Yağlı mıyım?

Spor salonu çok masraflı ailem buna izin vermez. Bugün 9500 adım atmışım. Beden dersi olduğu için. Normalde beden dersleri pek oynayamıyorum. 5 dk basketbol oynuyorum nefes nefese kalıyorum. Nefes nefese kalınca da boğazım yanıyor gibi bir his oluyor. Bu yüzden genelde oturuyorum ama bugün beden hocası zorla oynattı.
Bir de son haftalar yemeğe bağlandım. Okulumun yanında burgerci açıldı ve 1 buçuk hafta orada yedim. 5 kilo almışım. Kilom 70.6 olmuş. 3. Sayfa da düzeltmiştim boy ve kilomu. Boyumda 168 şimdi ben şişko mu olmuş oldum. 2 hafta da 5 kilo almak zararlı mı?
Sanırım benim vucüt tipim endomorf. Bu yüzden artık daha rahat kilo alıyorum.

Dostum bundan sonra asla kilo veremeyeceksin, sonu olmayan bir döngüye girdin. :D :D Şaka bir yana kilo almak kolay, vermek zor oluyor. Şu an hafif kilolu değilsin kilolu sayılırsın. Eğer böyle devam edersen arttıkça artar ve sonra ağır yaşamlar belgeseline konuk olursun. Spor yaparken erken yorulman kondisyonunun düşük olmasından kaynaklı. Yürüyüş yap. Evde spor yapma uygulamaları var Play Store'da. Benim kullandığım uygulama "Erkekler için Ev Egzersizi". Bu uygulama yardımıyla spor yapabilirsin. Biraz incelersen anlarsın içeriğini. Ben yürüyüş ve bu uygulama yardımıyla sağlıklı kilo verebildim hem de kısa sürede. Tavsiye ederim.

Spor salonu çok masraflı ailem buna izin vermez. Bugün 9500 adım atmışım. Beden dersi olduğu için. Normalde beden dersleri pek oynayamıyorum. 5 dk basketbol oynuyorum nefes nefese kalıyorum. Nefes nefese kalınca da boğazım yanıyor gibi bir his oluyor. Bu yüzden genelde oturuyorum ama bugün beden hocası zorla oynattı.
Bir de son haftalar yemeğe bağlandım. Okulumun yanında burgerci açıldı ve 1 buçuk hafta orada yedim. 5 kilo almışım. Kilom 70.6 olmuş. 3. sayfa da düzeltmiştim boy ve kilomu. Boyumda 168 şimdi ben şişko mu olmuş oldum. 2 hafta da 5 kilo almak zararlı mı?
Sanırım benim vucüt tipim endomorf. Bu yüzden artık daha rahat kilo alıyorum.

Şaka mı yapıyorsun? Nasıl yahu! Her gün hamburger yersen seneye karın top gibi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
23 sayfa cidden boş konuya döndü. Daha ne söylememizi bekliyorsun? Takmışsın balık etli miyim, yagli miyim diye. Vücuduna bakinca anlaşılmıyor mu? Tek yapabileceğin Fast foodlardan uzak dur, yağlı yiyecekleri azaltarak başla. Günlük 20k adım atarak başla. Daha ne diyebiliriz, anlayamıyorum.
Bu arkadaş da iyice SSD'si %5 sağlık düştü diye takilan arkadaşa benzedi.

Dostum bundan sonra asla kilo veremeyeceksin, sonu olmayan bir döngüye girdin. :D :D Şaka bir yana kilo almak kolay, vermek zor oluyor. Şu an hafif kilolu değilsin kilolu sayılırsın. Eğer böyle devam edersen arttıkça artar ve sonra ağır yaşamlar belgeseline konuk olursun. Spor yaparken erken yorulman kondisyonunun düşük olmasından kaynaklı. Yürüyüş yap. Evde spor yapma uygulamaları var Play Store'da. Benim kullandığım uygulama "Erkekler için Ev Egzersizi". Bu uygulama yardımıyla spor yapabilirsin. Biraz incelersen anlarsın içeriğini. Ben yürüyüş ve bu uygulama yardımıyla sağlıklı kilo verebildim hem de kısa sürede. Tavsiye ederim.
Peki ben kendi vücut tipimi nereden öğrenebilirim? Resme bakarak anlayabiliyorsanız bir şey söyleyebilir misiniz?
Şaka mı yapıyorsun? Nasıl yahu! Her gün hamburger yersen seneye karın top gibi olur.
Artık her gün yemeyeceğim. Yemediğim günlerde tavuk ekmek yiyorum. O da zararlı oluyor di mi?

Bugün hamburger yerine ekmek arası tavuk yedim ama herhalde bu hamburgerden zararlı oluyor. Ne kilo aldırır onu da bilmiyorum. 2 haftada 5 kilo aldım. Bir anda almam zararlı sanırım. Umarım daha da almam.

Bence hazır olarak ton balığı konserversinden ileri gitme. O tavukları nasıl pişiriyorlar Allah bilir.
Kilon yerine gelince de ara sıra pide lahmacun falan öneririm(bu da beyaz un tabiki sana kalıyor). Tavuk döneri hamburgeri geç yani.

Bence hazır olarak ton balığı konserversinden ileri gitme. O tavukları nasıl pişiriyorlar Allah bilir.
Kilon yerine gelince de ara sıra pide lahmacun falan öneririm(bu da beyaz un tabiki sana kalıyor). Tavuk döneri hamburgeri geç yani.
Okullar açıldığı ilk 1,5 ay lahmacun yemiştim ama sonrasında doymadığımı hissetmeye başladım. Herhalde midem genişledi. 3 lahmacun yiyince anca doyduğum için param çok gidiyordu. Bende 15 tl'ye tavuk ekmek almaya karar verdim. Son 2 haftadır da hamburger yiyordum zaten. Şimdi bıraktım.
Yemeğinden yarım kes gider
Yağlar gider mi ki?

Okullar açıldığı ilk 1,5 ay lahmacun yemiştim ama sonrasında doymadığımı hissetmeye başladım. Herhalde midem genişledi. 3 lahmacun yiyince anca doyduğum için param çok gidiyordu. Bende 15 tl'ye tavuk ekmek almaya karar verdim. Son 2 haftadır da hamburger yiyordum zaten. Şimdi bıraktım.

Yağlar gider mi ki?
Bence üç lahmacunla anca doyulur o normal. Senin evde düzgün beslenmeni yapman lazım. Doktora danışabilirsin kafanı karıştırmayalım fazla.

Yağlar gider mi ki?
Senin yaşında bende böyleydim sonra bir anda boy atınca yağ oranım azaldı problem edicek bir şey yok. Neye bakarak bu halini problem ettin anlamış değilim.

Geri
Yukarı