Uyku Düzeni Sorunu

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, uyku düzenim tersine döndü. Gündüzleri gün boyu uyuyorum, sabah okula gitmemle uyumam bir oluyor, çıkışa kadar uyuyorum resmen, sonra eve gelip evde uyumaya devam ediyorum akşama kadar. Gece ise sabaha kadar oturuyorum. Bu durumu düzeltmek için ne yapmalıyım sizce? Önerilere açığım.

Aynı şey benimde başıma geldi spor yapmalısın okuldan sonra 1-2 saat yürü yatmadan önce matematik sorusu çöz yada çözmeye çalış gerçekten işe yarıyor.

Merhabalar arkadaşlar, uyku düzenim tersine döndü. Gündüzleri gün boyu uyuyorum, sabah okula gitmemle uyumam bir oluyor, çıkışa kadar uyuyorum resmen, sonra eve gelip evde uyumaya devam ediyorum akşama kadar. Gece ise sabaha kadar oturuyorum. Bu durumu düzeltmek için ne yapmalıyım sizce? Önerilere açığım.
Bunun tek çözümü 24 saat boyunca uyanık kalman. Ya da farmakolojik bir çözüm olarak melatonin içeceksin. Yatma saatinden 1 saat önce 2 3 hap içiyosun. Ardından uyuyorsun. Jetlag yaşayanlarda kullanılan bir hap bu zaten.

Gündüz uyuma. Dışarıda takıl. Akşam eve geldiğinde vur kafayı. Birden düzelmesini bekleme, zamanla düzelecektir.

Aynı şey benimde başıma geldi spor yapmalısın okuldan sonra 1-2 saat yürü yatmadan önce matematik sorusu çöz yada çözmeye çalış gerçekten işe yarıyor.

Haftasonları basketbol antremanlarıma gidiyorum zaten. Ancak eve gelir gelmez yine uyuyorum, alışkanlık oldu resmen. :D

MuratAbiGF`nin ''48 Saat Uyumayan Adam'' videosunu izle. Sorununa çözüm bulursun. Şaka bir yana, Birkaç gün sürekli kahve iç. Uyku düzenin düzeltecektir tahminimce. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı