Türkiye neden bu kadar sıkıcı?

Eğonomi müthiş yiğenim uçuyoruz (!).
Meksika'yı gördüm.

Arap Emirliklerini gördüm.

Çini, Kazakistanı gördüm.
Saydığım her bölgeden arada 1 ülke bulmuşsunuz. Tebrik ederim (bu arada çin iç asyada sayılmıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin.)

Meksika da iyi değil bu arada. Ülke'nin çoğu kaçak yollardan abd'ye girip çalışıyor. (Birebir gidip-gören babamdan aldığım bilgiye göre. O da işçi olarak gitmişti)

Avrupa-Abd-Kanada vs. iyi tabi de her yer buradan iyi değil. Tabi ki Türkiye şuan eski Türkiye kadar iyi değil ama bizden çok daha kötüleri var. Bir Güney Amerika'ya bakın. Orta doğuya bakın. İç Asya'ya bakın.

Ama dediğiniz gibi 18'e gelince ben de yurtdışına çıkmak, work & study yapmak istiyorum.
Bir kıyaslama yaparken; Türkiye'yi, Avrupa ve Amerika ile kıyaslıyoruz. Şükretmeye gelince Orta Doğuya bakmaktan bahsediyoruz. Sence de bu çok saçma değil mi?

Bir kıyaslama yaparken; Türkiye'yi, Avrupa ve Amerika ile kıyaslıyoruz. Şükretmeye gelince Orta Doğuya bakmaktan bahsediyoruz. Sence de bu çok saçma değil mi?
Evet. Ben sadece heryer bizden iyi dediği için dedim. Yoksa eski halimizden iz yok. Eskiden dediğiniz gibi avrupa ile kıyaslanıyorduk.

Eğonomi müthiş yiğenim uçuyoruz (!).

Saydığım her bölgeden arada 1 ülke bulmuşsunuz. Tebrik ederim (bu arada çin iç asyada sayılmıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin.)

Meksika da iyi değil bu arada. Ülke'nin çoğu kaçak yollardan abd'ye girip çalışıyor. (Birebir gidip-gören babamdan aldığım bilgiye göre. O da işçi olarak gitmişti)
Hocam haklısınız ama bizden düşük olan ülkeler zaten iyi değillerdi. Gelişmemiş, gelişmekte, gelişmiş ülkeler var. Biz gelişmekte olanız ve diğer gelişmekte olanlardan gerideyiz. Yoksa Afrika'daki aç insanları düşünürsek burası cennet gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paran varsa sıkıcı değil :D
En doğru cevap bunlar olmuş bence. Türkiye'de zaten insanların çoğu geri kafalı, kültür-sanat yok, eğlence bilinci yok birde paramız olmayınca çekilmiyor(Herkesi kastetmiyorum). 2013 öncesi o kadar da kötü değildi. Toplum kötü olsa bile(Gene herkesi kastetmiyorum) az çok zevklerimize, eğlencelerimize para ayırabiliyorduk

Tamam çok zengin bir ülke değiliz ama bu forumda karamsar, her şeye olumsuz bakan çok insan var. Olumsuz düşünen hep olumsuzluk görür.
Sinema-tiyatro-konser tarzı etkinlikler yapabiliyorsun. Çok güzel yerler var kamp-piknik vs. için. Kütüphaneden istedigin kitabı alıp okuyabiliyorsun.
İnsanoğlu her yerde böyle. Almanya'da yaşayıp Almanya'yı sevmeyenlerdr vardır. İnsanın gözü doymaz çünkü.
Bu tarz konulara çok denk geliyorum "Türkiye'de yaşanmaz, Türkiye sıkıcı vs." ama ilk defa yazdım.Öncelikle olumlu bakmaya çalışın hocam.

-Bu mesajı okuyup kavga etmeye çalışan olmasın lütfen-

Yeni konular

Geri
Yukarı