Ülkedeki tek ucuz şeyin insan hayatı olması

Şuan ki hükümet'in yerinde oturup milleti aptal yerine koyması dışında taze kanların bir şeyler denemesi hiç yoktan iyidir. Kötü yola düşebiliriz ancak zaten alıştık bu duruma öyle değil mi? En azından olumlu yönde götürecek adımlar atacak insanlar gelebilir. Sırf damadı diye ekonomiye atacak duruma gelmeyiz. Zihniyetin artık değişmesi gerek.

Alternatifi yok, başka parti mi var ağbe vb. Söylemler kurmak yerine oluşturabiliriz. İnsanlar sadece sorun çıkarmakla sıkıntıya sokuyorlar her türlü sistemleri artık boomer tayfa yerine çözüm sağlayan okumuş bilgi sahibi adamlar lazım.

Onunda tavuk dürüm olduğundan şüpheliyim.
At eti olacak hâli yok ya? Bizim burada en pahalı tavuk durum en son 8 TL idi.

Demek istediğim şey bu değil. Eğer kalifiye seviyen belliyse bazı şeyleri yaşamak zorunda kalıyorsun; zor ama maalesef hayatın kanunu bu.

Türkiye'de Yıllara Göre Asgari Ücret Tutarı dostum en azından araştır biraz :)

Şunu atıp da "gardaşım maaşlarınız artmış işte daha ne istiyorsunuz yauvvv" demeye cüret edecek kadar yavaş işleyen bir mekanizma görmemiştim fakat artık tecrübe ettim... Türk lirası sene başından beridir %30, 6 ile dünyada dolar karşısında en çok değer kaybeden para birimleri arasında 1'inci. Bu birincilik bizi şaşırtmasın 3. sırada Arjantin pesosu var fakat Arjantin'in bizden farkı sayın arkadaşlar ülkenin 9. defa iflas etmiş olması... Bakın 9 defa iflas eden ve dış borçlarını ödeyemeyen bir ülkeden daha kötüyüz hala neyi kime nasıl kanıtlıyoruz lütfen, daha ne olması lazım ülkenin insanlarının gözlerini açması için...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle gönderiler görünce de şunları hatırlatmadan asla yapamıyorum... Bir ülke vatandaşının ülkesinden bekleyebileceği şeyler sınırlıdır mesela ekonomik özgürlük, barınma, seyahat özgürlüğü vs. konular dışında kimsenin herhangi bir ülkeden ya da yöneticisinden bekleyebileceği şey olamaz olması da zaten anlamsız olur. Hayatın kanunu bu diyen ve bu şekilde düşünenlere de sormak isterim. Elinde avucunda bir şey kalmayıp işinden atılırsan bu devletin size bakacağının, aç bırakmayacağının garantisini hissediyor musunuz acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı