Yüksek kalori alındığı halde sabit kiloda kalmak

Sarı ve beyaz leblebinin yağ değeri çok düşük diye biliyorum ama vücudu aşırı yağsız bırakmak da doğru değildir hocam dengeli beslenmek önemlidir. Sadece karbonhidrat ve protein yüklemesi yapmanızı önermem. Kısaca yiyin gitsin.

Bende dirty bulk dönemindeyim 62 kiloyum 6 ay içinde 80 kiloya ulaşmayı hedefliyorum günlük kalori ihtiyacım 2800 civarlarında bende ortalama 4000 kalori alımı yapıyorum. Yurtta kaldığımdan pek fazla seçeneğim yok karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum ama bir şekilde o farkı açmaya çalışıyorum ve olursa 1-2 ay sonra 5000 kaloriye çıkartacağım günlük alımlarımı.

Abicim evde küçük dinozor sende mentoplazma çok hızlı yediğini bırakıyorsun neyse kan değerlini iyi tut vücudunu zorlamışsın her gün normal ye abartmadan su çok içiyorsun 5 litre çok uykun iyi ama kaçta yatıyorsun.
Kötü Türkçe görmüştüm ama böylesini ilk defa görüyorum.

Metabolizmanla alakalı.

Sarı ve beyaz leblebinin yağ değeri çok düşük diye biliyorum ama vücudu aşırı yağsız bırakmak da doğru değildir hocam dengeli beslenmek önemlidir. Sadece karbonhidrat ve protein yüklemesi yapmanızı önermem. Kısaca yiyin gitsin.

Bende dirty bulk dönemindeyim 62 kiloyum 6 ay içinde 80 kiloya ulaşmayı hedefliyorum günlük kalori ihtiyacım 2800 civarlarında bende ortalama 4000 kalori alımı yapıyorum. Yurtta kaldığımdan pek fazla seçeneğim yok karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum ama bir şekilde o farkı açmaya çalışıyorum ve olursa 1-2 ay sonra 5000 kaloriye çıkartacağım günlük alımlarımı.
Teşekkürler hocam, bu arada bende 63 kilo başlamıştım 2022 kasım ayında, 4-5 ay içerisinde hızlıca 76 ya kadar çıkmıştım 80 den sonrası bayağı zorlamaya başladı dediğiniz gibi kalori yetmiyor herhalde.

Teşekkürler hocam, bu arada bende 63 kilo başlamıştım 2022 Kasım ayında, 4-5 ay içerisinde hızlıca 76 ya kadar çıkmıştım 80'den sonrası bayağı zorlamaya başladı dediğiniz gibi kalori yetmiyor herhalde.

Muhtemelen öyledir hocam çünkü matematik yalan söylemez. Alamıyorsanız ve sağlık probleminiz yoksa yetersizdir muhtemelen. Eğer bir süre daha alamazsanız genel bir sağlık kontrolünde fayda var tabii ki. Hedefinize kısa zamanda ulaşmanız dileğiyle iyi akşamlar dilerim.

@Berk Chelik gunluk kalori ihtiyacini siteye guvenerek mi hesap ediyorsun? Elin sitesi nerden bilsin senin vucudunun bazal metabolizmasi nedir, gün icinde yaktigin kalori nedir... Genel bi ornek veriyor sadece. Aldigin kalori kilo almana yetmiyorsa arttircaksin veya gun icindeki aktiviteni azalt, sabahtan aksama kadar otur/yat mesela, baska çözümü yok. Ayrica uyku duzenin rezalet onu duzeltmekle başla.

@Berk Chelik gunluk kalori ihtiyacini siteye guvenerek mi hesap ediyorsun? Elin sitesi nerden bilsin senin vucudunun bazal metabolizmasi nedir, gün icinde yaktigin kalori nedir... Genel bi ornek veriyor sadece. Aldigin kalori kilo almana yetmiyorsa arttircaksin veya gun icindeki aktiviteni azalt, sabahtan aksama kadar otur/yat mesela, baska çözümü yok. Ayrica uyku duzenin rezalet onu duzeltmekle başla.
en faydalı tavsiyeyi sen vermişsin.

Geri
Yukarı