Rehber XPG Battlecruiser kasa bağlantıları

Fanları kasaya bağladınız sanırım. Dediklerinizden yola çıkarak aydınlatma kablolarının bağlantılarının koptuğunu, gevşediğini düşünüyorum. Onları kontrol etmenizi öneririm.

Fanları kasaya bağladınız sanırım. Dediklerinizden yola çıkarak aydınlatma kablolarının bağlantılarının koptuğunu, gevşediğini düşünüyorum. Onları kontrol etmenizi öneririm.
Kasadaki kontrolcüye bağlı. Hepsini kontrol ettim ama nafile. Tek tek bütün fanları ayrı ayrı denedim ama hiç birinin ışığı yanmıyor. Bilgisayar çalışır durumda iken de bağlantıları yapmayı denedim hiç bir şekilde çalışmıyor. Gerçekten kafayı yemek üzereyim. İlk başta sıkıntısız çalışıyordu. Kablolamayı düzeltmek için yan kapağı açtım, kabloları düzenledim ve bir daha ışıkların yandığını göremedim.

ARGB bağlantılarında sorun yoksa ön paneldeki kontrolcüye güç veren SATA kablosunda sorun olabilir. Eğer onun bağlantısı da sağlamsa aklıma pek bir şey gelmiyor maalesef. Çekerken kablolar içten kopmuştur diyeceğim, o kadar kalitesiz kablolar değil bunlar.

ARGB bağlantılarında sorun yoksa ön paneldeki kontrolcüye güç veren SATA kablosunda sorun olabilir. Eğer onun bağlantısı da sağlamsa aklıma pek bir şey gelmiyor maalesef. Çekerken kablolar içten kopmuştur diyeceğim, o kadar kalitesiz kablolar değil bunlar.
Şu an montajı bıraktım. Biraz uyuduktan sonra tekrar bakacağım. Umarım sorunu çözebilirim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar. Bu kasayı geçen gün aldım ve 4 saattir montaj ile uğraşıyorum. Montajı bitirdim hiçbir sorun yoktu fakat arka cam kapak zor kapandı. Kapak zor kapandığı için kabloları yeniden düzenledim ve kasayı çalıştırdım. Fanlar yanmamaya başladı. ARGB ışıklar yanmıyor. Her şeyi doğru taktığıma eminim. Zaten ilk seferde düzgün bir şekilde çalışmıştı. Tek tek bütün fanları denedim fakat hiçbirinin ışığı yanmıyor. Sorun ne olabilir?

Bende de olmuştu, kasanın içini açıp düzenlediğimde kablonun çıktığını fark ettim. Kabloları bir kontrol edin, hepsi takılı mı diye. Çok kolay çıkıyorlar çünkü. Başka bir şeyden kaynaklandığını sanmıyorum.
Şu an montajı bıraktım. Biraz uyuduktan sonra tekrar bakacağım. Umarım sorunu çözebilirim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bir de bende ışıklar yanmadığında fanlarla ilgili tüm kabloları birbirinden çıkardım ve tekrar taktım yanlış takmadığınızdan da emin olun.

Eğer fanları kasanın kontrolcüsüne bağladıysanız renk seçme butonundan kapalıyı seçmiş olabilir misiniz bunlardan biri değilse?

@Ringwraith545 @Bora Dere

Maalesef olmadı. Fark ettiğim bir şey var. Benim sıvı soğutmam RGB. Önden gelen RGB (4 pin) bağlantısını yaptım fakat sıvı soğutmanın ışıkları da sabit yanıyor. Öndeki kontrolcü ile kontrol edemiyorum. Kurulumu ilk yaptığımda sıkıntı yoktu şu an öndeki tuş çalışmıyor. Büyük ihtimal ARGB olan fanların yanma sebebi de kapalı kalması. Işıklarında sıkıntı yok ama kontrolcü çalışmadığı için kapalı şu an. Sıvı soğutma ışıklarını kontrol edemediğimi anladığım zaman bunu fark ettim. Sorun ne olabilir? Garantiye göndermek istemiyorum daha yeni aldım kasayı ve daha yeni kurulum yaptım tekrar garanti ile uğraşamam. Üst paneli söküp tuşun altına erişebilir miyim?
Not: SATA bağlantısı yapıldı.

Maalesef olmadı. Fark ettiğim bir şey var. Benim sıvı soğutmam RGB. Önden gelen RGB (4 pin) bağlantısını yaptım fakat sıvı soğutmanın ışıkları da sabit yanıyor. Öndeki kontrolcü ile kontrol edemiyorum. Kurulumu ilk yaptığımda sıkıntı yoktu şu an öndeki tuş çalışmıyor. Büyük ihtimal ARGB olan fanların yanma sebebide kapalı kalması. Işıklarında sıkıntı yok ama kontrolcü çalışmadığı için kapalı şu an. Sıvı soğutma ışıklarını kontrol edemediğimi anladığım zaman bunu fark ettim. Sorun ne olabilir? Garantiye göndermek istemiyorum daha yeni aldım kasayı ve daha yeni kurulum yaptım tekrar garanti ile uğraşamam. Üst paneli söküp tuşun altına erişebilir miyim?

Sıvı soğutmanın RGB kontrolünü XPG kasası ile gelen fanlara mı bağladınız, onu da öndeki kontrolcüye mi?

Maalesef olmadı. Fark ettiğim bir şey var. Benim sıvı soğutmam RGB. Önden gelen RGB (4 pin) bağlantısını yaptım fakat sıvı soğutmanın ışıkları da sabit yanıyor. Öndeki kontrolcü ile kontrol edemiyorum. Kurulumu ilk yaptığımda sıkıntı yoktu şu an öndeki tuş çalışmıyor. Büyük ihtimal ARGB olan fanların yanma sebebide kapalı kalması. Işıklarında sıkıntı yok ama kontrolcü çalışmadığı için kapalı şu an. Sıvı soğutma ışıklarını kontrol edemediğimi anladığım zaman bunu fark ettim. Sorun ne olabilir? Garantiye göndermek istemiyorum daha yeni aldım kasayı ve daha yeni kurulum yaptım tekrar garanti ile uğraşamam. Üst paneli söküp tuşun altına erişebilir miyim?
Not: SATA bağlantısı yapıldı.

Bence bir sıvı soğutmanın RGB bağlantılarını çıkarın ben kasanın RGB'lerini düzgün taktığınızda çalışacağını düşünüyorum benim direk sıkıntısız çalıştı ancak benim sıvı soğutma RGB değil.
Öndeki kontrolcüye.

Ön kontrolcüye sadece kasadaki fanları takın öyle deneyip sonuçları yazın ve rehbere uyduğunuzdan emin olun.

Bence bir sıvı soğutmanın RGB bağlantılarını çıkarın ben kasanın RGB'lerini düzgün taktığınızda çalışacağını düşünüyorum benim direk sıkıntısız çalıştı ancak benim sıvı soğutma RGB değil.
Hocam her türlü denedim çalışmıyor. Kontrolcü bozuldu diye düşünüyorum. Önceden çalışıyordu dediğim gibi. Kabloları düzenlemek için yan paneli açtım ve şuan çalışmıyor. Gerçekten anlamadım. Kontrolcünün sata kablosu zarar mı gördü diye düşünüyorum.. Gerçekten garip bir durum. Acemi bir insan da değilim düzgünce yaptım her şeyi. Tek tek bütün fanları bağlayarak denedim hiç bir şekilde kontrol edemiyorum kontrolcüyü.

Yeni konular

Geri
Yukarı