TurkNet kurulum rezilliği

Evet çok basit. Mesele sadece o değil. Sistem arızası olur, anlık bir sorun çıkar, port olmaz ya da o anda port çalışmaz, merkezden müdahale gerekebilir vs bir sürü etken olabilir. Arkadaşın şikayeti çok abartılı geldi bana. Altı üstü 3 gün beklemiş. Ne var ki bir internet bağlantısı için 3 beklemek de.
Sadece OBK kablosu için demiştim.

Pazartesi günü GigaFiber altyapısı için başvuru yaptım. Arayıp cuma günü için randevu aldılar. Fakat cuma günü ne gelen ne arayan olmadı. Defalarca kez müşteri hizmetleriyle uğraştıktan sonra gece saat 11.30'da kurulumu yapacak olan görevli, müşteri hizmetlerinin numarası üzerinden bana ulaştı. Bana modem kalmadığını yoğun talep olduğunu ve cumartesi günü gelebileceğini söyledi. Cumartesi günü görevli geldi. Bina kutusundan evin içine fiber kabloyu döşedi test makinesını taktı ama bir sorun olduğunu ve bu sorunun bina ile ilgili değil de merkezle ilgili olduğunu söyledi. Ardından 15dk içerisinde merkeze gidip geleceğini ve sorunu çözeceğini söyledi. Modemlerde bize zinnetli deyip aldı ve gitti. Gidiş o gidiş 15Dk'nın ardından yaklaşık 33 saat geçti. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım her defasında kayıt oluşturdular hatta acilin acili kategorisine aldılar fakat nafile hiçbir geri dönüş almadım. Ortalıkta yüksek hız müşteri memnuniyeti diye gezinen firma daha kurulum işlemini tamamlayamıyor, memnuniyet konusuna girmiyorum bile. "müsait misiniz?" diye 50 kere SMS geliyor fakat 3 gündür evden dışarı sizin yüzünüzden çıkamadım. Teşekkürler TurkNet umarım sorununun bana özeldir. Zamanımı çaldınız. Bunu nasıl telafi edeceksiniz?

Gelişmeler için yazıya devam edeceğim.

İnsanı bu kadar yoran bir firma görmedim aynı bekletilme geçiştirilme acile alındı diye söylenen ve hiçbir aksiyon alınmayan sözleri çok işittim 29 Eylül'den beri internetim yok LOL :D (TurkNet-GigaFiber-İstanbul)

İnsanı bu kadar yoran bir firma görmedim aynı bekletilme geçiştirilme acile alındı diye söylenen ve hiçbir aksiyon alınmayan sözleri çok işittim 29 Eylül'den beri internetim yok LOL :D (TurkNet-GigaFiber-İstanbul)
Yunus Bey, yaşadığınız olumsuz deneyim için üzgünüm. Kontrol ettiğimde daha önce başlatılan abonelik işlemleriniz sürecin uzaması nedeniyle 07.10.2023 tarihinde iptal edilmiş ve 10.10.2023' de yeni başvurunuz bulunuyor. Bu konuda fiber altyapı ekibimize bilgi verdik. Güncel bilgi alarak gelişmeleri sizinle paylaşacağız.

Geri
Yukarı