TürkNet vaat ettiği hızı sağlayamıyor

Bilgisayardan dene diyorim lan bağlantısı (enternet) bağlantısı demek! Kablolu dene bir aynı modem bende var eğer yedek modemin varsa rounter olarak kablolu ona bağlan onun Wi-Fi'sini dene kısasa öyle demek istedim A2 Türkçe ne demek istediğini anlamadım? Bizler yabancı ders kitwplarinda galiba öyle A1 A2 diye izliyorduk yabancı mi kaldım demek istedin bilmiyorum dostum sadece sana yardım etmek istedim bende TürkNet kullanıyorum isterden hattını değiştir eğer bu işleri biliyorsan CAT 5'ya da CAT 6 internet kablosunu hattını onunla değiştirirsen ping ve hızın ciddi miktarda iyi olur eğer normal telefon kablosu beyaz ise zaren DSL bağlantısında hafif hız verir nedeni %100 bakır olmadığı için pahalı dersen gri telefon kablosu var hattını baştan sona değiştir derim benim dediğim şu eğer 98 lira fatura oduyorsan gir turnet Online işlemlere modem ya taksit ile al ya da peşin kafan rahat olsun taksiti sanıyorum ayda 32 lira gibi birseydi ayda 130 gibi fatura gelir diye dusunuyorum neyse size kolay gelsin derim inşallah sorununuz çözülür ...

TürkNet'e yeni kullanıcı olarak geçiş yaptım. 35 Mbps VDSL paket ile aboneliğim başladı ve dün hızımı altyapımın desteklediği en yüksek hıza geçirmek istedim. TürkNet müşteri hizmetlerini aradık ve hattımızın 98 Mbps desteklediğini öğrendik. 10 TL ekstra ücret karşılığında 100 Mbps tarife değişikliği yapıldı. Önceki testlerde 33.5 Mbps download, 5.50 Mbps upload alırken yeni paket ile 53.5 Mbps download ve 7.5 Mbps upload almaya başladım fakat 100 Mbps alamıyorum. Sorun nedir bilmiyorum. Kendileri 98 Mbps diyor. NetSpeed ile sorgulattığımda 98 diyor. TürkNet'in kendi sitesi 75 Mbps diyor. Ama ben neden 50 alıyorum? Fikri olan yazarsa memnun olurum. İyi forumlar.
keşke bende 5- 6 mbps alabilsem 1mbps ile 3 mbps arasında download hızım var, gamwr pc tp link archer 20 modem var kablomun özel kendim çektim kendileri de bina kutuma 3 geliyor diyor tam bir saçmalık, nerede vdsl 18 ekim den beri arıza kayıtı açık düzelmiyor hizmet sıfır, 3 senedir türknet liyim rezalet, ah bu türktelekom yok mu, mahallede boş port yok olsa, kurtulcam türknet ten , türk telekom genel müd dilekçe yazdım bekliyorum.

A2 Türkçe.

Türk Telekom'un bize gönderdiği hat bilgilerinde 140.000 kbps yazıyordu. Nasıl 100 mbps alamıyorum şaka gibi.

Evet problem kesinlikle turknet kaynaklı çünkü ben 15 yıldır Türk Telekom kullandım ne kopma ne düşüş nede böyle garip problemler yaşamadım. Ne zaman Turknet portuna geçişim yapıldı sıkıntılar başladı. Her yerde farklı sonuç çıkıyor vaadedilen hızı asla veremiyorlar. Millenicoma geçip onu da deneyeceğim bu gidişle.

Kendi binamın kutusunu kullanmıyorum. Port değişikliği yapıldı. Bu yüzden 2 bina sonraki kutuya kablo takıldı.
O binanın sağladığı altyapı değerini alabilirsiniz o zaman maksimum olarak. TürkNet'ten yapılan hız testi sizin binanın lokasyonuna göre yapılmış büyük ihtimalle. Binanızda boş port varsa oraya geçirin, taktırdığınız binanın kutusunda da sorun olabilir buradan bol keseden sallamak kolay benim gibi, sizin peşine düşmeniz lazım bu işin.

Ben de TürkNet kullanıyorum ve aynı olayı ben de yaşadım arkadaşların ve hat değerlerinin gösterdiği gibi SNR değerin çok düşük bu da yüksek hızlarda fec ve CRC error yani hat hatası almana müsait kılıyor TürkNet'in NetSpeed'in ne dediğine bakma sen eğer yeni bağlattıysan kopma hız düşmesi gibi olaylardan ötürü memnun değilsen hızını tekrar 35'e düşürmeni öneririm TürkNet'in yapa yani aktif altyapısını kullanıyor olsan sorunu çözerler muhtemelen benim gibi VAE yani Telekom altyapısından karşılanıyor internetin bu konuda TürkNet'in yapacağı bir şey yok dediğim gibi VAE altyapısında en az 5 kere Türk Telekom'u bana yönlendirdiler port flan değiştirdiler yine çözemediler santralden saha dolabına ve evine gelen tüm kabloların değişmesi lazım senin %100 verim alman için bunu da talep etmiş biriyim ben fakat Telekom ekipleri her aboneye böyle masraflı bir işe giremeyeceklerini daha kibar bir dille anlattılar sorun sende veya modeminde değil yani üzülme saha dolabından gelen kablolar o hızı kaldırmıyor bunu da adamlar düzeltmiyor sana önerim tekrar tekrar söylüyorum kopma hız düşmesi gibi bir olay yaşıyorsan 35'e düşür tamamen düzeliyor bizzat yaşadım.

Evet problem kesinlikle turknet kaynaklı çünkü ben 15 yıldır Türk Telekom kullandım ne kopma ne düşüş nede böyle garip problemler yaşamadım. Ne zaman Turknet portuna geçişim yapıldı sıkıntılar başladı. Her yerde farklı sonuç çıkıyor vaadedilen hızı asla veremiyorlar. Millenicoma geçip onu da deneyeceğim bu gidişle.
Adsl ve Vdsl de Turknet portu diye birşey yok. Hepsi Turktelekom un. Turktelekom hangi portu atarsa onu kullanıyor Turknet. Örnek vermem gerekirse bizim dolaptaki portların yarısı arızalı, bu portlardan birine denk gelirseniz sabit bir internet hayal. Yani suç altyapı olarak Telekom un, vadedilen hizmeti yapamacağını bile bile paket satan Turknet ve muadilleri de suç ortakları.

Bizimde paket 100 Mbps ama bina içi tesisat berbat 35 Mbps alabiliyorum ama hız düşüklü falan hiç sorun yaşamadım elektrikçinin CAT 6'e kullandığından emin ol CAT 5 çektiyse awg si düşük CAT 5'in SNR iyi olmaz yani.

Ben de TürkNet kullanıyorum ve aynı olayı ben de yaşadım arkadaşların ve hat değerlerinin gösterdiği gibi SNR değerin çok düşük bu da yüksek hızlarda fec ve CRC error yani hat hatası almana müsait kılıyor TürkNet'in NetSpeed'in ne dediğine bakma sen eğer yeni bağlattıysan kopma hız düşmesi gibi olaylardan ötürü memnun değilsen hızını tekrar 35'e düşürmeni öneririm TürkNet'in yapa yani aktif altyapısını kullanıyor olsan sorunu çözerler muhtemelen benim gibi VAE yani Telekom altyapısından karşılanıyor internetin bu konuda TürkNet'in yapacağı bir şey yok dediğim gibi VAE altyapısında en az 5 kere Türk Telekom'u bana yönlendirdiler port flan değiştirdiler yine çözemediler santralden saha dolabına ve evine gelen tüm kabloların değişmesi lazım senin %100 verim alman için bunu da talep etmiş biriyim ben fakat Telekom ekipleri her aboneye böyle masraflı bir işe giremeyeceklerini daha kibar bir dille anlattılar sorun sende veya modeminde değil yani üzülme saha dolabından gelen kablolar o hızı kaldırmıyor bunu da adamlar düzeltmiyor sana önerim tekrar tekrar söylüyorum kopma hız düşmesi gibi bir olay yaşıyorsan 35'e düşür tamamen düzeliyor bizzat yaşadım.
Yok herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Ara sıra kısa süreli(5sn) kopma oluyor ama sıkıntı değil benim için. Hızda da şimdiye kadar düşme olmadı. Hep sabit 54 mpbs download 7.5 mbps upload.
Bizimde paket 100 Mbps ama bina içi tesisat berbat 35 Mbps alabiliyorum ama hız düşüklü falan hiç sorun yaşamadım elektrikçinin CAT 6'e kullandığından emin ol CAT 5 çektiyse awg si düşük CAT 5'in SNR iyi olmaz yani.
CAT6 çekmişti. En azından kutuda öyle yazıyordu.

Yok herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Ara sıra kısa süreli(5sn) kopma oluyor ama sıkıntı değil benim için. Hızda da şimdiye kadar düşme olmadı. Hep sabit 54 Mbps download 7.5 Mbps upload.

CAT6 çekmişti. En azından kutuda öyle yazıyordu.

O zaman sana bir öneri daha sunayım nexans gibi kaliteli 23 awg bir kablo ile kablonu değiştirebilirsin evin müstakil değil apartman flan ise bir dene Türk telekkomun çektiği kablo ex kalitedir CAT5 yeri geliyor CAT3 4 telli telefon kablosu çekiyorlar(bu kablo dış etmenlere çok dayanıklıdır ama bağazen yüksek hızlarda sorun yaratabiliyor) ankastre kutun bina içindeyse kablonu değiştirip SNR değerini ve hızını biraz daha arttırman mümkün yalnız evin müstakil ve ankastre kutun dışarıda ise yağmur güneş ışığına çok fazla maruz kalan CAT 6 kablo zarar görebilir 2 senede bir değiştirmen gerekebilir bunu da şöyle çözersin kablodan büyük daha geniş koruyucu spiral kullanırsın sana kalmış ama her şey maaliyete bakar senin bütçene kalmış dediğim gibi altyapı kaynaklı yüksek düzeyde bu dediğim işlem arkadaşların önrisi çok bir etki olacağını düşünmem direk 100 MB vermez bir CAT 6 kablo sana ama 54 alıyorsan belki 60-65 alırsın dediğim gibi maliyetli işler keşke Telekom çekse o kabloyu ama insanları uğraştırmak ve maaliyetten kaçmak işlerine geliyor.

O zaman sana bir öneri daha sunayım nexans gibi kaliteli 23 awg bir kablo ile kablonu değiştirebilirsin evin müstakil değil apartman flan ise bir dene Türk telekkomun çektiği kablo ex kalitedir CAT5 yeri geliyor CAT3 4 telli telefon kablosu çekiyorlar(bu kablo dış etmenlere çok dayanıklıdır ama bağazen yüksek hızlarda sorun yaratabiliyor) ankastre kutun bina içindeyse kablonu değiştirip SNR değerini ve hızını biraz daha arttırman mümkün yalnız evin müstakil ve ankastre kutun dışarıda ise yağmur güneş ışığına çok fazla maruz kalan CAT 6 kablo zarar görebilir 2 senede bir değiştirmen gerekebilir bunu da şöyle çözersin kablodan büyük daha geniş koruyucu spiral kullanırsın sana kalmış ama her şey maaliyete bakar senin bütçene kalmış dediğim gibi altyapı kaynaklı yüksek düzeyde bu dediğim işlem arkadaşların önrisi çok bir etki olacağını düşünmem direk 100 MB vermez bir CAT 6 kablo sana ama 54 alıyorsan belki 60-65 alırsın dediğim gibi maliyetli işler keşke Telekom çekse o kabloyu ama insanları uğraştırmak ve maaliyetten kaçmak işlerine geliyor.
Hayır özel çektirdim. Türktelekom vs. çekmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı