Tüm dosyaların sonunda .coot yazıyor

Biraz önce bilgisayara bir tasarım programı indirmeye çalışırken indirilmesi için antivirüsü kapattım. Ardından bilgisayardaki hiçbir dosya çalışmaz oldu. Şu an Gridinsoft Anti Malware kullanıyorum ama bilgisayarda 14 yıl boyunca çekilen bütün resimler ve şifreler duruyordu. Yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anti-virüsü kapattıysanız, büyük ihtimalle ya korsan yazılım, ya da tuzağa düşmüşsünüzdür. Birileri sizden para istedi mi? Yediğiniz virüs, ransomware. Fidye virüsü olarak geçer. Forumda bunun için bir araç var ancak, ".coot" dosya uzantısını desteklemiyor. Şurayla iletişime geçebilirsiniz, yardımcı olabilirler;

Son düzenleme:

Bu rehberi baştan aşağı okuyun. Şansınızı deneyin.

"Ne yazık ki, çoğu durumda, Coot Ransomware tarafından şifrelenen dosyaları kurtarmak mümkün değildir, çünkü şifreli dosyaların kilidini açmak için gereken özel anahtar yalnızca siber suçlular tarafından kullanılabilir."

Bu rehberi baştan aşağı okuyun. Şansınızı deneyin.

"Ne yazık ki, çoğu durumda, Coot Ransomware tarafından şifrelenen dosyaları kurtarmak mümkün değildir, çünkü şifreli dosyaların kilidini açmak için gereken özel anahtar yalnızca siber suçlular tarafından kullanılabilir."
Peki ben parayı verirsem açarlar mı?

Hacker olmanız pek bir şey değiştrimez bu saatten sonra, çünkü dosyaların hangi algoritmayla şifrelendiğini bilmiyorsunuz ve, elinizde çok güçlü bir ekran kartı bile olsa, yıllar sürebilir şifreyi kırmanız. Bence, depolama disklerini bir kenara ayırın ve ".coot" dosyası için çözüm bulunana kadar bekleyin. Mutlaka kırılacaktır. ;)

Önemli 1.PNG
önemli 2.PNG
önemli 2.PNG

Dostlar fidyenin adını ve sitesini buldum.
Bu adamlara güvenilir mi bilmiyorum ama sanırım parayı ödeyeceğiz.
İnternette araştırdığımda herhangi bir problemi olmadığı söyleniyor.

Dosya Ekleri

• önemli 3.PNG
    önemli 3.PNG
    17,9 KB · Görüntüleme: 172
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 453639Eki Görüntüle 453640Eki Görüntüle 453640
Dostlar fidyenin adını ve sitesini buldum.
Bu adamlara güvenilir mi bilmiyorum ama sanırım parayı ödeyeceğiz.
İnternette araştırdığımda herhangi bir problemi olmadığı söyleniyor.
Siz bilirsiniz. Arkadaşların dedikleri gibi garantisi yok. Size verdikleri programla kaldırdıktan sonra hemen ardından AV yüklemeyi unutmayın! Bu çok önemli. Size verdikleri programın sadece dosyaları "Decrypt" edeceğinin garantisi yok. İçerisinde Trojan, RAT ve benzerleri olabilir.

Kaspersky Total Security'i lisansını satın alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Fidyeyi ödemeye paranız varsa. :)

İsterseniz 30 günlük deneme sürümünü indirip "Tam tarama" yaptırın. Beğenirseniz lisansını satın alırsınız.
Eğer beğenmezseniz; Bitdefender, Comodo, F-Secure gibi diğer Antivirüslere göz atabilirsiniz.

Dediğim gibi eğer size "Decryptor" programını verirlerse, programla "Decrypt" ettikten sonra Kaspersky yükleyip "Tam tarama" yapmayı unutmayın.

Siz bilirsiniz. Arkadaşların dedikleri gibi garantisi yok. Size verdikleri programla kaldırdıktan sonra hemen ardından AV yüklemeyi unutmayın! Bu çok önemli. Size verdikleri programın sadece dosyaları "Decrypt" edeceğinin garantisi yok. İçerisinde Trojan, RAT ve benzerleri olabilir.

Kaspersky Total Security'i lisansını satın alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Fidyeyi ödemeye paranız varsa. :)

İsterseniz 30 günlük deneme sürümünü indirip "Tam tarama" yaptırın. Beğenirseniz lisansını satın alırsınız.
Eğer beğenmezseniz; Bitdefender, Comodo, F-Secure gibi diğer Antivirüslere göz atabilirsiniz.

Dediğim gibi eğer size "Decryptor" programını verirlerse, programla "Decrypt" ettikten sonra Kaspersky yükleyip "Tam tarama" yapmayı unutmayın.
Teşekkür ederim dostlar. Yalnız annem lise öğretmeni ve tüm yazılıları kaybetti. Ben öldüm. Bu arada Gridinsoft Anti-Malware nasıl. Önceden hep onu kullandım da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı