Türk Hava Kuvvetlerinden İhraç Edildiler

kıvıracaksınız...
Peki madem. Nasıl diyorsan doğrudur. Kıvıracak biri olduğumu düşünüyorsan diyecek bir şeyim yok.
dalga geçer tavırlarla kendinizden çok emin bir şekilde proje yalan oldu, artık ortaya çıkmaz demişsiniz.
Sen eğer beni öyle tanıdıysan İbrahim diyecek hiçbir lafım yok. Eğer beni buralarda ego basacak, insanları dalgaya alacak biri olarak gördüysen diyecek lafım yok dediğim gibi.
Neyse, söylenen söylenmiş zaten zamanında.
Doğrudur, söylemişimdir. Daha iyi havacılar daha iyi bilgili arkadaşlar doğru cevapları verecektir.

İyi forumlar.

Ayrıca bahsi geçen konu daha da önceye dayanır. Çünkü o tarihte ben bu uçak 2023’te semalarda olamaz dediğim için büyüdü.
Hiç konusunu bile açma yalan oldu gibi o;)
Demişsin. Geçmiş ve yazılanlar inkar edilemez maalesef. MMU'nun o tarihte de ilk uçuş tarihi 18 Mart 2023 idi. Değişen bir şey yok. İlk uçuş aksasa ve yapılmasa dahi değişen bir şey yine olmayacak. 13-14 yıllık birikim, mevcut yapılan üretim ve harcanan paralar kül olmayacak. Aynı şekilde proje üzerinde yıllardır çalışan insanlar da bir yere kaybolmayacak.

İngiltere de kalkacak bizimle yola çıkacak öyle mi? Peki:)
Bir de ne yapsak İngiltere'ye mi sorsak bunu? Adamlar hem para alıyor bizden hem de kendi uçaklarını yapmadan önce tecrübe kazandıkları için mutlular. Bizim de eksik olduğumuz yerleri kapattıkları için biz de mutluyuz. Win - win çıkarı var ortada.

Bu anlaşma da 2017 yılında yapıldı. Yani yine mesajı yazmandan 3 yıl önce gerçekleşen bir şeyi yalanlamışsın. İbrahim az bile demiş...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlar maket hatta CGI değil mi?

eff19d2d7f154884b705-08012023ecdc78e3.jpg

En üzüldüğüm nokta ise bu tür yorumların, havacılık ile içli dışlı insanlar tarafından yapılmış olması.
Yıllardır milli uçak sözlerini duyuyoruz. Ne zaman seçim yaklaşsa milli uçak, uçacak oluyor yada motoru çalıştırılıyor. Siyası propaganda, üzülüyorum.

Yıllardır milli uçak sözlerini duyuyoruz. Ne zaman seçim yaklaşsa milli uçak, uçacak oluyor yada motoru çalıştırılıyor. Siyası propaganda, üzülüyorum.
Seçim propagandası olan yolcu uçağıydı. Mevcut hükümet lisans altında üretim yaptıracaktı ama işler istenilen şekilde gitmeyince rafa kalktı.

Bu ise TUSAŞ ana yükleniciliği altında, İngiltere BAE Systems ile çalışılan bir savaş uçağı projesi. Temelleri 2010'lara hatta hedef olarak daha öncesine dayanıyor. Dolayısıyla bir propaganda projesi değil, sapla samanı ayırt etmek gerek.

Seçim propagandası olan yolcu uçağıydı. Mevcut hükümet lisans altında üretim yaptıracaktı ama işler istenilen şekilde gitmeyince rafa kalktı.

Bu ise TUSAŞ ana yükleciliği altında, İngiltere BAE Systems ile çalışılan bir savaş uçağı projesi. Temelleri 2010'lara hatta hedef olarak daha öncesine dayanıyor. Dolayısıyla bir propaganda değil, sapla samanı ayırt etmek gerek.
Bende istiyorum ülkemizde bir şeylerin başarılmasını. Dediğin gibiyse umarım başarılı sonuçlanır.

@Jira NATO ülkesiyken Rus uçaklarını alalım diyenlere kıl kapıyorsun ya, hani ben de "mesela" yani diyorum. Olmasaydık. 😈 Yok üstüne gitmeyeceğim fazla şakasına dedim ama SU-34 tarzı bir uçağın tam karşılığının batıda olmamasına üzülüyorum. Tam anlamıyla Ground Strike Fighter'ın tanımı. F-35 ve eski Tornado'lar da tam o karşılığı vermiyor bence.
S400'leri çektik zaten, Rus uçağı alsak ne olur bundan sonra?😅

Doğrudur. Sizler düzeltirsiniz ben hata yapmışım. Bu tip konularda olmak istemiyorum artık. İyi forumlar size de.
Kavga etmiyoruz hatta tartışmıyoruz bile. Amaç doğru bilgiyi vermek ve doğru bilgiyi konuşmak, bunu sen de biliyorsun. Burada doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik her zaman. O yüzden kırgınlığa gerek yok.

Kavga etmiyoruz hatta tartışmıyoruz bile. Amaç doğru bilgiyi vermek ve doğru bilgiyi konuşmak, bunu sen de biliyorsun. Burada doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik her zaman. O yüzden kırgınlığa gerek yok.
Olsun yine de ben istemiyorum bu tip konuları. Kimseyle de bir derdim yok. Kimseye de ne kıvırtmaya ne dalga geçmeye niyetim yok. Bazı arkadaşlar beni öyle tanımış sağlık olsun. O yüzden askeri havacılık konusunda çalışmış veya daha bilgili arkadaşlarımız konuyla ilgili bilgilerini paylaşmaları daha iyi olur. Bu tip sözler zaten hoşuma gitmediği için istemiyorum. İyi forumlar tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı