TurkNet'in zam yapmama sözünü tutmadı

Tek paket olayını kaldırıp, fiyat politikasında farklı yollara gitseler olay tamamen çözülecek aslında. 35Mbs hız alan kişi ile 1000Mbs hız alan kişi aynı parayı ödüyor, tamamen saçmalık. Ben hala memnunum TürkNet'ten fakat düşük hız alan kişiler için aynı durumu söyleyemem. Onlar için farklı çözüm yolu bulmalılar.

Tek paket olayını kaldırıp, fiyat politikasında farklı yollara gitseler olay tamamen çözülecek aslında. 35Mbs hız alan kişi ile 1000Mbs hız alan kişi aynı parayı ödüyor, tamamen saçmalık. Ben hala memnunum TürkNet'ten fakat düşük hız alan kişiler için aynı durumu söyleyemem. Onlar için farklı çözüm yolu bulmalılar.
Evet, kesinlikle düşük hız alan kullanıcıları bu yüzden kaybediyorlar.

bir onceki zamda gececektim ttnete şimdi pişmanım ttnete gececeğim banane kardeşim enflasyondan ya söz vermeyeceksin yada sözünün eri olacaksın ki söz verdikleri parametreler aşağı yukarı aynı atla deve değil

Geçtiğimiz aylarda TurkNet fiyat tarifesini 140 TL'ye yükselttiği zaman müşterileri tarafından linç edilmişti. Buna istinaden bazı TurkNet'in sponsor olduğu isimler diğer şirketlerin de zam yapacağını söylemişti. Görünen o ki bu yeterli olmadı, internet sitelerine ve tanıtım afişlerine 1 sene boyunca 140 TL'de kalacağının sözünü verdiklerini yazdılar.

Takvimler 20 Temmuz'u gösterdiğinde ise sitelerinden ve kampanyalarından bu sözün bulunduğu metni kaldırdılar. Aktif olarak TurkNet kullanmadığım için güncel fiyat ile ilgili kesin bir şey söyleyemem, yanlı olur. Forumda diğer yazarların söylemlerine göre fiyat 180 TL'ye çıkmış.

Gerçekten TurkNet sevdiğim ve saygı duydum bir firmaydı fakat ne kadar zorunlu olsa da böyle bir davranış sergilemeleri bu sevgimi sorgulamamı sağladı. Aranızdan bunun mecburi olduğunu söyleyenler olacak, biliyorum. Sorun zam gelmesi değil, tutamayacakları bir söz vermiş olmaları. Rastgele bir sosyal okuyucusu bile bu fiyatın imkansız olduğunu düşünürken TurkNet bunu nasıl ön göremedi? Bu fiyat değişikliğini ön göremeyen bir firmaya artık ne kadar güvenebiliriz?

TurkNet tarafından müşterilere gönderiler mail:

Ekonomik koşullar sektörümüzü etkiliyor.

Mart ayında port ücretlerine yapılan ve 1 Haziran itibarı ile geçerli olan %67 oranındaki fiyat artışı sebebiyle kendi TurkNet GigaFiber altyapımız dışındaki hizmetlerde fiyatlarımızı güncellemek durumundayız.

Yeni hizmet fiyatımız.

1 Ağustos itibarı ile hizmetinizin yeni fiyatı 179,90 TL olacak. Biz TurkNet'lilerin özgür internete her zaman en rahat şekilde sahip olması için seçenekler arıyor, her koşulda size destek olacak çözümleri düşünüyoruz.
Merhaba, fiyat değişiklikleri genel olarak bizim de hiç sevmediğimiz bir konu. Ancak mart ayının sonunda yapılan beklenmedik port ücreti zammı tüm sektörümüzü etkiledi. Biz de her ne kadar istemesek de hizmet kalitemizden ödün vermemek için yeniden bir fiyat düzenlemesi yaptık. İnternet hizmetinin paket ücreti 169.90 TL ancak telefon hizmetiniz varsa onun içinde 10 TL ücretlendirme yapılıyor.

bir onceki zamda gececektim ttnete şimdi pişmanım ttnete gececeğim banane kardeşim enflasyondan ya söz vermeyeceksin yada sözünün eri olacaksın ki söz verdikleri parametreler aşağı yukarı aynı atla deve değil
Sabit fiyat garantisi sözümüzün hala arkasındayız. Sabit Fiyat kampanyamız 1 Mart - 1 Mayıs tarihleri arasında geçerliydi. Bu dönemde abone olan tüm kullanıcılarımız 2023 Haziran'a kadar zam görmeyecek.

Sabit fiyat garantisi sözümüzün hala arkasındayız. Sabit Fiyat kampanyamız 1 Mart - 1 Mayıs tarihleri arasında geçerliydi. Bu dönemde abone olan tüm kullanıcılarımız 2023 Haziran'a kadar zam görmeyecek.
Bilseydik abonelikten çıkıp tekrar abone olurduk. Burada eski müşterileriniz mağdur duruma düştü, özellikle düşük hız alanlar.

Bilseydik abonelikten çıkıp tekrar abone olurduk. Burada eski müşterileriniz mağdur duruma düştü, özellikle düşük hız alanlar.
Bizim kontrolümüz dışında gelişen bu mevcut koşullardan sizi korumak için 139,90 TL’lik fiyatınız hiç değişmeden 10 aylık faturanızı peşin ya da 3 taksit seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman iptal ederek kalan tutarı da iade alabilirsiniz.

Merhaba, fiyat değişiklikleri genel olarak bizim de hiç sevmediğimiz bir konu. Ancak mart ayının sonunda yapılan beklenmedik port ücreti zammı tüm sektörümüzü etkiledi. Biz de her ne kadar istemesek de hizmet kalitemizden ödün vermemek için yeniden bir fiyat düzenlemesi yaptık. İnternet hizmetinin paket ücreti 169.90 TL ancak telefon hizmetiniz varsa onun içinde 10 TL ücretlendirme yapılıyor.

Kullanıcılar olarak bizim şikayetimiz fiyatın artması değil, fiyatın artacağını nasıl öngörememiş olmanız. Bunu ön göremeyen bir şirkete biz nasıl güvenebiliriz? Bunun yaşanacağı aşırı belliydi.

Bizim kontrolümüz dışında gelişen bu mevcut koşullardan sizi korumak için 139,90 TL'lik fiyatınız hiç değişmeden 10 aylık faturanızı peşin ya da 3 taksit seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman iptal ederek kalan tutarı da iade alabilirsiniz.

Bırakın gidin kardeşim. İnsanları korumakmış siz verdiğiniz sözü tutamayan bir firmasınız. 4.5 senedir kullanıyorum. Son 2 senedir sizden lanet eder oldum. Bulunduğunuz bölgeye GigaFiber geliyor dedi aradığımda yetkiliniz. Sonra altyapı birimini aradım belediyenin TurkNet firmasına ait bir başvuru yok olsa zaten biz izin veriyoruz diyorlar. İnsanları elde tutmak için uğraşmayın artık zaten. 4.5 senelik aboneliğimi diğer ay itibari ile başka firmaya geçerek sizden ayrılacağım. Önceden sizi farklı kılan fiyatınızdı. Şimdi diğerlerinden fiyatlarınız bile pahalı sizde kalmamız için artık hiçbir sebebimiz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı