Witcher 2 ve 3'ten Aldığım Zevki Başka Hiçbir Oyundan Alamıyorum

Zaten Witcher 3 harici yan görev yapan birisi değilim. Atmosfer, hikaye güzel olsun yeter. Çok da ağır olmazsa sevinirim.

Arkadaşın dediği gibi 275 TL gibi bir fiyata alınmamalı. İndirime girdiği zaman tavsiyemdir. Ben oyunda eksiklik bulamadım. Oyun kendi zamanını çok iyi yansıtıyor oyunda. Hantal bir oyunda değil. Fakat bu hantallık mevzusu açık dünya olan oyunların çoğunda var bu ufak bir nüans.

Witcher 3 çok başka bir oyundur, atmosferi, karakterler, yan görevler müthiş bir oyundur adeta o dünyada gibi hissedersin kendini...bu sorunu çözmek için RDR2 falan değil bence 1 hafta civarında oyunlara tamamen ara vermen olayı çözebilir ve Witcher 3 ile karşılaştırmayı unutman gerekebilir yoksa işin içinden çıkamaz, güzel oyunları göremez olursun :)

196 saat oynamışım oyunu, ve tekrar başlamak istemiyorum. Çok severim, muazzam bir evren, hikaye ve atmosfere sahip. Ama şu anda gidip 3. defa tekrar başlamam. Baymaya başladım, her şeyi hatırlıyorum çünkü. Oyunu %100'e yakın bitirmeye çalışıyorum, bitirince çok uzun bir süre oyuna girmeyeğim.

Bence yeni açık dünya ve RPG oyunlar bulun. AC serisi buna bir örnek, Skyrim serisi buna bir örnek, Mass Effect serisi buna bir örnek. Güzel de hikâyeleri var. Bunun gibi oyun serilerine bakabilirsin, zevk alacağını düşünüyorum. Ama her oyunu da Witcher'la kıyaslama, oyunsuz kalırsın vallahi :)

RPG oyunlarını seviyorsan cidden dendiği kadar var, oyun abartılıyor diyenlere katılmıyorum.

Red Dead Redemption 2 önerilmiştir ama tekrar öneriyorum oyun aşırı uzun ve yavaş ama bu yavaşlık ortama çok uygun bence Witcher 3'ten sonra oynadım ve bayağı bayağı sardı beni, kesinlikle öneririm.

Hocam daha önce oynamadım. Bu ay 98 TL ile Steam'den 3 oyununu alacağım. Bakalım cidden denildiği kadar varmıymış :)
Gördüğüm kadarıyla Gow fanısınız, o yüzden düşük beklentiyle girmeye çalışın Witcher'a. Özellikle combat olarak Gow gibi sürekli gelişen üstüne koyan bir combat yok. W3'de gerçekten yeni mekanik açabileceğiniz tek yetenek anafor, geralt döne döne saldırıyor.

Diğerleri pasif komple. Birde 5 büyünüz gelişebiliyor, queen aktif bir kalkana dönüşüyor, igni bir kere değil de stamina bitene kadar ateş atabiliyor ama en ufak değişiklik hissettirmiyor diyebilirim.

Oyunun ilk saatinde de kaç vur yapacaksınız 100. saatinde de combat kısaca bu, diğer özellikler sadece pasif.

Çıktığı dönem eleştirilmemesinin sebebi sadece iki tuş ile oynanabilen Batman Arkham Knightta o yıl çıktı, Witcherda da bir fark yok. :p Ondan sonra combat'ı ile zirveye oynayan bir sürü oyun oynadık, en kalitelilerden Gow mükemmel bir combat sistemine geçti.

Ayrıca aynı türde olan Ac Odyssey, Cyberpunk 2077 bunun gibi oyunları oynadıysanız W3 de combat'a girmek istemeyeceksiniz çok sıkılırsınız.

Bu kadar eksi yanını saydığıma bakmayın ben oyunu seviyorum ve combat beklentiniz düşük olursa daha çok zevk alırsınız.

Ama günün sonunda W3 benim için sadece ortalama üstü bir oyun, CP 2077 ise başyapıt. (bug ve optimize rezaletini görmezden geldiğimde :d)

Gördüğüm kadarıyla Gow fanısınız, o yüzden düşük beklentiyle girmeye çalışın Witcher'a. Özellikle combat olarak Gow gibi sürekli gelişen üstüne koyan bir combat yok. W3'de gerçekten yeni mekanik açabileceğiniz tek yetenek anafor, geralt döne döne saldırıyor.

Diğerleri pasif komple. Birde 5 büyünüz gelişebiliyor, queen aktif bir kalkana dönüşüyor, igni bir kere değil de stamina bitene kadar ateş atabiliyor ama en ufak değişiklik hissettirmiyor diyebilirim.

Oyunun ilk saatinde de kaç vur yapacaksınız 100. saatinde de combat kısaca bu, diğer özellikler sadece pasif.

Çıktığı dönem eleştirilmemesinin sebebi sadece iki tuş ile oynanabilen Batman Arkham Knightta o yıl çıktı, Witcherda da bir fark yok. :p Ondan sonra combat'ı ile zirveye oynayan bir sürü oyun oynadık, en kalitelilerden Gow mükemmel bir combat sistemine geçti.

Ayrıca aynı türde olan Ac Odyssey, Cyberpunk 2077 bunun gibi oyunları oynadıysanız W3 de combat'a girmek istemeyeceksiniz çok sıkılırsınız.

Bu kadar eksi yanını saydığıma bakmayın ben oyunu seviyorum ve combat beklentiniz düşük olursa daha çok zevk alırsınız.

Ama günün sonunda W3 benim için sadece ortalama üstü bir oyun, CP 2077 ise başyapıt. (bug ve optimize rezaletini görmezden geldiğimde :d)
Merak ettim de kaç saat oynadın Witcher 3'ü? Dediklerinde haklısın bu arada.

Geri
Yukarı