Türk Telekom'a tekellik davası açılır mı?

O anlaşmayı bu tür şeylerin olacağını bilerek imzalıyorsunuz bir kere. Kimse imzalarken okumuyor. Soruyorum size, hayatınızda kaç kere Windows'un sözleşmesini okudunuz? Adam orada bilgilerinizi anonim olarak her zaman topladığını yazıyor, internet haberi gelmiş bilgi çalıyor diyor. Halbuki siz en başta kabul ettiniz onu. Sizin anlattığınızın bundan hiçbir farkı yok.

Hiçbir firmanın buna yapmaya hakkı yok yalnız. Biz tüm sözleşmelerde maddeleri her zaman okuyoruz. Küçücük yazılan yazıları da okuyoruz. Böyle bir madde hiç görmedim. Müşteri hizmetleri rezalet taş koysalar daha yararlı olur. Niye taş daha yararlı olur boşuna nefes tüketmez. Taştan farkları yok. Tekel deme sebepim Türkiye'deki altyapıya baktığında %60 kadarı onlara ait. Diğer yan firmalar hızı kendileri belirleseydi tekellik demezdim. Fakat hiçbiri dslam erişimi yok şeyi yok. Kesinti oldumu haber bile vermıyorlar. Hemen kesıyorlar. Herkesde var bu olay haber vermiyor Türk Telekom.

Yapsınlar ben yapmasınlar mı diyorum. TürkNet fiber döşemeye başladı gel benim evimede getir diyorum. Sende iki iyi hizmet aldığın diye firmayı övüyon. Birkaç ay sonra gör bakayım hız düşmesi veya pingim sorunu diye konuı açacan. Kolumdali kıla kadar iddia girerim.

8 Yıldır kullanıyorum dedim :D

Belkide senin hayatının yarısı kadar zamandır TT kullanıyorum.

SO ve diğer firmalar Türkiye'nin her yerine interneti ulaştırmak adına TT altyapısını kullanmak zorundadırlar. Kendi altyapılarını kurmak isterler ise mecburen tekrardan geri adım atıyorlar. Çünkü ipler TT'de.

Türk Telekom tekel değil. Zibilyon tane firma var. Al sat yapandan tutun, kendi altyapısını sağlayana kadar.

Kimsenin başına zorla silah dayamıyorlar TT alacaksın diye.

Türk Telekom'u eleştirirken fazla abartıldığını düşünüyorum. Hizmet bakımından da, altyapı bakımından da birçok firmadan üstün oldukları ortada.

Türk Telekom tekel değil. Zibilyon tane firma var. Al sat yapandan tutun, kendi altyapısını sağlayana kadar.

Türk Telekom'u eleştirirken fazla abartıldığını düşünüyorum. Hizmet bakımından da, altyapı bakımından da birçok firmadan üstün oldukları ortada.

Sonunda ben gibi düşünen biri, 50 lira verip TT çok yavaş diyeni gördüm,

Ping olarak da bana göre en stabil ISS.
8 Yıldır iyi hizmet almadığının bahsine girerim? Bir ay iyi bir ay kötü yapıyorlar. Yardım istemeye gelincede kaçıyorlar.

Diğer ISS'lerde şu an aldığın pinglere normal diyorlar, ki sen 1 yıl boyunca 20-40 arası almışsın.

Ayrıca 8 yıl boyunca sadece ADSL'de sorun yaşadım.

6 Yıldır VDSL kullanıyorum.

Hiçbir firmanın buna yapmaya hakkı yok yalnız. Biz tüm sözleşmelerde maddeleri her zaman okuyoruz. Küçücük yazılan yazıları da okuyoruz. Böyle bir madde hiç görmedim. Müşteri hizmetleri rezalet taş koysalar daha yararlı olur. Niye taş daha yararlı olur boşuna nefes tüketmez. Taştan farkları yok. Tekel deme sebepim Türkiye'deki altyapıya baktığında %60 kadarı onlara ait. Diğer yan firmalar hızı kendileri belirleseydi tekellik demezdim. Fakat hiçbiri dslam erişimi yok şeyi yok. Kesinti oldumu haber bile vermıyorlar. Hemen kesıyorlar. Herkesde var bu olay haber vermiyor Türk Telekom.
Kelime oyunlarını anlamadığınızı anlıyorum buradan.
"100 Mbps'e kadar" dendiği zaman 0-100 arası bir değer almanız gayet normal.

Yalnız Türk Telekom tekel bir firma. Diğer firmalar Türk Telekom altyapısını kullanmak zorunda kalıyor. Superonline ve diğer firmalar Türkiye'deki tüm insanlara hizmet vermek için Türk Telekom'a bağlı kalıyor. Ve bir de TT almasak bile Türk Telekom altyapısı kullanıyoruz ve kafalarına göre hız belirlıyorlar. TürkNet kullanan tanıdığımın altyapısı modemde 150 Mbps kaldırıyor. TürkNet'ten 100 Mbps tarifesine geçti. Altyapısı kaldırıyor gelen hız 88 Mbps. Yoğunluk vs deceğim oda değil. Yoğun saatlerde 120'ye düşüyor hızı en yüksek hız. SNR değeri 20'ye yakın.

Geri
Yukarı