TürkNet vaat ettiği hızı sağlayamıyor

Kablo oturduğumuz binanın yanındaki kutudaydı. Türk Telekom port değişikliği yaparak 2 bina ötedeki kutuya etiketleme yaptı. Elektrikçi abi CAT6 kablosunu bizim daireden 2 bina ötedeki kutuya götürdü ve taktı. Kablo yeni.

O zaman sen kendi binana gelen interneti kullanmıyorsun. Alt yapı sotgulaması yaparken diğer binanın adresini girmen lazım. Ayrıca o kadar uzak mesafede CAT6 kablo ne kadar verimli olur bilmiyorum.

O zaman sen kendi binana gelen interneti kullanmıyorsun. Alt yapı sotgulaması yaparken diğer binanın adresini girmen lazım.
Bu da 10 gün önce gelen TT sistem mesajı.
O zaman sen kendi binana gelen interneti kullanmıyorsun. Alt yapı sotgulaması yaparken diğer binanın adresini girmen lazım. Ayrıca o kadar uzak mesafede CAT6 kablo ne kadar verimli olur bilmiyorum.
Türknet ekipleri gelip bir kontrol yapsalar sorun çözülür mü?
Ben tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamadım. Türknet ekibini arasam yardımcı olurlar mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
Benimde başıma gelmişti Krone takılan kablonun birisin yuvası genişlemiş onun için hat zayıflaması yüksek çıkıyordu ve 94mbps almam gerekirken 40 mbps alıyordum kroneyi değiştirince düzelti benim tavsiyem kronedeki kabloları çıkarı hem TT geleni hemde kendi evine geleni direk düz ek yap gitsin

Kablo oturduğumuz binanın yanındaki kutudaydı. Türktelekom port değişikliği yaparak 2 bina ötedeki kutuya etiketleme yaptı. Elektrikçi abi cat6 kablosunu bizim daireden 2 bina ötedeki kutuya götürdü ve taktı. Kablo yeni.
Bu islerde tum kapilar Turktelekom a cikiyor. 3 ayda 3 farkli firma denedim sorun cozulemedi, cunku anahtar Turktelekom un elinde. Destek ekibi falan da hikaye, fiziksel kontrol yok ekip oturdugu yerden kontrol edildi atiyor. Malesef biraz da sans isi, ana dolaptaki port arizali olabilir. Kimse de cikip bu arizali demez. Ilk soyledikleri sey de bina ici tesisatinizda problem var olur...

Bu modemler güzel değil bende var internet gidiyor var görünüyor anca lan bağlantısında tam hız sağlıyor beş para etmez modem TT verdiği modemler beş para etmez
TT verdiği modemler beş para etmez modemler bende internet var görünüyor olmuyor gidiyor wifi zaten berbat çekimi lan bağlantısı Allah dan güzel ki bi öyle kullanıyorum 100 mbps internetim sadece lan da iyi bı öyle deneyin wifi de bende 53 mbps çekiyor ....

Aynı sıkıntı bende de var. 35'lik paket kullanıyorum 2 haftadır hız düşüklüğü ve kesintiler deli etti. Desteğe yazdım hata tespiti için hızı 26 olarak sabitledik gözlemleyeceğiz dediler işin garibi hız 26 iken kopma ya da yavaşlama olmuyor. Sorguda 85Mbps hız alacağım çıkıyor mesela ama modem arayüzü bunu Max 54 olarak gösteriyor. Problem kesinlikle Türk Telekom ile alakalı değil çünkü ben 6 ay önce TürkNet'e geçiş yaptım daha önce modem bilgileri hat değerlerinde alınabilecek hız 135 Mbps olarak yazıyordu. İşin içinden nasıl çıkacağım bilmiyorum. Yıl olmuş 2020 ama hala şu çektiğimiz uğraştığımız altyapı problemleri şaka gibi.

Bu modemler güzel değil bende var internet gidiyor var görünüyor anca lan bağlantısında tam hız sağlıyor beş para etmez modem TT verdiği modemler beş para etmez
TT verdiği modemler beş para etmez modemler bende internet var görünüyor olmuyor gidiyor wifi zaten berbat çekimi lan bağlantısı Allah dan güzel ki bi öyle kullanıyorum 100 mbps internetim sadece lan da iyi bı öyle deneyin wifi de bende 53 mbps çekiyor ....
A2 Türkçe.
Aynı sıkıntı bende de var. 35'lik paket kullanıyorum 2 haftadır hız düşüklüğü ve kesintiler deli etti. Desteğe yazdım hata tespiti için hızı 26 olarak sabitledik gözlemleyeceğiz dediler işin garibi hız 26 iken kopma ya da yavaşlama olmuyor. Sorguda 85Mbps hız alacağım çıkıyor mesela ama modem arayüzü bunu Max 54 olarak gösteriyor. Problem kesinlikle Türk Telekom ile alakalı değil çünkü ben 6 ay önce TürkNet'e geçiş yaptım daha önce modem bilgileri hat değerlerinde alınabilecek hız 135 Mbps olarak yazıyordu. İşin içinden nasıl çıkacağım bilmiyorum. Yıl olmuş 2020 ama hala şu çektiğimiz uğraştığımız altyapı problemleri şaka gibi.
Türk Telekom'un bize gönderdiği hat bilgilerinde 140.000 kbps yazıyordu. Nasıl 100 mbps alamıyorum şaka gibi.

Geri
Yukarı