Xbox Series S alarak iyi mi ettim?

Klavye mouse desteği konsolda var hatta Microsoft Edge'i aynı bir bilgisayardaymış gibi bir kısıtlama olmadan kullanabiliyorsunuz. Ancak oyunlardaki desteği oyun geliştiricilerine bağlı. Kimi oyun sorunsuz bir şekilde klavye mouse destekliyorken (Fortnite, Warzone, Halo, Metro Exodus...) Bazı oyunlar da hem eski nesilden kaldığı için ya da oyun dengesini bozacağını düşündükleri için eklemiyorlar (Apex Legends buna örnektir). 2K 60 FPS konusuna girecek olursak yine oyununa bağlı bu oyunların listesini internette bulabilirsin ben 1080p de oynadığım için hangileri 2K da çalışıyor bilmiyorum. Gamepad ile FPS oyunları oynama konusunda ben de senin gibi düşünüyordum alışıyorsun en geç 1.5 haftaya. Singleplayer FPS oyunlarında bir sorun yaşamıyorum. Crossplay'e kapalı multiplayer oyunlarda da rahatlıkla oynayabiliyorum. Sadece crossplay aktifken PC oyuncularına karşı bayağı zorlanabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Açıklama cevaplarımın büyük bir kısmını karşılıyor. Geri kalan kısmı kendi araştırmama bağlı. Bakalım belki alacağım bende fiyatları artırmazlarsa.

Geri
Yukarı