Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu'nun devamı mıdır?

Ben anladım anlayacağımı.
Osmanlının devamı değiliz demen koca Türk tarihini 1923 den sonra ya kısıtlamaktır.

Arkadaş haksız sayılmaz. Osmanlı'nın niteliği olan şeyler Türkiye'de yok. Türkiye'nin yönetim şekli, başkenti, dış ilkeler her şeyi Osmanlı'dan farklı. Kuranların Osmanlı paşası olması dışında pek bir benzerlik yok. Borçlarını almamız dışında mirasını pek sahiplenmedik zaten.

Sadece coğrafi olarak devamıyız. Osmanlı döneminde "Türklük" diye bir terim yoktu ki zaten araplaşmaya ramak kalmıştı etnik kökenimizi kaybedicektik bu hasta imparatorluk devam etseydi.

Arkadaş haksız sayılmaz. Osmanlı'nın niteliği olan şeyler Türkiye'de yok. Türkiye'nin yönetim şekli, başkenti, dış ilkeler her şeyi Osmanlı'dan farklı. Kuranların Osmanlı paşası olması dışında pek bir benzerlik yok. Borçlarını almamız dışında mirasını pek sahiplenmedik zaten.
Ben onu demedim.
Yönetim vb. değişikler olabilir.
Irk olarak devamıyız.

Osmanlı'nın devamı olmak için yönetim şeklinin aynı olmasına gerek yok ki. Millet aynı her şeyden önce. O zaman yönetimini ayrı tutarsınız ona göre tartışırsınız. Ne yani Çarlık, bugünkü Rusya'nın devamı değil mi mesela? veya Naziler? Millet olarak aynı sonuçta ama yönetim farklı. Bunu gereksiz yere tartışmanız garip.

Ben onu demedim.
Yönetim vb. değişikler olabilir.
Irk olarak devamıyız.
Irk olarak devamı değiliz diye bir şey mi dedim ben de? Siz harbiden okuduğunu anlamayan enteresan tiplersiniz. Osmanlı'dan sonra kurulan yeni bir devletiz dedik. Irkımız değişti demedik. Bu kadar açıklama yapmak zorunda kalmamam lazım normalde.

Geri
Yukarı