Ülkeme Üzülüyorum

Emin ol bıkkın insanlardan Dünya'nin her yerinde var sadece belirli bi' yuzdeleri var diyebilirim. Bu ulkede 70 yasinda emekli maasi yetmedigi icin butun gun kasiyerlik, poset dolduran var. Zengin ve varoş semtler var. Esenyurt'daki biri mi daha mutlu olur yoksa Sariyer'de bogaz manzarasi karsinda olan mi? Tamamen sizinle bitiyor olay kendinizi gelistirip iyi bir yerlere gelmek var, hicbir vasfi olmadan durmadan sikayet eden var. Yurtdisina gitmek istiyorum diyenlere sorun bakalim %90'i her isi yaparim der🤣

"Paran varsa yancıkta..." diye başlayan atasözü varya? O işte :) Bir evin, biraz gelirin varsa takmayın ülkenin durumunu. En kötü satar gidersiniz ülkeden. Kalanlarda birbirlerini yerler.

Nasıl mutlu olunabilir ki devlet memurları bile kaç bin lira maaş alıyor geçimini zor karşılıyorlar vergisi, faturası, kirası, mutfak giderleri vb. giderler adamlar her aya stresle giriyorlar. Birde sevmediği işte çalışan kişileri ekleyince ki Türkiye'nin %80'i sevmediği işte çalışıyor ben mutlu olmaları için bir sebep göremiyorum. Bu üzüntüden de çok sinire de yansıyor iş çıkış saatlerinde trafikte çok kavga çıkıyor insanlar artık birbirlerine patlıyor.

Çözüm basit ingilizce öğren yurtdışına çık orada çalış orda kazandığın parayıda burda harca mis ve onlar kendileri etti kendileri buldu sürünsünler şimdi niye umursuyorsunuzki ? EğoNoMi ÇoK EYi YeğeNiM diyen zihniyeti. Hiç üzülmüyorum şahsen.

Son düzenleme:
Çözüm basit ingilizce öğren yurtdışına çık orada çalış orda kazandığın parayıda burda harca mis ve onlar kendileri etti kendileri buldu sürünsünler şimdi niye umursuyorsunuzki ? EğoNoMi ÇoK EYi YeğeNiM diyen zihniyeti
Burada harcamak bek mantıklı değil çünkü burada orada olduğundan daha pahalı.

Geri
Yukarı