Uyku Düzeni

Uyku hormonu genelde gunes ışığı yokken salgılanır. bu yüzden en kaliteli uyku gece alinandir. bunu degistirirsen vucut ona alışır bir süre sonra. duzeltmek istiyorsan tavsiyem : her gece uykun gelse de gelmese de erken yataga gir ve sabah uykunu alsan da almasan da erken kalk. bir hafta -10 gün duzenli yaparsan normale döner.

Uyku hormonu genelde gunes ışığı yokken salgılanır. bu yüzden en kaliteli uyku gece alinandir. bunu degistirirsen vucut ona alışır bir süre sonra. duzeltmek istiyorsan tavsiyem : her gece uykun gelse de gelmese de erken yataga gir ve sabah uykunu alsan da almasan da erken kalk. bir hafta -10 gün duzenli yaparsan normale döner.
22:00 - 04:00 Arası en çok growth hormon salgılanan saatler biliyorum ama maalesef uyuyamıyorum, çok denedim. Bir keresinde saat 21:00'da yattım ama gece 03:00 de uyanıyorum bu sefer de hep 6 Saat uyuyorum 6 Saat üstü uyuduğum zaman yataktan hiç çıkasım gelmiyor 6 Saat bana tam yetiyor.

Belki uyuyabilirim diye sakin şarkılar açıyorum ama işe yaramıyor. Finaller de yaklaşıyor benim bunu düzeltmem lazım acilen :D
Yok kanka işe yaramıyor. Su sesi kuş sesi şelale sesi dağ sesi kurt sesi kedi sesi köpek sesi yağmur sesi bulut sesi rüzgar sesi her şeyi her şeyi denedim uyuyamıyorum kitap okudum olmuyor kitap okurken yazdığım sesleri dinledim olmadı yok arkadaş, güneş çıkınca benim uykum geliyor. Vampir miyim lan ben? Gerçi vampirler güneşten kaçar ama neyse. Kafa gitti iyice.

Saat 14:00 civarında uyandım ama aslında uyanmış sayılmam. Bu gün diğerlerine nazaran daha yorgundum. Proteini gömdüm, yarın akşam spordan sonra kafayı vurup yatacağım, ertesi sabah kaçta kalkarsam düzen o şekilde devam edecek. Önemli olan yarın akşama kadar nasıl uyanık kalacağım.

Saat 14:00 civarında uyandım ama aslında uyanmış sayılmam. Bu gün diğerlerine nazaran daha yorgundum. Proteini gömdüm, yarın akşam spordan sonra kafayı vurup yatacağım, ertesi sabah kaçta kalkarsam düzen o şekilde devam edecek. Önemli olan yarın akşama kadar nasıl uyanık kalacağım.
Dışarı çıkıp yürümek benim uykumu inanılmaz bir şekilde açıyor denemediysen denemelisin, hava da soğuk. Uyku falan kalmaz. 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı