Turkcell T20 Root Rehberi

Onun için mi önce ROM yükleyip sonra root yapıyoruz? Yani ben şimdi yüklediğim romu değiştirmeyip üstüne root yapsam olur mu? Öyle yapacaksam şu menü geçişleri için yapabileceğimiz bir şey varmı? Çok soru sordum :D

Root yapmayı denediğimde recovery menu gelmiyor, direk rom kurulumuna geçiyor. ROM'u ses tuşları ve açma kapama tuşlarına basılı tutup kurmuştum. Dlload dosyasını sildim denedim, yine recovery menu gelmiyor. Bu sefer update failed diyor. Root edemiyorum.

Şuan dediğiniz turkcell romunu kuruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell ROM'u kurun ve root işlemiyle yaklaşık 1 hafta boyunca uğraşmayın. Bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi değilsiniz. Önce forumdaki rehberlerin tamamını okuyun, sonra sizin gibi bu konuda başarısız olanların sorduğu sorulara ve bizim verdiğimiz cevaplara bakın (öünkü aynı şeyleri soruyorsunuz). Bu sayede epey tecrübe edineceksiniz.

Başarısız işlemelerin %90'ı rehberin doğru düzgün uygulanmamasından kaynaklanıyor.

Tamam oraları okudum ama sorun şu, recovery menüye gelemiyorum. Orjinal roomu yükledim. Ses tuşları + açma tuşlarına basınca direk ROM kurulumuna geçiyor, hiç recovery menü görmedim. Dolayısıyla root yapamıyorum.

Yazıda ses tuşlarına basın denmiyor. Ses açma tuşuna basın deniliyor. Ayrıca rehberde Turkcell ROM'un root edilemediği yazıyor ve ben bunu size daha 4 mesaj önce söyledim. İşleri üstün körü yapmaktansa yazılanları biraz daha dikkatli okursanız boşuna kürek çekmezsiniz.

Ses açma kısma tuşlarını kastetmiştim zaten. Ayrıca mesajlarınızı okuyorum, bu konudaki her mesaji okudum. Ben de İspanya ROM'u ile denediğimi söylemiştim zaten. Yani eksik bir şey yaptığımı düşünmüyorum.

Konu yanlış bir şey yaptığınızı düşünüp düşünmemenize bağlı değil, adımları eksik uygulamanıza ya da bir şeyi atlamanıza bağlı. Adımlar açık ve basit. Ya bir adımı atlıyorsunuz. Mesela bunlar gibi:

3- Telefonun ayarlarından, Ayarlar / Uygulamalar / Hızlı Önyükleme deki onay işaretini kaldırın.
4- Ayrıca telefonun ayarlarından, Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirme / USB Hata Ayıklaması'ı devreye sokun.

Ya da SD kartınızda Upgrade işlemini tetikleyen bir ZIP dosyası veya benzer bir şey var. Bakın aynı durumu burada Cem Bey ile yaşadık. Şimdi vaktimizi gereksiz yere harcamak yerine nerede hata yapabilirim diye bir sorun kendinize ve rehberi tane tane okuyun. Size daha nasıl yardımcı olabileceğimi bilemiyorum.

O adımları yapmıştım. Şimdi İspanya romunu kurup SD'yi bicimlendirip deneyeceğim. Bicimlendirmeden yapiyodum, sonucu bildidirim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı