XFX RX 590 güncelleme sonrası donma ve siyah ekran hatası

TULPARv2

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 1 hafta önce topladığım bilgisayarım da oyun oynarken bir anda dondu kaldı, reset attım bilgisayar açılışta "pin veya şifre" giriş ekranında dondu ve siyah ekran olup gidip gelmeye başladı, kendimce araştırdığımda ekran kartı güncelleme problemi olduğunu anladım fakat DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrar kurdum bu seferde ekran kartı yüklemesinde problem yaşamaya başladım, yaptığım işlemleri aşağıda sıralıyorum.

- Bilgisayarıma format attım daha sonra tekrar denedim olmadı.
- DDU ile güvenli modda bütün sürücülerini kaldırdım ekran kartının eski sürümlerini denedim " sürücü yüklenirken siyah ekran da kaldı"
- Tekrar format attım temiz kurulum yaptım "SSD'yi komple biçimlendirdim" fakat yine ekran kartı sürücüsünü yüklerken problem yaşadım siyah ekran gidip gelmeye başladı.
Daha sonra mavi ekran hatası aldım ve PC kendini resetleyip durdu.

Lütfen konu ile alakalı yardımcı olmanızı istiyorum sinirlerim cidden çok bozuldu.

Sistem bilgisi.

Ryzen 5 3600 işlemci.
480 GB SSD - James Donkey.
16 GB RAM 3200 MHz Team t-Force Vulcan.
650 80+ güç kaynağı.
24" 144 MHz James Donkey monitör.

Dediğim gibi öncelik ile ekran kartını denemek lazım. Bilgisayar tamiri yapan bir yer var ise orda başka bir ekran kartı takıp deneyebilirsiniz. En azından sorun ekran kartında değil ise başka yerde sorunu aramaya başlarsınız..

Dediğim gibi öncelik ile ekran kartını denemek lazım. Bilgisayar tamiri yapan bir yer var ise orada başka bir ekran kartı takıp deneyebilirsiniz. En azından sorun ekran kartında değil ise başka yerde sorunu aramaya başlarsınız.

Çevremde öyle bilgisayarcıda yok götüreyim test edeyim, sürücüsü olmadığında bilgisayar açılıyor aygıt otomatik bile yüklese siyah ekranda kalıyor kasıyor ve mavi ekran hatası veriyor "VİDEO TDR FAILURE" hatası alıyorum.

Ekran kartı için doğru Windows sürümünü kurduğuna emin misin? Bazı forumlarda yanlış sürücü kurulması yüzünden bu hatayı verdiğini söyleyen var. Birde şu altta linkini verdiğim çözümleri dener misin?

Ekran kartı için doğru Windows sürümünü kurduğuna emin misin? Bazı forumlarda yanlış sürücü kurulması yüzünden bu hatayı verdiğini söyleyen var. Birde şu altta linkini verdiğim çözümleri dener misin?
W10 pro vardı daha sonra home versiyonunu kurdum ikiside aynı,w10 aralık ayı sürümü flash diskten yükleme gerçekleştirdim windows'da proplem varmıdır.

Eski bir Windows 10 kurup deneyebilirsin. Kurduk dan sonra Windows güncellemeleri kapalıyken ekran kartı sürücüsünü yüklemeye çalış. Yabancı forumlara baktım çok uzun açıklamalar var. Windows sürümünden bellek hızlarına kadar bir sürü nedenden dolayı bu hatayı alabiliyor olabilirsin.
Bur dan daha eski sürücülerinden bir kaç tane dene. Belki onlarda sıkıntı olmaz.
https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-590

Eski bir Windows 10 kurup deneyebilirsin. Kurduk dan sonra Windows güncellemeleri kapalıyken ekran kartı sürücüsünü yüklemeye çalış. Yabancı forumlara baktım çok uzun açıklamalar var. Windows sürümünden bellek hızlarına kadar bir sürü nedenden dolayı bu hatayı alabiliyor olabilirsin.
Bur dan daha eski sürücülerinden bir kaç tane dene. Belki onlarda sıkıntı olmaz.
https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-590
Bilgisayarı bu şekilde çalıştırdığımda ekran geliyor Resim1 göründüğü gibi,Resim2 de dxdiagda ekran kartı modelim görünmüyor sadece 8GB olduğu yazıyor,yazılımsal olarak düşünmekteyim Windows10 Gamer Edition yüklücem belki windows kaynaklıdır.

Dosya Ekleri

• CC.jpg
    CC.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 20
  • cc2.jpg
    cc2.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı