Vicdan azabı çekiyorum

@Silinen üye
Dediğin doğru da, dinsiz olan ne amaçla iyilik yapsın? Dini olan sevap için yapar. Dinsiz zaman geçirmek için mi?
Sadece soruyorum, doğruyu anlatırsanız sevinirim.
1. Si Allah inancı olan insan sevap için değil Allah rızası için yapmalı
2. Si Bu ahir zamanda şeytan insanın içine düşmek için bin bir türlü kuyu açmış bunlardan kurtulmak için bol bol kuran okuyup anlamak lazım buda ancak risalei nurda mümkün olabilir.

Geçen gün, bir mülteci kadın, sınırdan geçerken, donarak ölmüştü. İki yavrusu sağ kalmıştı. Çünkü, kendi kıyafetini çocuklarının üstüne örtmüştü, onlar üşümesin diye. Bence, bu daha vahim bir durum.

Geçen gün, bir mülteci kadın, sınırdan geçerken, donarak ölmüştü. İki yavrusu sağ kalmıştı. Çünkü, kendi kıyafetini çocuklarının üstüne örtmüştü, onlar üşümesin diye. Bence, bu daha vahim bir durum.
Bence bu mültecilerin eğitim seviyesi asıl vahim olan. Sen bir mültecisin 10 yıldır savaşın içindesin ama donabilecek ya da sensiz yapmayacak 2 tane evlat dünyaya getiriyorsun. İşte dediğim gibi onların var olma sebebi o kadının aptallığı demeyelim de eğitimsizliği. Bu kedilerin var olma sebebi de sokaktaki insanlar.

Yani bu konuya gelip böyle bir yorum yapıp duyar yapmana gerek yok hocam.

Apartmanınızın veya evinizin altına getirin o kediyi. Orada başka kediler yok ise oraya her gün düzenli yemek koyun. Kedi orada gözünüzün önünde duracaktır.

@Ulupsu@Ittadakimasu
Şu an konuyu dağıtıyoruz. Birimiz konu açsın orada tartışalım.
Sağlıklı her insan hayvanları ve doğayı sever. Bu olgu o kişiyi iyi insan yapmaz. Fakat hiçbir şey de insanın kendi mutluluğundan değerli değildir bunu inkar eden kendisinden bihaberdir. Buda son olsun gereksiz uzadı.

@Ulupsu@Ittadakimasu
Şu an konuyu dağıtıyoruz. Birimiz konu açsın orada tartışalım.
Gerek yok hocam ben ne kadar objektif bir şekilde yapılan yorumları hoş görsem de siz direk kısa net ve öz bir şekilde belirttiniz yani biz sizinle sabaha kadar tarışsak yine bir yere varamayız gerek yok herkese iyi forumlar diliyorum.

Size öyle örnekler gösterebilirim ki imtihan değil, bazıları için cehennem olduğuna buradaki herkesle birlikte karar verebiliriz emin olun. Gerek yok bu konu üzerinden dini tartışmaya girmeye.
Bu dünyanın sahibi olan Allah sence masum bir kişiyi öldüren zalimi alıp cennetine mi koyacak. Akıl var mantık var. Allah senin dediğin bir makarna için neler yapıyor. Onun içindeki örnek minateller felan hangi aşamalardan geçip midene giriyor. Dünyanın bin bir türlü meyvesi sence boşuna mı yaratıldı hepsi insanların vb. Faydalanması için yaratıldı. Sen Allahın verdiği bu nimetler şükretmessen Allah sana cezanı vermez mi

Geri
Yukarı