Türkiye F-4'lerin Yerini Hangi Uçak ile Doldurmalı?

Boeing'den asayiş için Apache helikopter alımı yapmak istiyormuş YPG. Bakalım ABD Dışişleri onay verecek mi? Verilirse Türk-Amerikan ilişkileri nasıl olur merak ediyorum.
Terör örgütü dışarıdan yardım almadan o helikopterlerin ne savunmasını sağlayabilir ne de bakımını.

1 tane helikopteri uçar halde tutmak için lojistik, bakım, pilot vs. derken 40-50 kişiye ihtiyacınız var. Onu geçtim hava savunma olmadan pisti veya uçuş rotasını nasıl koruyacaklar?

Muhtemelen vermezler. En ufak sınıra yakın uçuşta içinden geçilir. Olmadı SİHA ile imha edilir. Yoksa işin ucunda Kilis, Hatay gibi bölgelerin ciddi tehlike altına girmesi söz konusu olur.

Konu F-4 iken şunu bırakmadan gitmem 😀

F-15 veya F-35 veya TF-X ( umarım biter ).

F-15 çok silah taşıma kapasiteli büyük bir uçak bize lazım bolca bomba füze taşıma gücü var.

İşin doğrusu F-15 veya F-35 olabilir ama TF-X bitene kadar bunlar ara uçak olur.

Rus uçakları sorun gene yaptırım yeriz :D.

Eurofigther fena sayılmaz ama çok iyi bir uçak değil.

Hocam ben 35'imden sonrasını görebileceğimi düşünmüyorum sonumuz hayır olsun.
Uzun ömürler dilerim, 35'inden sonrasını hastalık, kaza olmadan görürsün ama mesele böyle bir satış yapılırsa ne tepki verilecek, ne aksiyon alınacak onu merak ediyorum.
Terör örgütü dışarıdan yardım almadan o helikopterlerin ne savunmasını sağlayabilir ne de bakımını.

1 tane helikopteri uçar halde tutmak için lojistik, bakım, pilot vs. derken 40-50 kişiye ihtiyacınız var. Onu geçtim hava savunma olmadan pisti veya uçuş rotasını nasıl koruyacaklar?

Muhtemelen vermezler. En ufak sınıra yakın uçuşta içinden geçilir. Olmadı SİHA ile imha edilir. Yoksa işin ucunda Kilis, Hatay gibi bölgelerin ciddi tehlike altına girmesi söz konusu olur.
Asayiş için istiyorlar zaten, Türkiye üstüne kullanmak için değil. Petrol rafinelerine çöktükleri için milyarlarca dolar geliri de var zaten. Amerika isterse onları da eğitebilir. Bugün helikopter satan yarın savaş uçağı da satar demek istediğim o. Ek olarak Amerika zaten koruyor onları, saldırmaya kim kalkarsa hava kuvvetleri havalanıyor.

Asayiş için alıyorlar zaten, Türkiye üstüne kullanmak için değil. Petrol rafinelerine çöktükleri için milyarlarca dolar geliri de var zaten. Amerika isterse onları da eğitebilir. Bugün helikopter satan yarın savaş uçağı da satar demek istediğim o.
Siz terör örgütünün bunu Türkiye üzerinde kullanmayacağını düşünüyor musunuz? Türkiye'ye karşı kullanmasa bile muhtemelen o topraklar yaşayan Türk kökenli insanlar için kullanırlar. Hadi onu geçtim Rusya o helikopteri camsile bandırıp bandırıp bir güzel silkeler. Aynı şekilde savaş uçakları için yapar. O bölgede kendilerine ait çokça yer mevcut.

Ayrıca petrol rafinelerinden deli gibi gelir elde ettiklerini sanmıyorum. Onun ekmeğini kıçı kırık terör örgütüne bırakmazlar.

Öte yandan haber netlik kazanmış durumda değil. Sadece söylenti dolaşıyor. Bahsi geçen kullanıcı adına sahip kişi, Atatürk düşmanı aşırı sağcı biri. Kendisi ile tartışmaya çalışanı engelliyor. Sürekli hesap değiştiriyor. Haberleri doğru olsa bile sağlam biri gibi hissettirmedi. Kendisi 4-5 yıldır farklı kullanıcı adlarıyla takılıyor. Bunu bilmenizi istedim.

Siz terör örgütünün bunu Türkiye üzerinde kullanmayacağını düşünüyor musunuz? Türkiye'ye karşı kullanmasa bile muhtemelen o topraklar yaşayan Türk kökenli insanlar için kullanırlar. Hadi onu geçtim Rusya o helikopteri camsile bandırıp bandırıp bir güzel silkeler. Aynı şekilde savaş uçakları için yapar. O bölgede kendilerine ait çokça yer mevcut.
Türkiye'ye karşı bir etkisi olamaz o kadar sayıda helikopterin. Problem sonrası bana kalırsa. Zira Ruslar da örgütü koruma altına alıyor, almaya çalışıyor.
Ayrıca petrol rafinelerinden deli gibi gelir elde ettiklerini sanmıyorum. Onun ekmeğini kıçı kırık terör örgütüne bırakmazlar.
Gayette ediyorlar maalesef.
Öte yandan haber netlik kazanmış durumda değil. Sadece söylenti dolaşıyor.
Umarım böyle bir şey olmaz. İlişkiler daha fazla gerilir.
Bahsi geçen kullanıcı adına sahip kişi, Atatürk düşmanı aşırı sağcı biri.
Kişisel görüşleri kendisini bağlıyor, sonuçta haber almak için güvenilir bir kaynak olduğunu düşünüyorum, doğru haberler girdiğini görüyorum.
Kendisi 4-5 yıldır farklı kullanıcı adlarıyla takılıyor. Bunu bilmenizi istedim.
Evet biliyorum sürekli hesap değiştiriyor, ya patlıyor ya da temizlik yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı