Türkiye her gün bir şey üretiyor

Savunma sanayimiz gerçekten çok güçlü. Dünyada hatrı sayılır bir yerimiz var. Ondan şüphe yok.
Ancak milletimizin anlamadığı ekonomimiz ile savunma sanayimiz birbirine endeksli değil. Savunma sanayimiz ne kadar iyi olursa olsun doğrudan doğruya ekonomimizse etki etmez, edemez.
Ne Selçuk Bayraktar, ne Temel Kotil, ne de savunma sanayimizde hatta direk sanayimizde etki eden birinin ekonomiye doğrudan doğruya etkisi yok. Evet bunlar övülünebilecek şeyler, lakin siz bunları ekonomi gibi şeylerin üstünde tutamazsınız.

Sanırım bu arkadaş Sovyetler birliğindeki gibi yaşamak istiyor ülkenin ana kaynakları savunma sanayiye kalanının da halk patates yiyerek yaşamasını istiyor?

edit: savunma sanayi alanında üretim yapmak güzeldir fakat dünyada örnek alınan ülkelere baktığında sadece savunma sanayisi değil yanında bilim, ekonomi, adalet, eğitim vb. durumlar gelir fakat ülkede bunları göremiyoruz

Kendi ürettiğimiz uçak vs motorumuz bile yok hava savunma sistemi vs neye göre kime göre iyi.

10'dan fazla motor üretiyoruz ama sen araştırmadan gelip burada motor diyorsun puhaahahahahahah.

Savunma sanayi ile ilgili açtığım bir konuydu ama ekonomiye kaydı neyse o zaman ekonomi konuşalım elbet ki bu günler bitecek ama önemli olan ne kadar kısa sürede biteceği Erdoğan ilk enflasyon krizinden çıkacak ülkelerden biri olacağımızı söylüyor ve ben buna güveniyorum ama siz güvenemeyebilirsiniz bu tercih meselesidir güvenmemin sebebide 20 yıl önce sözü dinlenmeyen bir ülkenin bugün her sözünün kayda değer olmasıdır siz bunu beğenmeyebilirsiniz bu sizin fikiriniz ama benim fikrim bu.

Age of Empires Red Alert 2 oynamadığımız için bu gelişmeler artık karın doyurmuyor. Kimse bu alanı kötülemiyor. Ama katma değer olarak ürettiğimiz doğru düzgün bir şey yok. En temel gıdaları dahil ithal ediyoruz. Bu yüzden ürettiğimiz bizi refaha erdirmiyor. Red alert oynamadığımız için de bu ülkeyi harika yapmıyor.

Age of Empires Red Alert 2 oynamadığımız için bu gelişmeler artık karın doyurmuyor. Kimse bu alanı kötülemiyor. Ama katma değer olarak ürettiğimiz doğru düzgün bir şey yok. En temel gıdaları dahil ithal ediyoruz. Bu yüzden ürettiğimiz bizi refaha erdirmiyor. Red Alert oynamadığımız için de bu ülkeyi harika yapmıyor.

Anlıyorum zaten ekonomik sıkıntılar biter bitmez çiftçilere tekrardan yardımlar sağlanıp gönülleri kazanılacaktır ama şimdi durumlar karışık planları ne kimse bilmiyor.

10'dan fazla motor üretiyoruz ama sen araştırmadan gelip burada motor diyorsun puhaahahahahahah.

Savunma sanayi ile ilgili açtığım bir konuydu ama ekonomiye kaydı neyse o zaman ekonomi konuşalım elbet ki bu günler bitecek ama önemli olan ne kadar kısa sürede biteceği Erdoğan ilk enflasyon krizinden çıkacak ülkelerden biri olacağımızı söylüyor ve ben buna güveniyorum ama siz güvenemeyebilirsiniz bu tercih meselesidir güvenmemin sebebide 20 yıl önce sözü dinlenmeyen bir ülkenin bugün her sözünün kayda değer olmasıdır siz bunu beğenmeyebilirsiniz bu sizin fikiriniz ama benim fikrim bu.
Yalan yanlış yazma uçak motoru üretiyoruz ben mi bilmiyorum? 10 dan fazla üretilen motor ve teknolojisini kaynak belirtip yaz.

Anlıyorum zaten ekonomik sıkıntılar biter bitmez çiftçilere tekrardan yardımlar sağlanıp gönülleri kazanılacaktır ama şimdi durumlar karışık planları ne kimse bilmiyor.
Ortada bir plan yok. Ekonomik sıkıntılar çiftçilere destek vermeden bitmez. Derdimiz kimsenin gönlünü kazanması değil. Herkesin işini yapması. Ve bunu da 100 lira harcayıp 10 u ile savunma sanayiini geliştirip 90'ını çöpe - araplara harcayarak takılan insanlar başaramayacak bu çok açık. O yüzden bu insanlara mühlet verilmesi ya da bir şey beklenmesi çok saçma

Geri
Yukarı