TurkNet vs Millenicom vs NetSpeed

Ben kendim önceden TurkNet kullanıyordum TurkNet'te sürekli internet kesilmeleri indirme yaparken 1 GB bir kesilmeler yavaşlamalar müşteri hizmetlerine destek kaydı açtığım zaman neredeyse 2 ay boyunca sorunum düzelmiyordu sonrasında NetSpeed'e geçtim bir arkadaşımın tavsiyesi ile 35/6 Mbps paket kullanıyorum vadettikleri hızı veriyorlar bakımlar haricinde boş bir sebebten internet kesintisi veya yavaşlama yaşamadım teknik ekip ve müşteri hizmetleri yönünden gayet iyiler sorunlara ve arızıları hızlı bir şekilde çözüyorlar gayet sorunu çözmek için müşteri hizmetleri olsun teknik ekip olsun elinden geleni yapıyorlar geçmenizi tavsiye ederim ektede hız testi sonucumu görebilirsiniz paket fiyatım 86 tl .

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    43,1 KB · Görüntüleme: 49
Hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor. Herhangi bir sorun olduğunda size Türk Telekom gelecek teknik destek anlamında sıkıntı yaşarsınız çünkü önce kendi müşterisine bakar TT. Müşteri hizmetlerinden de fazla kalite beklemeyin hepsi sorunlu. Eğer merkezi yerdeyseniz Millenicom en iyisi fakat sürekli internet sorunları yaşıyorsanız Türk Telekom dışında hiçbiri yardımcı olmaz.

Mevcut olarak vodafone kullanıyorum ve taahhütün bitmesini iple çekiyorum. Bana da şuanda en mantıklı Millenicom geldi. Teşekkürler
Hocam ben de ortalama 1-2 aydır Millenicom kullanıyorum Superonline'den geçtim. Size öneririm bayağı iyi daha bir sıkıntı görmedim. Hızını tam veriyor. Bu arada nasıl 75 Mbps 85 TL? Ben 35 Mbps 85'e kullanıyorum.
O kısımda ufak bir hata yapmışım kusura bakma. 109.90 TL gibi bir fiyatı var.
Millenicom hariç hepsi.
Neden hocam?
Ben kendim önceden TurkNet kullanıyordum TurkNet'te sürekli internet kesilmeleri indirme yaparken 1 GB bir kesilmeler yavaşlamalar müşteri hizmetlerine destek kaydı açtığım zaman neredeyse 2 ay boyunca sorunum düzelmiyordu sonrasında NetSpeed'e geçtim bir arkadaşımın tavsiyesi ile 35/6 Mbps paket kullanıyorum vadettikleri hızı veriyorlar bakımlar haricinde boş bir sebebten internet kesintisi veya yavaşlama yaşamadım teknik ekip ve müşteri hizmetleri yönünden gayet iyiler sorunlara ve arızıları hızlı bir şekilde çözüyorlar gayet sorunu çözmek için müşteri hizmetleri olsun teknik ekip olsun elinden geleni yapıyorlar geçmenizi tavsiye ederim ektede hız testi sonucumu görebilirsiniz paket fiyatım 86 tl .

Hız konusunda gerçekten iyi. TürkNeti %95 ihtimalle almam herhalde bu saatten sonra.
Öncesinde sorguladım fakat altyapı olmadıgı söylendi.
@Emil Breivik hocam bir bakın isterseniz.
Teşekkürler hocam. Benim gönlüm Netspeede kaydı gibi. Teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:
Mevcut olarak vodafone kullanıyorum ve taahhütün bitmesini iple çekiyorum. Bana da şuanda en mantıklı Millenicom geldi. Teşekkürler

O kısımda ufak bir hata yapmışım kusura bakma. 109.90 TL gibi bir fiyatı var.

Neden hocam?

Hız konusunda gerçekten iyi. TürkNeti %95 ihtimalle almam herhalde bu saatten sonra.

Öncesinde sorguladım fakat altyapı olmadıgı söylendi.

Teşekkürler hocam. Benim gönlüm Netspeede kaydı gibi. Teşekkürler tekrardan.
Hocam hız ilk paketimde veriyorkardı, yükseltme yaptım. 11 Megabit fazla vermeleri lazım 4 veriyorlar altyapı uygun. Sürekli kesilip duruyor. Yani bıktım ben ama başka seçeneğim yok.

Hocam hız ilk paketimde veriyorkardı, yükseltme yaptım. 11 Megabit fazla vermeleri lazım 4 veriyorlar altyapı uygun. Sürekli kesilip duruyor. Yani bıktım ben ama başka seçeneğim yok.
Bende Milleniden soğudum biraz. 74 kullanmak isteyince fiyatı 110 oluyo, aynı paketi netspeed 94 TL'ye veriyo. Kesilme konusunda da netspeedde bakım dışında kopmaların sıfır oldugu söyleniyo.

Ben de Vodafone'dan Millenicom'a geçtim. Memnunum. Akşam saatlerinde kopma ping yükselmesi olmadı. Dinamik IP adresi verdiler. Port açabiliyorum. 35/6 Mbps kullanıyorum. Vodafone'u arayıp cayma bedelini sordum. 170TL dedi. Taahhütüme 1 ay kalmıştı. Geçtikten sonra şöyle bir mesaj geldi: İptal talebiniz doğrultusunda internet hizmetinize ilişkin herhangi bir cezai ücretlendirme tarafınıza yansıtılmayacaktır. Talebiniz uzerine hizmetiniz iptal edilmistir. Her turlu geri bildiriminizi almaktan memnuniyet duyar, bu zamana kadar bizlerle oldugunuz icin tesekkur ederiz.

Cayma bedeli de ödemedim. Tavsiye ederim.

Ben de Vodafone'dan Millenicom'a geçtim. Memnunum. Akşam saatlerinde kopma ping yükselmesi olmadı. Dinamik IP adresi verdiler. Port açabiliyorum. 35/6 Mbps kullanıyorum. Vodafone'u arayıp cayma bedelini sordum. 170TL dedi. Taahhütüme 1 ay kalmıştı. Geçtikten sonra şöyle bir mesaj geldi: İptal talebiniz doğrultusunda internet hizmetinize ilişkin herhangi bir cezai ücretlendirme tarafınıza yansıtılmayacaktır. Talebiniz uzerine hizmetiniz iptal edilmistir. Her turlu geri bildiriminizi almaktan memnuniyet duyar, bu zamana kadar bizlerle oldugunuz icin tesekkur ederiz.

Cayma bedeli de ödemedim. Tavsiye ederim.
Vodafone bana 558 TL çıkacak olan cayma bedelini 1.470 TL olarak çıkarttı. Aradım sordum bu cayma bedeli ne böyle, nasıl hesapladınız. İşte kalan ayları faturanızla çarptık falan. Ben aradığımda 6 ay kalmıştı taahhüte, aylık fatura da 93 TL, hesaplayınca 558 TL gibi bir şey çıkıyo. Neyse dedim, uğraşmadım az kaldı diye. Bundan sonra da zaten Vodafone bedava internet verse almam. Milleni geçip 1 ay denerim, teşekkürler.

Videodaki problemi yaşıyorum neyden kaynaklanıyor bilen varmı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben üç internet servis sağlayıcısınıda denedim. Aralarındaki farkı oluşturan nokta sadece müşteri hizmetleri deneyiminden ibaret TurkNet'i kesinlikle tavsiye etmiyorum. Daha önce NetSpeed kullanıyordum şu an Millenicom kullanıyorum ikisi arasında kayde değer bir fark yok.

Merhaba. Yaklaşık olarak 2 yıl 2 aydır falan Vodafone kullanıyorum. 3 ay sonra taahhüt bitecek ve şimdiden taahhütsüz bir internet aramaya başladım. TurkNet, Millenicom ve NetSpeed'i gördüm. Önce TurkNet'ten bahsedeyim. Altyapı sorgulaması yaptığımda adresimde 35 download ve 6 upload var ama bu hızı altyapım desteklediği için aylık 10 TL fark ile 50 downloada kadar çıkartabileceğim yazıyordu. Kuzenime sordum, çevreden 1-2 kişiye sordum ve hepsinden olumsuz cevap aldım, internete TurkNet'i yazdım forumları okudum bayağı bir süre ve gerçekten de memnun olmayan birçok insanı gördüm. Müşteri hizmetlerinin olmaması da ayrı bir konu zaten.

Millenicom'dan bahsedecek olursam, aynı şekilde burada da altyapı testi yaptım ve alabileceğim maksimum hız 74 download ve 6 upload çıktı. TurkNet'te bu hız 35 iken burada 74 olması şaşırttı ama neyse dedim. Yine bunu da internette araştırdım, okudum ve gördüğüm kadarıyla TurkNet'ten daha iyi bir internet hizmeti var. Yine arkadaşlara falan sordum iyi dediler, kullanıyorum gayet memnunum gibisinden. Forumlara bakınca da zaten Millenicom'un gerçekten iyi olduğunu gördüm. Ek olarak müşteri hizmetleri var.

Son olarak NetSpeed için düşüncelerim, açıkçası bu firmayı yeni yeni duydum. Forumları okudum, internette araştırdım. Birkaç arkadaş TurkNet ve Millenicom'dan daha iyi olduğunu yazmıştı ve orada kafam iyice karıştı. Gittim yine orada da altyapı testi yaptım. Millenicom'da olduğu gibi 74 download verdi ama uploadı bu sefer 8 olarak verebilecekleri yazıyordu.

Fiyatlarını ve hızlarını da buraya bırakayım;

TurkNet: 95 TL
50 download 6 upload

Millenicom: 109.90 TL.
74 download 6 upload.

NetSpeed: 94 TL.
74 download 8 upload.

Bu firmalar hakkındaki düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim, sizce aralarından hangisi daha mantıklı, hangisi alınır?
TurkNet tavsiye ederim. Bedava 1 ay kullanma kodu: 'nYF17YQ71syj'. Kayıt olurken söylemeniz yeterli.

Videodaki problemi yaşıyorum neden kaynaklanıyor bilen var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NetSpeed kaynaklı bir sorun olduğunu düşünümüyorum o anki internet kullanımı veya santrale olan uzaklığınızdan kaynaklı olarak olabilir bu sorun indirme veya yükleme hızana kullanımda etki ediyosa bu bir sorun olabilir fakat etki etmiyosa dediğim gibi bu faktörlerden kaynaklıdır kendim netspeed kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım .

Yeni konular

Geri
Yukarı