Türk Telekom 2 senelik taahhüt bedelsiz nasıl iptal edilir?

Şu anda 5ping 48down 7.6up var. Pahalıya satıyor evet ama arıza çıkarmıyor.

Hat değerlerimde 9 ay öncesine göre kötüleşme var hat zayıflaması artmış ve SNR değerleri de öncesine göre kötüleşmiş modeme gelen hız önceden maksimum 100 iken şimdi 30 yüksek paketlere geçemiyordum bahsettim bu durumdan ve bana yardım etmediler. Anlık olarak hız düşmeleri de oluyor Speedtest'te hepsi kayıtlı.

Ping tahaahut iptali için sebep değil sözleşmelerde yazar bu malesef. Bunlar size hız sağlıyor hız alamazsaniz tamam ping garantisi vermiyorlar.

Türk Telekom'daki tüm işlemler sonlanana kadar Max 10ping diyor. 9'dan itibaren Türk Telekom'dan çıkıp Valve sunucularına gidişi gözüküyor. Sorun sizde değil ki. Sizden çıkıp bölgenizdeki genel sunucu ıp'lerine ulaşana kadar Max 10ping oluyor. Dediğim gibi 9'dan sonra Türk Telekom'dan çıkışı ve Valve sunucularına gönderimi oluyor. Sorun burada. Gayrettepe bölgesindeki santralden çıkışında sorun var. Yani sizde bir şey yok. Sorun gayrettepe bölgesindeki santraldeki upload arızası ki büyük ihtimal santralde sorun var. Bu görüntüleri bildirin.

Twitter'dan bildirdim veri ekibine gitmiş benim bulunduğum ilçedekine sorun yok deyip konuyu kapatmışlar. Bu Rainbow'da da var. Baya yükseldi pingim Fortnite'da ise sunucu seçme yerinde 40 almam gerekirken şu an 55-63 arası alıyorum. LoL euw doğrudan bağlantı kurmuyolar. Direkt olarak viyanadan tak oraya yapıyorlar. Bu da pingim 50 olmasına sebep oluyor. 43 ms alabileceğim yerde biraz daha yüksek ping alıyorum. Bu arada bu attığım resimdeki normal mi? Ve nereye bildireceğim? Aşağıdaki görselde Frankfurt'a değil bükreşten geçirıyorlar.

2020.09.04-09.08_01.png

Şu anda 5ping 48down 7.6up var. Pahalıya satıyor evet ama arıza çıkarmıyor.

LTE yazan hariç diğerleri kendi Türk Telekom evdeki internet ile yapıldı anlıkta olsa stabil internet veremiyorlar oyunlarımı GeForce Now gibi yerden oynadığım için 24 Mbps'de yetmiyor. Ayrıca 9 ay önce hat değerlerim çok iyiyken mesela modemime gelen maksimum hız 100Mbps civarındaydı SNR değeri gayet iyi hat zayıflaması ise çok düşüktü şimdi ise tam tersi. Sinir bozan şu yardımcı da olmuyorlar.

Düzenleme: bir dosyayı eklemeyi unutmuşum.
Türk Telekom altyapısından devam edeceksen başka bir firmadan iptal etmeden onlara geç bence. Superonline falan geçeceksen direkt iptal et.

Türk Telekom altyapısı var sadece ve kapattırmadan başka ISS'ye geçemem çünkü bizde yeni kablo çekmediler belki yeni kablo çekerlerse hat değerlerim düzelir diye düşünüyorum. Yardımcı da olmuyorlar hep oyalıyorlar. Yarın müşteri hizmetlerini arayıp iptal ettirmek istediğimi söyleyeceğim olmazsa da artık başka şeylerle deneyeceğim iptal ettirmeyi elimde de ekran görüntüleri mevcut hat değerlerimin falan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200917_125303_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20200917_125303_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_20200918_210704.jpg
    Screenshot_20200918_210704.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 43
LTE yazan hariç diğerleri kendi Türk Telekom evdeki internet ile yapıldı anlıkta olsa stabil internet veremiyorlar oyunlarımı GeForce Now gibi yerden oynadığım için 24 Mbps'de yetmiyor. Ayrıca 9 ay önce hat değerlerim çok iyiyken mesela modemime gelen maksimum hız 100Mbps civarındaydı SNR değeri gayet iyi hat zayıflaması ise çok düşüktü şimdi ise tam tersi. Sinir bozan şu yardımcı da olmuyorlar.

Düzenleme: Bir dosyayı eklemeyi unutmuşum.

Türk Telekom altyapısı var sadece ve kapattırmadan başka ISS'ye geçemem çünkü bizde yeni kablo çekmediler belki yeni kablo çekerlerse hat değerlerim düzelir diye düşünüyorum. Yardımcı da olmuyorlar hep oyalıyorlar. Yarın müşteri hizmetlerini arayıp iptal ettirmek istediğimi söyleyeceğim olmazsa da artık başka şeylerle deneyeceğim iptal ettirmeyi elimde de ekran görüntüleri mevcut hat değerlerimin falan.

Bakın 9 ay diyorsunuz. Bu sorunu DSL bağlantısı yok olarak bildireceksiniz. Ve yazdığım taktiği uygulayacaksınız. Onların arayüzünde bizim verilerimiz gözükmeyeceği için mecbur ekip yollayacaklar. Altyapıda sorun varsa da aynı yöntem hepsine aynı yöntem. Eve ekibin gelmesini istiyorsanız aynı yöntem.

Düzenleme: Bir dosyayı eklemeyi unutmuşum.

İç tesisatı kendinde çekebilirsin.

Twitter'dan bildirdim veri ekibine gitmiş benim bulunduğum ilçedekine sorun yok deyip konuyu kapatmışlar. Bu Rainbow'da da var. Baya yükseldi pingim Fortnite'da ise sunucu seçme yerinde 40 almam gerekirken şu an 55-63 arası alıyorum. LoL euw doğrudan bağlantı kurmuyolar. Direkt olarak viyanadan tak oraya yapıyorlar. Bu da pingim 50 olmasına sebep oluyor. 43 ms alabileceğim yerde biraz daha yüksek ping alıyorum. Bu arada bu attığım resimdeki normal mi? Ve nereye bildireceğim? Aşağıdaki görselde Frankfurt'a değil bükreşten geçirıyorlar.

Eki Görüntüle 672768

Twitter'dan Yusuf Kıraç'a yazdım engelledi beni 😳

Geri
Yukarı