bulurlar.
Bütün şirket verilerini inceleyip, şirket toplantılarına girmiş birisi olarak bizleri bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim bu arada.
Benden sana bir tavsiye, oyun şirketlerinde maaş almadan çalışmaya başla aman ha her an batabilirler, batmamaları lazım.

Son kez fikrimi söylüyorum. "Bazı oyunlar" dışında oyunları korsan indirmek emek hırsızlığıdır. Günlük hayatta restorana gittiğinizde para vermeyip çıktığınızı düşünün. Artık oyunları bir hobi olarak görmeyin. İnsanlar bundan para kazanıyor. Verdiğiniz örnekler çok yanlış. Bir oyun yapmak, hatta oyunu bırak basit bir hesap makinesi kodlamak bile 1 saat alıyor. Emek hırsızlığı yapmayın.
yani virüs olmazsa kuzenin korsan kullanacak? Peki...
Güzel olmuş. 😂

Affedersiniz, ekonomik durumun nesi ortada? Oyun konsollarını, EA ve Ubisoft'u saymazsak her üç oyundan birisi zaten bölgesel fiyatlandırma ile satılıyor. Üstüne 500 TL'lik oyunlar indirim ile 50 TL'ye alınabiliyor. daha ne istiyorsun? 10 TL olmasını mı? burada savunulacak bir şey göremiyorum.
Adam akıllı çalışmış herkes istediğini indirimlerde alabilir. 🙃

Sen kendini dört gün önce de övmüştün. Öv övseni sorgulayamayız ama söyleme hakkımız var.
Tek diyeceğim neden bakkaldan çikolatayı çalmıyorsun?

Keşke kuzenim olsaydı, ama yok. Beni bu kadar uğraşa sokup indirdiğine yanıyorum.

Geri
Yukarı