Uzaylılar gerçek mi?

Merhaba hocalarım. Haber dinliyorken uzaylılarla ilgili bir haber yayınlamışlar. UFO'nun görüntülerini yayınlamışlar ve PENTAGON onaylamış. Sizce uzaylılar gerçek mi? Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

Açıkçası benim fikrim yalan olduğu. Ya ben merak ediyorum neden yabancı cisim diye vurmuyorlar? İzinsiz uçuş nedeniyle patlatın gitsin. Bunların gerçek olduğunu sanmıyorum. Senaristlere para çıkıyor işte. Para veriyorlar vurmayın bizi aksiyon yaratalım diye deseler anca öyle vurmazlar ki bence öyle. Daha insanlar birbirini bizim sınırımıza girdi diye vuruyorken böyle şeylerde videoya çekmelerinin gerçekliğinden şüphe ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Dostum sence burda tek başına olabilirmiyiz? Sadece Dünya'da yaşam olması saçma geliyor bana.
1644232101832.png

Bence gerçek. Şimdi size niye böyle düşündüğümü açıklayayım:

Uzayda cisimler (Yıldız, Bulutsu, Galaksi vb.) arası mesafe “ışık yılı” denilen uzunluk birimiyle ölçülür.

1 Işık yılı, ışığın bir yılda aldığı yola eşdeğerdir.

Yani 1 ışık yılı = 9.460.000.000.000 kilometre.

Peki evrenin keşfedebildiğimiz kısmı kaç ışık yılı?

Gözlemlenebilir evrenin çapı 93.000.000.000 ışık yılına eşdeğer.

Hatta dünyadaki her bir kum tanesine denk uzayda 10.000 tane yıldız var.

O zaman baktığımızda evrenin çok büyük olduğunu görüyoruz. Ve hala da genişliyor.

Madem evren bu kadar büyükse, bizden başka canlılarda olabilir.

Bir başka husus ise, zeki canlılar meselesi:

Bunun için matematiksel bir denklemde geliştirildi, Drake denklemi.

Ki bu denkleme göre galaksimizde bile bir sürü zeki yaşam var. İsteyen bakabilir.

Yani demek istediğim: Kendinizi evrenin merkezine koymayın, bizler çok kusurlu ve çok aciz canlılarız.

Nasılsa uzaylıların gerçekliğini öğrenemeden öleceğim için kafaya takmıyorum.
İnsan ömrü bu kadar büyük bir evren ve zaman dilimi için çok zavallı derecede kısa kalıyor.

Peki uzaylılar eğer var ise ve bizim de var olduğumuz biliyorlarsa eğer, neden bizimle iletişime geçmiyorlar?

Biz karıncaların ve böceklerin var olduklarını biliyoruz ama onlarla iletişime geçme ihtiyacı hissediyor muyuz?

(Bu benzetmeyi seviyorum ve bir X-Files klişesi ile sözlerimi tamamlıyorum: "I want to believe."

Samanyolu Galaksisi'nde bir yıldız var. Bu yıldızın çevresinde de sekiz tane gezegen var. İşte o gezegenlerden yıldıza en yakın olan üçüncüsü, yaşam barındırmak için ideal mesafede imiş: Ne aşırı soğuk, ne de aşırı sıcak. Orada yaşayan akıllı yaşam formları varmış. Onlardan biri az önce klavyesini kullanarak buraya bu yazıyı yazdı.

Sonsuz büyüklükteki bir evrende, ki sonsuzun tanımı bile yapılamıyor şuanda, uygun yaşam şartları taşıyan tek yer burası olabilir mi sizce? Burasıyla Mars gezegeninin arasındaki mesafe evrenin büyüklüğünü hesaba katarsak bir toz taneciğinin milyarda biri bile değil, ve Mars'ta bile bir zamanlar yaşam olduğu düşünülüyorken (ki bu bilgiyi de izlediğim filmlerden sallamıyorum, ALH84001 adı verilen Mars meteoru, bakteri düzeyinde yaşam belirtileri olduğu ileri sürülen mikroskobik oluşumlar gösterdiği için bu varsayım yapılmıştır.) evrende başka yaşam yok demek çok saçma olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı