Kilo vermek isteyen kişiye yemek tavsiyeleri

Selam. Şu an 90 kilo, 1.60 boyundayım. 16 yaşındayım. 3-4 ay içinde 70 veya duruma göre 60 kiloya kadar düşmek istiyorum. Bugün diyette 3. günüm. Aklımda kalan bazı sorular var bilen birisi cevaplayabilir mi? Sabah çorba, salatalık, yağda yumurta(ekmeksiz) gibi şeyler yiyorum. Öğlen genelde bir şey yemiyorum ama yersem elma yiyorum. Akşam çorba, köfte(en fazla 5 kk tane, proteini genel olarak köfte yiyerek alabileceğim için tercih ediyorum), gibi şeyler yiyorum. Başka ne yiyebilirim veya yemeyi kesmem gereken bir yemek var mı? Öneriniz var mı? Canım cips isterse bazen altınbaşak tahıl cipsini alıyorum(yani ilk defa bugün aldım ve beğendiğim için artık ara sıra almayı düşünüyorum) bunun bir sakıncası olur mu?

Kanka spor yapmayan bir insansan yani antrenman yapmıyorsan yüksek protein almanın mantığı yok yani gereksiz gerektiği kadar al günlük makrolarını hesapladım Carb:161gram/gün Protein:161gram/gün Yağ:36gram/gün günlük kalori ihtiyacınız hareketsiz bir yaşamı seçtim hafif egzersizler: 2, 388kalori bundan günlük 500-600 kalori açık bıraksanız günlükte 1 saat kardiyo ile 1 haftada 1 kilo kaybı yaşarsınız ve kesinlikle şekeri bırakın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izleyebilirsiniz saniyesini de ayarladım vermek istediğiniz kilo yüksek bir rakam yani arada cheatday filan yapmadan yaparsanız çok daha iyi olur yaparsanızda o hafta fazla kardiyo yapın 1 saat yapıyorsanız 1.5 saat yapın zaten onu yakacaksınız kilo vermek için her şeyden vazgeçmek gerekli değil şeker almayın yeter.

İlk haftalar yüksek su kaybı yaşarsınız bir anda 3-4 kilo verirsiniz sonra vucüt kendini korur ve kilo alman durur kanka ama pes etme uzun süre devam ettirirsen yağdan kilo verirsin.

Kanka spor yapmayan bir insansan yani antrenman yapmıyorsan yüksek protein almanın mantığı yok yani gereksiz gerektiği kadar al günlük makrolarını hesapladım Carb:161gram/gün Protein:161gram/gün Yağ:36gram/gün günlük kalori ihtiyacınız hareketsiz bir yaşamı seçtim hafif egzersizler: 2, 388kalori bundan günlük 500-600 kalori açık bıraksanız günlükte 1 saat kardiyo ile 1 haftada 1 kilo kaybı yaşarsınız ve kesinlikle şekeri bırakın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izleyebilirsiniz saniyesini de ayarladım vermek istediğiniz kilo yüksek bir rakam yani arada cheatday filan yapmadan yaparsanız çok daha iyi olur yaparsanızda o hafta fazla kardiyo yapın 1 saat yapıyorsanız 1.5 saat yapın zaten onu yakacaksınız kilo vermek için her şeyden vazgeçmek gerekli değil şeker almayın yeter.

İlk haftalar yüksek su kaybı yaşarsınız bir anda 3-4 kilo verirsiniz sonra vucüt kendini korur ve kilo alman durur kanka ama pes etme uzun süre devam ettirirsen yağdan kilo verirsin.

Diyetimde şekerli bir yiyecekte yemiyorum. Hatta şekersiz çay sevmediğim için çay içmeyi bıraktım. Ayda 1 cheatday yapmayı düşündüm ama şu şekilde, o gün sadece tek öğün yiyeceğim ve o tek öğünde istediğim bir yemeği yiyeceğim(makarna, tavuk döner, pide vb.) Ardından spor yapacağım.

Kahve pek sevmem, aklıma geldikçe su içmeye çalışıyorum. kardiyo haftada 5 gün yapıyorum ve 10-16 dk arasında değişiyor. Yağlı yemekler pek tercih edeceğimi düşünmüyorum. Tuzlu yemek yememeyi başarırım ama belki çok canım çekerse kraker falan yiyebilirim. Tartıya ayda 1 çıkacağım. Tavsiyeler için teşekkürler hocam. Diyeti bozmayı düşündüğüm zamanlar insanların bana zayıflamışsın dediği anları gözümün önüne getirerek diyeti bozmaktan vazgeçiyorum.

Kahve içemiyorsan yanında vitaminler alıp da süreci destekleyebilirsin bazıları kullanmak istemezde ben vitaminlere para verdiğim aklıma gelince diyete devam ediyordum :D
İki ürünüde bir sağlık sorunun varsa doktora görünüp kullan dostum.

Diyetimde şekerli bir yiyecekte yemiyorum. Hatta şekersiz çay sevmediğim için çay içmeyi bıraktım. Ayda 1 cheatday yapmayı düşündüm ama şu şekilde, o gün sadece tek öğün yiyeceğim ve o tek öğünde istediğim bir yemeği yiyeceğim(makarna, tavuk döner, pide vb.) Ardından spor yapacağım.

Kanka ye 1 kereden bir şey olmaz ama yak.

İlla çok sağlıklı yiyeceksin diye de bir şey yok cheat day sonuçta istediğini ye dostum tatsız tussuzda yapma yani sonra yine canın çeker diyeti bozarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı