Uzun süreden sonra yapılan antrenman sonrası ağrı

Loewrxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 1 yıldan sonra gym yazıldım biraz fazla ağırlıkla başladım sanırım sporda hiçbir şey yoktu fakat eve geldim ağrılarım olmaya başladı özellikle yoğun çalıştığım bölgelerde bu olay çarşamba günü oldu ve bugün cuma ağrılarım hala devam ediyor duşta kafamı şampuanlamak için kollarımı kaldırırken bile zorlanıyorum. Ne zaman düzelir üstelik yarın antrenman günü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1 yıldan sonra gym yazıldım biraz fazla ağırlıkla başladım sanırım sporda hiçbir şey yoktu fakat eve geldim ağrılarım olmaya başladı özellikle yoğun çalıştığım bölgelerde bu olay çarşamba günü oldu ve bugün cuma ağrılarım hala devam ediyor duşta kafamı şampuanlamak için kollarımı kaldırırken bile zorlanıyorum. Ne zaman düzelir üstelik yarın antrenman günü.
Ben de de öyle olmuştu hocam.
Biraz uzanın dinlenin, mümkünse uyuyun geçecektir.

Spor ağrısı. Bünye alışınca geçer.

Ben de de öyle olmuştu hocam.
Biraz uzanın dinlenin, mümkünse uyuyun geçecektir.

Hocam bugün 2. günü. 2 gündür evde oturuyorum bol bol su içiyorum da daha sürecek gibi. Bir de yarın antrenman günü. Hafif hafif bassam sorun olur mu?

Normal, yarın ki antrenmanınız da ağırlığı düşürün. Düşürün derken tamamen örnek veriyorum normalde 20kg ile çalışmanız gerekiyor ve siz 30kg ile zorladıysanız, yarın 15 e düşürün.

Olmaz hocam, çoktandır yapmadığınız için zorlanıyorsunuz.
Yavaş yavaş geçer, açılırsınız.

Sağ olun hocam yani önceden de antrenmana uzun süre sonra başlamıştım o zaman daha amatör aletlerle tabii az kilolarla bu kadar ağrımıyordu. Bu sefer profesyonel aletlerde fazla kaldırınca harbiden kollarım felç gibi kaldı.

Normal, yarın ki antrenmanınız da ağırlığı düşürün. Düşürün derken tamamen örnek veriyorum normalde 20kg ile çalışmanız gerekiyor ve siz 30kg ile zorladıysanız, yarın 15'e düşürün.

Tam dediğiniz gibi yaptım benimle aynı kilo civarında arkadaşım var onun 2. ayı o çocuk 25 kg omuz çalışıyor şu an. Ben 12 tekrar 30 kg ile başladım sanırım fazla zorladım yarın 15 ile yapmayı deneyeceğim.

Ilk 3-4 gun agirlik kaldirmak yerine bisiklet ya da kosu bandi yapsaydiniz daha iyi olurdu.
Her antrenmandan once en az 10 dakika bisiklet ya da kosu bandi yapin. Antrenmaniniz bittikten sonra yine ayni sekilde 10 dakika bisiklet ya da kosu bandi yapin.

Ilk 3-4 gun agirlik kaldirmak yerine bisiklet ya da kosu bandi yapsaydiniz daha iyi olurdu.
Her antrenmandan once en az 10 dakika bisiklet ya da kosu bandi yapin. Antrenmaniniz bittikten sonra yine ayni sekilde 10 dakika bisiklet ya da kosu bandi yapin.

Hocam peki bu ağrı ne zamana kadar sürer? Bu acı ile pek spor yapabileceğimi düşünmüyorum yarın için.

3 gune duzelir muz ye.

Geri
Yukarı