Yazılımcı ya da yazılım mühendisi olmak isteyenlere tavsiyeler

berat önel

Hectopat
Selamlar. Bu konuda tecrübeli ağabeylerimden gerek yaşıtlarımdan tavsiyeler istiyorum sadece kendi adıma değil bu işe başlayanlar, başlamaya hevesi olanlar veyahut merak edenlerin sesi olmak adına kendi çapımda bir şeyler deniyorum. Her türlü tecrübenizden faydalanmak isterim. Gerek iş gerekse zorluk ya da para artık aklınıza ne gelirse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de bu konu hakkında merak ettiğim bir soru var:

İşin en önemli kısmı olan yaratıcılık kısmında nasıl geliştirebiliriz kendimizi? Demek istediğim bir mühendis yazılım dillerini ana dili gibi bilse ve kullansa bile ortaya özgün bir ürün çıkartmadıkça bir işe yaramayacak. Bu kısımda kendimizi nasıl geliştirebiliriz?

Arkadaşlar forumda bu konuda açılmış ve cevaplanmış çok konu var onlara bakmanızı öneririm. Hep aynı tarz açılıyor. Yanlış anlaşılmasın. Orda çok farklı fikirler bulabilirsiniz.

Selamlar. Bu konuda tecrübeli ağabeylerimden gerek yaşıtlarımdan tavsiyeler istiyorum sadece kendi adıma değil bu işe başlayanlar, başlamaya hevesi olanlar veyahut merak edenlerin sesi olmak adına kendi çapımda bir şeyler deniyorum. Her türlü tecrübenizden faydalanmak isterim. Gerek iş gerekse zorluk ya da para artık aklınıza ne gelirse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim de bu konu hakkında merak ettiğim bir soru var:

İşin en önemli kısmı olan yaratıcılık kısmında nasıl geliştirebiliriz kendimizi? Demek istediğim bir mühendis yazılım dillerini ana dili gibi bilse ve kullansa bile ortaya özgün bir ürün çıkartmadıkça bir işe yaramayacak. Bu kısımda kendimizi nasıl geliştirebiliriz?

Hayal gücünü geliştirmelisin bence aynı zamanda da insanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısın.

Dersinize calisin, Turkiye'de bu egitimi hakkiyla veren belli basli okullara gidin. Sinavlara hazirlanmak yerine sacma sapan kurslarla vakit kaybetmeyin.

Liseliysen öncelikle çok iyi bir öğrenci ol. Üniversitede de aynı durum geçerli. Üniversiteyi bitirdiğinde ben hala burada olursam sana iş hayatı ile ilgili tavsiyeler verebilirim.

Şirkette çalıştım yazılım üzerine sen programcı sorunları çözebilecek kadar kendini geliştir senden diyelim örnek veriyorum bana araba otomasyonu lazım veya atıyorum şirketin programı var yazılmış senden isteniyor ki burada web apilerini kullanarak bana şu websiteden veri çek gibisinden her zaman özgün olucaksın diye bir kaide yok zaten çogu program var veya yazılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı