Uzaylılar neden bizimle iletişim kurmuyor?

Güneşin bir gün kendini bitireceğini göz önüne alırsak ve onların da Amerikan sineması gibi çok gelişmiş canlılar olduğunu varsayarsak, onca yolu kalkıpta yok olacak bir güneş sistemi için neden alsınlar? Bizim yok etmemize gerek yok. Zaten kendiliğinden yok olacak kaynaklar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha farklı bir soru sorayım:

Roswell Olayı'nda dünya dışı varlıkların cesetlerinin bulunduğu iddia edildi. Peki ışık hızından daha hızlı giden araçlara sahip olan bu canlılar neden cesetlerini dünyada bıraktılar?

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Gezegenimizden başka yerde hayat olabileceği düşüncesine karşı değilim hatta olmamasını neredeyse imkansız görüyorum. Galaksimizde bir sürü güneşler, evrende de bir sürü galaksiler var, bize koskocaman gelen dünya aslında o kadar küçük ki. Bu durumda farklı yaşam formlarının bulunduğu sayısız gezegen, bu yaşam formlarının içinde de bizden daha gelişmiş canlılar olması gerekir.

Bugüne kadar uzaylı bulundu veya görüntülendi haberlerinin hepsi düzmecedir, yalandır. Ben kesinlikle evrende bizden başka toplumlar olduğuna inanıyorum. Ama bulanık fotoğraflarda ufo ve uzaylı görüntüleri veya mısır tarlasındaki semboller, bunlar ilgi çekmeye çalışan sorunlu insanların davranışlarından ibaret.

Bence bizden başka yaşam formu mutlaka vardır. Koca evrende sadece biz olamayız. Özellikle yeni bulunan Kepler 186-F adlı gezegende yaşam olabileceğini düşünüyorum. Bilim adamları sıvı halde suyun bulunduğunu söylüyorlar. Gezegende su varsa yaşam neden olmasın ki? Açıkçası daha ileriki tarihlerde yaşamak isterdim. Evren hakkında belki pek çok bilgi olurdu, başka gezegenlere koloniler kurulurdu, sıradan insanlar başka gezegendeki kolonilere ışık hızında gidebilirdi. Albert Einstein'a göre, insanlar ışık hızında seyahat edebildiklerinde zaman kavramı olmayacakmış.

Diğer galaksilere ve güneş sisteminin haricindeki gezegenlere gidilmesi için ışık hızından daha hızlı gidilmesi lazım. Nedeni, dünyaya en yakın galaksi olan Andromeda'ya ışık hızıyla gidilse bile varılması 2 milyon yıl sürer.

Diğer galaksilere ve güneş sisteminin haricindeki gezegenlere gidilmesi için ışık hızından daha hızlı gidilmesi lazım. Nedeni, dünyaya en yakın galaksi olan Andromeda'ya ışık hızıyla gidilse bile varılması 2 milyon yıl sürer.
Albert Einstein'a göre insanlar ışık hızında seyahat edebildiklerinde zaman kavramı olmayacakmış.

Albert Einstein'a göre insanlar ışık hızında seyahat edebildiklerinde zaman kavramı olmayacakmış.

Evet, ben de aynısını düşünüyorum. Kaç milyar ışık yılı uzaklıkta da olsa bir galaksiye ışık hızıyla ulaşabiliriz. Işık hızında zaman diye bir şey yok, bu bildiğiniz yol hesaplama gibi değil. Bu kadar akıllı bilim adamı bunu nasıl düşünemedi anlamıyorum.

Işık hızında gittiğimizde zaman kavramı olmayacak. Yani bir milyar yıl yolculuk yapsan ışık hızında sana hiç zaman geçmemiş gibi gelecek ama belki Dünya yok olmuş olacak o yolculuk yaptığın zamanda. Ama şu var ki ışık hızından daha yüksek bir hızda giderseniz. Bir milyar ışık yılını saniyede bitirecek hızda giderseniz. Bir milyar ışık yılı uzaklıkta bir galaksiye bu hızda giderseniz, yolculuk yaptığınız anda Dünya'da 1 saniye geçmiş olacak.

Işık hızıyla her yere gidebiliriz fakat göze almamız gereken şey döndüğümüzde Dünya'yı yok olmuş görebileceğimizdir. Bu yüzden ışık hızından daha hızlı seyahat etmeliyiz.

Bu benim hipotezim. Bilim adamlarına sunsam mı acaba? :D

Işık hızında seyahet etmek biz hayatta iken maalesef gerçek olamayacak.

Bu konuya girerken bilimsel bir cevap bekliyordum ama "Ulan neden gelsinler senin boktan gezegenine? Senden alacakları bişey mi var? Yok. Adamlara sunabileceğin bir bilgi mi var? Yok... Kısacası biz o kadar alt seviye bir medeniyetiz ki, adamların umurunda bile değiliz." cevabı kişisel görüş barındırıyor ve bilimsel temele dayanmıyor. Kusura bakma Recep Abi ama bilinmeyen bir konu hakkında "benim görüşüm" bile demeden böyle yazmak cevabı geçiştirmek gibi olmuş.

Bu konuya girerken bilimsel bir cevap bekliyordum ama "Ulan neden gelsinler senin boktan gezegenine? Senden alacakları bişey mi var? Yok. Adamlara sunabileceğin bir bilgi mi var? Yok... Kısacası biz o kadar alt seviye bir medeniyetiz ki, adamların umurunda bile değiliz." cevabı kişisel görüş barındırıyor ve bilimsel temele dayanmıyor. Kusura bakma Recep Abi ama bilinmeyen bir konu hakkında "benim görüşüm" bile demeden böyle yazmak cevabı geçiştirmek gibi olmuş.

Bilim bölümüne bile açılması HAKARET olan bir yazı. Sana katılıyorum, Soner.
Bilimde YORUM yoktur! Genel veriler ve nesnellik, doğruluk, kesinlik konuşur!
Şu forumda BİLİM nasıl algılanıyor, hayret ediyorum.

Düzenleme: Bir insan kendi ırkını nasıl aşağılayabilir?

Bilim bölümüne bile açılması HAKARET olan bir yazı. Sana katılıyorum, Soner.
Bilimde YORUM yoktur! Genel veriler ve nesnellik, doğruluk, kesinlik konuşur!
Şu forumda BİLİM nasıl algılanıyor, hayret ediyorum.

Düzenleme: Bir insan kendi ırkını nasıl aşağılayabilir?

Evet arkadaşlar açıklıyorum. Recep Baltaş uzaylıların Dünya'daki ajanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı