Vatan Bilgisayar stokta olmayan ürün değişimi

Hangi resmi gazete kararında geçiyor bu?

Ne saçmalıyorsun kardeşim sen. Tüketici hakları, sosyal haklar, kamu hakları gibi vs vs şeyler gazete ile ne alakası var. Üstelik gazete kararı diye bir saçmalık atma ortalığa böyle bir şey yok.

Konu ilerleyişini saptırmayı bırak istersen uzatmadan.
Tüketici ve satıcı arasındaki hakları öğrenmek istiyorsan biraz araştırma yapmanı öneriyorum.

Ben bir ekran kartı tedarik edilemiyor diye tüketici hakem heyeti yolu ile uğraşmış bir insanım. Boşa yazmamışım ben yorumu.

Hahajaha ne alakası mı var?
Tüketici hakkı dediğin şey kanuna dayanır.
Kanunlar ve bunlardaki değişikliklerde resmi gazetede yayınlanır.
Söz konusu misli ile değişim maddesi Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 11/ç de geçer.
Halen kapı gibi oradadır o kanun hükmü.
Değiştirildiği kaldırıldığı falan yok.
İnsanları yanlış yönlendirme.

Ne saçmalıyorsun kardeşim sen. Tüketici hakları, sosyal haklar, kamu hakları gibi vs vs şeyler gazete ile ne alakası var. Üstelik gazete kararı diye bir saçmalık atma ortalığa böyle bir şey yok.

Konu ilerleyişini saptırmayı bırak istersen uzatmadan.
Tüketici ve satıcı arasındaki hakları öğrenmek istiyorsan biraz araştırma yapmanı öneriyorum.

Ben bir ekran kartı tedarik edilemiyor diye tüketici hakem heyeti yolu ile uğraşmış bir insanım. Boşa yazmamışım ben yorumu.
Resmi gazete nedir bilmiyorsan gerçekten pek de bir şeylerden anlıyorum deme lütfen. Durduk yere heyheylenmeye hakkın yok. Boş yere çıkışma kimseye. Bilmiyorsan bilmiyorum de.

Bu bilgilerin doğruluğunu araştırıp öğrenmek ve ona göre "Yanlış Bilgilendirme" cezası vermek moderatör arkadaşlara kalıyor sanırım. Benim de kafam karıştı şimdi.

@crazy_vefa
Güzel kardeşim. Resmi gazetenin ne olduğunu iyi biliyorum dert etme.
Arkadaş resmi gazete kararı diyor. Bu maddeler resmi gazete kararı diye bir saçmalıkla mı alınıyor bir söyle bana.
Bir şeyi yayınlamak ayrı şeydir bir şeyin kararı lafı ayrı şeydir.

Bu arada benim kimseye çıkıştığım yok. Eski bir konuya sataşma olarak yapılmış bir yoruma karşılık olarak döndüm ben.

Önceki yorumlara bak istersen. Para iadesi olacağı konusunda hemfikir olmuşuz ikimizde.
Sen bir işlemciden bahsetmişsin sana sıfır olarak tedarik edileceğini söylemişsin. Tedarik edilen bir ürün illaki eline gelir dimi güzel kardeşim.

Bu maddeleri ve hakları iyi okuyun bence.
Önceki yorumda bahsettiğim gibi üretimde olan bir ekran kartını daha tedarik edilemediğinden kaynaklı para iadesi aldığımı yazmışım.
Ben birebir değerinde veya misli ile değiştirme konularına girdim. Tüketici hakem heyetinde çalışan memur ve satıcı üzerindeki belgeler bana birebir gösterildi.
Senin paylaşmış olduğun karar yayınlaması 2013 de olmuş. Güncel karar maddeleri ile gelin konuşun.

Bir kaynak sunarken güncel kaynak sunun lütfen.

Ahahahah halen güncel değil diyorsunuz.
Resmi gazeteyi açtığınızda ne yazmasını bekliyorsunuz o günün tarihini mi yazacak sanıyorsun.
Kanun yayınlanır. Kanunda yapılan değişiklikler kanun tarihini değiştirmez. Ooo 2013 bu eski diyemezsin.
Bakarsanız en altta hangi madde ne zaman değişmiş yazıyor.
Bunlardan hiçbiri madde 11 ile ilgili değil.
İlgili olan maddeler zaten değişiyor. mevzuat.gov.tr de bütün eski sürümleri var aç karşılaştır.
Misli ile değişim halen kanun maddesi olarak duruyor.

İşlemcim servis için İngiltere'ye gitti. Intel destekteki Türk yetkili bana tamir vb. şeylerin olmayacağını değişim yapılacağını söyledi. Ürün hiçbir Vatan şubesi stoğunda olmadığı için bekleyeceğim söylendi. Benim anlamadığım yeni ürünü İngiltere mi yollayacak yoksa Vatan şubesi bu işlemcileri aldığı yerden yenisini mi talep edecek? Bu süreç tahmini kaç gün sürüyor? Bu olayı yaşayan birisi beni aydınlatabilir mi?

Ürün ile ilgili son durum nedir? Çözüme kavuşabildin mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı