XFX RX590 fatboy ısınıp görüntü gidip geliyor

emircan4207

Centipat
Geçtiğimiz günlerde XFX RX590'lı sistem aldım. Bugün CS:GO oynarken bir anda monitörde görüntü gidip gelmeye başladı. Ekran kartı çok fazla ısındı. Daha sonradan funmark ile test ettim. Daha 10 dakikayı bulmadan ekran kartı 83 dereceleri gördü ve kapanıp açıldı yine aynı şekilde. Bazı oyunlarda ise bu olay olmuyor... Sorun nereden anlamadım. Güç pinlerinin tam oturmamasından falan olabilir mi bu problem sizce?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 2600
ASUS B450M Dragon bulk
XFX RX590 Fatboy
XPG 8 GB RAM
Corsair SPEC-05 / 550W PSU

Benim kendi ayarlarım bu şekilde Volt ayarlarını FurMark testinde deneyin size olmayabilir aynı ayarlar.

Dosya Ekleri

• undervolt.png
    undervolt.png
    88,9 KB · Görüntüleme: 84
Hocam peki undervolt harici çözümü yok mudur bunun? Çok ilginç bir olayla karşılaştım. Mesela Empire Total War oynuyorum bir şey olmadı. Yaklasık olarak 100 dakika oynadım fakat Cs:go'da 15 dk geçmeden ısı arttı ve açılıp kapandı.

Hocam peki undervolt harici çözümü yok mudur bunun? Çok ilginç bir olayla karşılaştım. Mesela empire Total war oynuyorum bir şey olmadı. Yaklasık olarak 100 dakika oynadım fakat CS:GO'da 15 dk geçmeden ısı arttı ve açılıp kapandı.

Aslında CS:GO çok fazla sistem kullanan bir oyun değil neden CS:GO'da ısınıyor anlayamadım. CS:GO oynarken ekran kartınız % kaç kullanıyor?

O PSU ile ilgili olabilir çok yüksek güç çeken bir kart onu da hesaba katın ama fanları da arttırın tavsiye ederim 2-3 derece oynuyor 80 üstü zararlıdır benim kanımca altında tutuyorum sürekli kapanma olmadı hiç FurMark'da 10 15 dk zorladım

kardeşim kartı sıfır aldım bugün öğleden beri uğraşıyorum 550watt 12 v de 35 amper veren psu var ve de rizen5 1600 işlemcim başka ele tutulur hiçbir şeyim yok güç çeken ama aynı sorun bende de var cs go dan bile atmaya başladı ben bu sorunu güç kaynağı olarak görüyorum kendi programına girip bakıyorum oyuna girdiğinde veya gerek aida 64 deki gerek furmark taki testlere saniyede 195 watt a çıkıyor çektiği güç ve pc direk yeniden başlatıyor 1 saatir psu araştırmaya başladım bu sorunumuz psu dan kaynaklanıyor bence güç yetmiyor bu kartlar çok güçlü biliyorsun.cevap verebilmek için üye oldum 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı