Uyku düzeni

Aynı sorun bende de var yattığım en erken saat 2 ve sabah 6:30'da evden çıkıp staja gitmem gerekiyor. Okul başlayınca 6:30'da evden çıkıp 22, 23 gibi saatlerde eve döneceğim zaman zaman. Bilgisayarda çok gereksiz vakit geçirdiğim için geç yatıyorum ben. Yavaş yavaş kitap okuma ve ders tekrarı süremi arttırıyorum, bilgisayarı sadece okul ve iş amaçlı bazen de dizi izlemek için kullanacağım.

Belirli bir düzene göre hareket edince uyku düzeni oturuyor aslında.

Okul başladığında birkaç gün sıkıntı çekersin ama sonradan daha erken uykun gelince o ritme ayak uydurursun diye düşünüyorum.

Gece 3'e kadar PC başında durursan, vücut ona alışır tabii. İlk birkaç gün sıkıntı çekersin. Sonra erken kalktığın için akşamları çabuk uykun gelir.
Hayır, gece 12 gibi yatağıma yatıp uyumaya çalışıyorum, uykum gelmiyor ve bende gece 2'ye kadar evde boş boş gezinip ara sıra telefonda geziniyorum, sonra canım sıkılıyor 3-3:30 gibi bilgisayar oynuyorum ve 4 gibi uyuyorum.

Hayır, gece 12 gibi yatağıma yatıp uyumaya çalışıyorum, uykum gelmiyor ve bende gece 2'ye kadar evde boş boş gezinip ara sıra telefonda geziniyorum, sonra canım sıkılıyor 3-3:30 gibi bilgisayar oynuyorum ve 4 gibi uyuyorum.
Biyolojik saatiniz şu anki düzene göre işlediği için bu durumdasınız, her gün aksatmadan aynı saatte yatın, uykunuz olmasa bile. Zamanla düzelecektir. Yatmadan 1 saat önce telefon, bilgisayar ekranı gibi ışık yayan cihazları kullanmayı bırakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı