Vicdan azabı çekiyorum

Hocam onlar sokak kedileri. Onlar kendi çarelerine bakabilir. Sonuçta doğada yaşıyorlar ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Ama çok istiyorsanız barınağa verebilirsiniz.

Bu tip kediler genelde evden kaçmış olanlar oluyor ya da uysal. Eve getirip temizliğini kumunu sağlasan okey fakat kılı var dağınıklığı var o yüzden zor böyle kedilerin bakımı. Annen de sanırım o yüzden istemiyor ben de astım olduğu için ne köpek ne de kedi besleyebiliyorum berbat bir şey. Doktor "balık besleyebilirsin" dedi, ben de hayvanlardan elimi ayağımı çektim işte. Eğer alerji gibi problemleriniz yoksa anlat annene durumu, en çok da o sever kediyi ilerleyen zamanalarda.

Üzülmekte haklısın ve herkesin gördükçe üzülmesi vicdan yaşaması gerekiyor bu konulardan çünkü o hayvanın var oluş sebebi insanlar ve sokaklar. Eğer hayvanlar düzenli olarak kısırlaştırılırsa bu gibi durumlar olmaz.

O hayvanın var olma sebebi biziz yani senin yardım etmen lazım, sen etmiyorsan başkasının etmesi lazım yani gereksiz bir vicdan değil bu haklısın. Üzgünüm acı gerçekler.

Böyle boş bir yorum görmedim hayatımda ben.

Arkadaş boş yorum yapmamış gayet haklı sokakta binlerce hayvan var saçma bir üzülme sebebi yani hepsine yaşayacak sıcak bir yuva bulamayız değil mi?

Arkadaş boş yorum yapmamış gayet haklı sokakta binlerce hayvan var saçma bir üzülme sebebi yani hepsine yaşayacak sıcak bir yuva bulamayız değil mi?
Bulamayabilirsin ancak bu kardeşimizin yaptığı paylaşıma gelip de üzülmemeyi öğren vesaire gibi vicdansızlaştırma politikası gütmemesi lazım insanların. Çünkü dediğim gibi dışarısı-sokak doğa değil. Bu hayvanlarının hepsinin var oluş sebebi biziz ve bizim sorumluluğumuzda.

Yine de bu hiçbir şey yapmayacağımız anlamına gelmez, değil mi?

Zaten yiyecek vermişsiniz yapmanız gerekeni yapmışsınız sokakta gördüğümüz her hayvanı eve alamıyoruz maalesef.
Bulamayabilirsin ancak bu kardeşimizin yaptığı paylaşıma gelip de üzülmemeyi öğren vesaire gibi vicdansızlaştırma politikası gütmemesi lazım insanların. Çünkü dediğim gibi dışarısı-sokak doğa değil. Bu hayvanlarının hepsinin var oluş sebebi biziz ve bizim sorumluluğumuzda.

Böyle bir olaya bu kadar üzülen bir insan için dünya çok zor bir yer haline gelir.

Zaten yiyecek vermişsiniz yapmanız gerekeni yapmışsınız sokakta gördüğümüz her hayvanı eve alamıyoruz maalesef.

Böyle bir olaya bu kadar üzülen bir insan için dünya çok zor bir yer haline gelir.
En azından gelecekteki nesillerini torunlarını veya çocuklarını bunun bilincinde yetiştirecek birisine benziyor.

Geri
Yukarı