Yazın barda mı çalışmak daha iyi restoranda mı çalışmak daha iyi?

Daha önce oteller de çok çalıstım. Çok koşturuyorsun ve çok yorulacaksın. Ama maaşı iyidir.
Hayatında bir ilerleme kaydedemezsin. Bu yüzden sezonluk olarak sadece yapılacak bir iş.
İyi kazancı vardır, bazen fazla calısabilirsin ancak iyi para ve bahşiş alırsın emin ol. Turistik bir yerde değil ise bilemem. Zaten öyle olmayan bir otele sezonluk girsen de büyük para vermezler.

Bar da daha önce çalıştım ancak barmenlik hiç yapmadım. Eğer barmenlik yapacaksan tamamen sana kalmış bir şey. İçinden gelen ne ise onu yap. Sabahtan akşama kadar koşturup kokteyl hazırlarsın. İki türlü de sosyalleşme imkanında fazla olur. Bu yüzden mantıklı olanı seç derim.

Çünkü iki türlü de yorulacaksın ve iki türlü de işçisin. :) Bu yüzden parası daha iyi olan veya şartları daha iyi olan hangisi ise onu seçmelisin.

Restoranlarda İzmir'de 6 yaz sezonu çalışma fırsatım oldu inanılmaz yorucu insanı tüketen yerler. Tabi bahsettiğim restoranlar sezonlarda çok yoğun olan yerler. Emeğimin karşılığını da hiçbir zaman almadım ama karakterime büyük yatırım oldu. Ayrıca sosyal açıdan da çok etkisi oldu. Eğer kendini sevidiebilen sempatik biriysen güzel bahşiş kazanabilirsin. Bar kısmında tecrübem olmadı yapan arkadaşlardan bildiğim kadarıyla restoranlarda olduğu kadar yorulmayabilirsin ama onun da eşit zorlukları vardır eminim. İkisinde de sağlam bahşiş kazanma ihtimalin var.

Yeni konular

Geri
Yukarı