VSR ve DSR Zararlı Mı?

Kyndill

Hectopat
Daha fazla  
FULL HD bir monitörde VSR ya da DSR teknolojisi kullanarak ekrandan 1920x1080 piksel ile 4K görüntü almak monitöre ya da diğer herhangi bir bileşene uzun vadede zarar verir mi? Eğer vermiyorsa, neden 2K ya da 4K monitörler tercih ediliyor? İzlediğim birkaç videoda gördüğüm kadarıyla VSR ile doğal 4K arasında pek bir fark yok, tabii gerçekte olanı bilemem elbet.
Kısaca sormak istediğim şu, benim ekran kartım 2K ve 4K'yı destekliyor, monitörüm Full HD. Bir oyunu 2K ya da 4K'da çalıştırmamın benden götürüsü ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararı yok. Senden götürüsü ne olur, alacağın FPS daha düşük olur, ekran kartın daha çok ısınır vs. gibi. Genelde görüntü kalitesinden çok darboğaz durumunda ekran kartına da yük bindirmek için kullanıyorlar.

Binevi ekran kartının ısınmasından dolayı zararlı olabilir. Fakat normal şartlarda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı