Türkiye her gün bir şey üretiyor

Ne zaman şunu ürettik bunu yaptık desem linçleniyorum ama pes etmek yok dün İHA avcısı sistemimiz envantere girdi ama ondan önce de neredeyse her gün yeni bir silah envantere giriyor bu cidden gurur verici bir şey ama şunu da unutmamak lazım bu projeler 2010 senelerinden başlatılıyor ancak bugün envantere giriyor neyse şimdi sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Ürettiğimiz en önemli şeylerden biri koral sistemi: Düşman frekansını buluyor daha sonra karşı frekans uygulayarak düşmanım hiçbir sistemi sizi görmeden size kilitlenemeden dibine kadar gitmenizi sağlıyor ve şu an 8 tanesi sınırlarımızda nöbette.

Not: Bunlar sayın İsmail demir sayesinde oldu ülkemize geldiği zaman 1000'e yakın veya fazla şirketi bir araya toplayıp Türkiye savunma sanayi için silah üretimine sürükledi.
Not 2: Linçlemeden önce biraz gurur duyun.

Savunma sanayi gelişiyor bu iyi bir şey ama ne yazık ki savunma sanayi gelişmesi karın doyurmuyor veya ekonomiyi düzeltmiyor.

10'dan fazla motor üretiyoruz ama sen araştırmadan gelip burada motor diyorsun puhaahahahahahah.

Savunma sanayi ile ilgili açtığım bir konuydu ama ekonomiye kaydı neyse o zaman ekonomi konuşalım elbet ki bu günler bitecek ama önemli olan ne kadar kısa sürede biteceği Erdoğan ilk enflasyon krizinden çıkacak ülkelerden biri olacağımızı söylüyor ve ben buna güveniyorum ama siz güvenemeyebilirsiniz bu tercih meselesidir güvenmemin sebebide 20 yıl önce sözü dinlenmeyen bir ülkenin bugün her sözünün kayda değer olmasıdır siz bunu beğenmeyebilirsiniz bu sizin fikiriniz ama benim fikrim bu.
Sözünün dinlendiği yok. Tek yaptığı şey mültecilerle avrupayı kışkırtmak. Onların gece rüyalarına kabus diye giren insanlarla seni bir arada yaşatıyor. Bu azabı sen yaşıyorsun avrupayı da bu azapla korkutuyor. Söz dinlemek buysa kayda değer söz buysa lazım değil. Muhtemelen yaşın küçük henüz çalışmıyorsun. Aldığın maaşa verdiğin vergileri maaş bordronu gördüğün zaman bu savunma sanayii sana bu kadar cazip gelmez eminim. Gerçek hayatla yüzleşince böyle şeyler duygu mastürbasyonundan öteye gitmiyor.

20 yıl önce sözü dinlenmeyen bir ülkenin bugün her sözünün kayda değer olmasıdır
Şu anki ekonomimiz ile ancak Afrika ülkelerinde sözümüz geçerli olabilir. Parası bizim paradan yaklaşık 20 kat daha değerli olan ülkelerde lafımızın geçerli olabileceğini sanmıyorum. Bizimle yaptıkları sadece çıkar ilişkisi başka bir şey değil. Binlerce tarım arazilerimizden elde edilen mahsulleri onlara satıyoruz, geri kalan çürükleri kendi iç pazarımızda piyasaya sunuyoruz. Fındığı, fıstığı meşhur olan bir ülkeyiz fakat gel gör ki toplum bunu rahat rahat elde edemiyor ve tüketemiyor. Toplum et almıyor(aslında alamıyor) diye depolardaki etleri dış ülkelere sattılar. Bunlar olmasa o ülkelerin gözünce 5 kuruş değerimiz yok.

Yoksulluk falan yazılmışta kimi tanıyorsam asgari ücretin bayağı bir üstünde maaş alıyor ve rahat geçinebiliyolar.
Birisi çıkıp ben kimi tanıyorsam açlıktan ölüyor derse bu da gerçeği yansıtmaz. Senin tanıdığın kişiler de gerçeği yansıtmaz. Ortada sayılar var. Sayılardan başka bir şeyi baz almak mantıklı değil.

Ya arkadaşım sen tamam iyi güzel projeler yapıyorsun da, bunu üretecek, envanterde tutacak ekonomiyi nasıl yapılandıracaksın merak ediyorum? Olası bir savaşta zaten Allah'a emanetiz. Adalardan Yunanistan bir saldırı yapsa (ki imkan vermiyorum sadece kıyas) onu bile zor durduruz hatta durdururmuyuz emin bile değilim. "Enflasyonun %150 olduğunu nereden çıkardınız?" lafına çok güldüm. Dün 3 TL'ye aldığım ürün bugün 4,5 olmuş 4,5! Geçen hafta 2'ye aldığım kahve bugün 2,5, geçen hafta 6,50 TL'ye aldığım Kola bugün 8 TL. Her gün zam geliyor gelmiş bıdı bıdı yapıyorsun.

Ekonomik olmadıktan sonra Savunma Sanayin iyi olsun ne olacak ki? Onları nasıl yönetip nasıl bakımlarını yapacağın önemli. Ekonomi iflas doruğuna gelmiş Savunma Sanayi projeleriyle bizi gaza getirip Ekonomik durumu unutturmaya çalışıyorsunuz.

Bu tanıdıkların nerede rahat yaşıyorlar merak ediyorum, dediğin şey ucuz ürün alıp geçinmekse o zaman belki durumları iyidir.
İnsanımızın sıkıntısı nefes almayı yaşamak zannetmek. Hayatında bir tatile gidemiyor insanlar. Doğru düzgün bir teknolojik aleti alamıyor. Canı istediğinde bir aktiviteye katılamıyor. Karnı tok mu o zaman geçiniyor daha ne olsun diye düşünüyorlar. Zaten sıkıntı da bu açlıktan ölmeyen isyan etmiyor

10'dan fazla motor üretiyoruz ama sen araştırmadan gelip burada motor diyorsun puhaahahahahahah.

Savunma sanayi ile ilgili açtığım bir konuydu ama ekonomiye kaydı neyse o zaman ekonomi konuşalım elbet ki bu günler bitecek ama önemli olan ne kadar kısa sürede biteceği Erdoğan ilk enflasyon krizinden çıkacak ülkelerden biri olacağımızı söylüyor ve ben buna güveniyorum ama siz güvenemeyebilirsiniz bu tercih meselesidir güvenmemin sebebide 20 yıl önce sözü dinlenmeyen bir ülkenin bugün her sözünün kayda değer olmasıdır siz bunu beğenmeyebilirsiniz bu sizin fikiriniz ama benim fikrim bu.

Sözümüzün dinlendiğine inanıyor musun cidden? Sen Erdoğan'a güvenmeye devam et o hep böyle boş vaatler veriyor siz de hep güveniyorsunuz zaten.

Geri
Yukarı