Vatan Bilgisayar RAM iadesi kabul edilmiyor

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selam. 2 sene önce Vatan Bilgisayar'dan HX432C18FB2/8 kodlu RAM'i aldım. Fakat serinin 2. modeli olduğu için eskidi ve sorun çıkarmaya başladı. Ben de değişim için Vatan Bilgisayar'a götürdüm. DestekBilişim'e gidip geldi. Bana verdikleri RAM'in kodu KF432C16BB/8. Fakat bu RAM benim makinemle uyumlu değil. Ne yapmam gerekiyor? Vatan üzerinde garanti süresi bittiği için Vatan'dan olumlu yanıt alamadım. Benim kendim kargoya göndermem gerekiyormuş. DestekBilişim'le aramda geçen konuşmada da istediğim seriyi gönderemeyeceklerini söylediler. Bu konu da yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. 2 sene önce Vatan Bilgisayar'dan HX432C18FB2/8 kodlu RAM'i aldım. Fakat serinin 2. modeli olduğu için eskidi ve sorun çıkarmaya başladı. Ben de değişim için Vatan Bilgisayar'a götürdüm. DestekBilişim'e gidip geldi. Bana verdikleri RAM'in kodu KF432C16BB/8. Fakat bu RAM benim makinemle uyumlu değil. Ne yapmam gerekiyor? Vatan üzerinde garanti süresi bittiği için Vatan'dan olumlu yanıt alamadım. Benim kendim kargoya göndermem gerekiyormuş. DestekBilişim'le aramda geçen konuşmada da istediğim seriyi gönderemeyeceklerini söylediler. Bu konu da yardımcı olabilecek var mı?
Nesi uyumlu degil tam olarak? QVL listesinde goremedigin icin mi boyle dedin?

Senin eski ramlerin DDR4-3200 CL18 hyperx fury imiş, yeni yolladiklari DDR4-3200 CL16 hyperx furry beast. Daha yeni seri ve CL değeri daha iyi ram yollamışlar. Bence deneyin, çalışması lazım.

Senin eski RAM'lerin DDR4-3200 CL18 HyperX Fury imiş, yeni yolladiklari DDR4-3200 CL16 HyperX furry Beast. Daha yeni seri ve CL değeri daha iyi RAM yollamışlar. Bence deneyin, çalışması lazım.

Deniyorum fakat 3200MHz seviyesinde çalıştıramıyorum 2 RAM'i de.

Deniyorum fakat 3200MHz seviyesinde çalıştıramıyorum 2 RAM'i de.
Eski ramlerin 2 x 8 lik dual kit olduğuna dikkat etmemişim. Sanırım Bios tan iki kartın da hız ve timing lerini elle aynı olacak şekilde elle girmeniz gerekebilir. İntel kullandığımdan AMD anakartlar hakkında çok bilgim yok.

Up lamış olayım. Bilgili bir arkadaş yardımcı olsun lütfen.

Eski RAM'lerin 2 X 8'lik Dual kit olduğuna dikkat etmemişim. Sanırım BIOS'tan iki kartın da hız ve timinglerini elle aynı olacak şekilde elle girmeniz gerekebilir. Intel kullandığımdan AMD anakartlar hakkında çok bilgim yok.

Up lamış olayım. Bilgili bir arkadaş yardımcı olsun lütfen.

RAM'ler Dual kit değil. 8'ini sonradan aldım. Fakat yine de sorun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı