Xbox Series S almaya değer mi?

Sürü psikolojisi değil. Özel oyunlar benim ve benim gibi insanlar için çok daha önemli. Fanboy mu? :D
İlk kez bir fanboyun bana gelip fanboy dediğini gördüm. Yazık.
Ben niye fanboy oldum? Artıları olan bir konsolu daha az artısı olan bir konsola tercih ettiğim için mi ?

Aynı benim düşüncem.
Xbox özel oyun yapsın onu seçerim ama oyun yok.
Sanırsın 100 tane oynanmaya değecek, +300 TL vermeye değecek oyun çıkardılar arkadaşım. PS4'te taş çatlasa 3-4 tane oynamadan ölme diyeceğimiz oyun olmuştur, hiçbirini de oynamadım ve hala yaşıyorum. Sırf 3-4 tane exclusive için kusura bakmayın ama 3K para veremem.

Sanırsın 100 tane oynanmaya değecek, +300 TL vermeye değecek oyun çıkardılar arkadaşım. PS4'te taş çatlasa 3-4 tane oynamadan ölme diyeceğimiz oyun olmuştur, hiçbirini de oynamadım ve hala yaşıyorum. Sırf 3-4 tane exclusive için kusura bakmayın ama 3K para veremem.
Verme. Ver diyen mi var? 3 tane değil bu arada da neyse...

Nereden 3K fazla para çıktı acaba?
İstediğini yapabilirsin bu senin özgürlüğün ondan karışmıyorum burada kimseyi zorlamıyoruz.

Fanboy senin içinde benim içinde yanlış bir laf. İkimizin de kendisine göre artı ve eksisi var. Size göre daha fazla artısı olması daha iyi olduğunu göstermez.
Bana göre değil, nesnel özellikler artı eksi olarak gösterilir. Ben tasarım şöyle güzel böyle güzel demiyorum. Örnek verecek olursak XBox üzerinde istediğiniz webcam'i çalıştırabilirsiniz. Ama PS için kendisine özel webcam'e biraz para bayılmak zorundasınız. XBox daha küçük ve taşınması kolay. Remote Control özelliği var. Windows ile %100 senkronize bir şekilde çalışıyor. Oyunları ucuz. Hayatımda elime XBox controller'ı bile değmedi ama bu nesilde XBox tercih ediyorsam boşa değildir sanırım. İyi forumlar.

Bana göre değil, nesnel özellikler artı eksi olarak gösterilir. Ben tasarım şöyle güzel böyle güzel demiyorum. Örnek verecek olursak Xbox üzerinde istediğiniz Webcam'i çalıştırabilirsiniz. Ama PS için kendisine özel Webcam'e biraz para bayılmak zorundasınız. Xbox daha küçük ve taşınması kolay. Remote Control özelliği var. Windows ile %100 senkronize bir şekilde çalışıyor. Oyunları ucuz. Hayatımda elime Xbox Controller'ı bile değmedi ama bu nesilde Xbox tercih ediyorsam boşa değildir sanırım. İyi forumlar.

Size de iyi forumlar iyi akşamlar iyi Xbox'lar.
Konuyu oluşturan arkadaşın sorusuna cevap vereyim Xbox Series S alınır ama yıllarca destek geleceğini zannetmiyorum ondan ziyade ondan çok daha iyi bir cihaz alıp sadece 900 liraya normal haliyle aynı olan özel oyunları olan PS4 gibi uzun süre destek alacak bir konsol çok daha mantıklı benim fikrimce. Düşünün PS4 8 yıl önce çıktı ve hala destek görüyor ve en az 3,4 yıl gideri var bu sizin tercihiniz özgür iradenizle istediğinizi seçebilirsiniz.

Yurt dışından 2600 ₺ gibi bir fiyata Series S almak mantıklı olur mu? Bu konsol hakkında kafamda bazı sorular var cevaplarsanız sevinirim.

1- Bu konsol kaç sene boyunca 1080P 60FPS desteği sunar?
2- Cyberpunk 2077, Battlefield 6, GTA 6, Forza Horizon 5 gibi oyunları 1080P 60FPS’de sizce oynatabilir mi?
3- Yaklaşık 900 ₺ fazla verip Playstation 5 Dijital almak daha mı mantıklı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
900 lira daha verip PS5 Dijital almak daha mantıklı ancak PS5 şöyle bir sıkıntı var ülkemizde kurdan dolayı sürekli oyun fiyatları artıyor Xbox tarafında gamepass var ordan biraz yırtıyorsunuz ama PS5 alırsanız oyun fiyatları cebinizi epey yakar bunuda göz önünde bulundurmak gerek.

Yurt dışından 2600 ₺ gibi bir fiyata Series S almak mantıklı olur mu? Bu konsol hakkında kafamda bazı sorular var cevaplarsanız sevinirim.

1- Bu konsol kaç sene boyunca 1080P 60FPS desteği sunar?
2- Cyberpunk 2077, Battlefield 6, GTA 6, Forza Horizon 5 gibi oyunları 1080P 60FPS’de sizce oynatabilir mi?
3- Yaklaşık 900 ₺ fazla verip PlayStation 5 dijital almak daha mı mantıklı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

1080P 120FPS, 2K 60FPS desteği var. Yani tüm oyunları 1080P 60FPS'te oynarsan 5 sene rahat dayanır.

Kanka tabii ki PS5 ondan iyi. Ama Xbox Series S dayımda da vardı 2 yıl önce Kara Cuma'da aldı. Bayağı güzel hiç sorunu yok.

Aynen kanka ben de 3 sene önce PS5 aldım mis gibi cihaz hala sıkıntısız kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı