Yiyorum fakat kilo alamıyorum

Ben günlük kalorimin üstüne çıkmak için 1 öğün fazladan sütle birlikte bebek bisküvilerini tüketiyordum. 1 ayda 4 kilo almıştım. Tabi bu sırada spor da yapıyordum ki fazla yağ kütlesi kazanmamak için.

Bilimsel olarak ihtiyacın olan kalorinden fazlasını alırsan kilo alırsın. Örnek: 2500 kalori kilonu korumandır. 3000 alırsan kilo alırsın. Basit mantık.

Ben çok kolay kilo verip, alabilen bir insanım. Bütün çevrem bu özelliğime hayrandır. Ancak bunu yapabilmemdeki sebep özelliğimin yanında uygun kalori alıp, almama konusunda aslında. Hayvan gibi yemem gerekince yiyorum, az yemem gerekince de az yiyorum, gerisi mutluluk.

Hadi ya, bunun hesabını nereden yaptın? İnternette bir sürü hesaplayıcı siteler var. Çocuk Yaş boy kilo vermiş. Günlük yaşamında hareketli olduğunu söylüyor. Kilo almak istiyor. Hızlı almak istiyorsa o kaloriden daha fazlasını yemesi lazım. Yanlışın var biraz araştırmanı tavsiye ederim.

Ben vücut geliştiriyorum 178 boy 73 Kg. Ve neredeyse hergün antreman yapıyorum bahçede köpek gibi terleyip kalori yıkıyorum. Günlük maddi durumun yettiği ve ortalama beslenme durumum olduğu için alabildiğim ortalama ve uygun olan değer; 3200 civarı.

Pis boğazlı ol, o rakamlara çabuk ulaşırsın merak etme.
Bunu derken çocuğun kilo ve boyu aklımdan çıkmış. pek ala 2000 kalori felan yakar günlük zaten tıfıl ufacık birşey . Bi itirazım yok anlayacagın 😉

Geri
Yukarı