Yurt mu aile evi mi?

numanert

Hectopat
Merhaba, bu sene ege üniversitesine yerleştim, Manisa'da kalıyorum. KYK yurduna başvurdum ve kazandım. Kazandığım yurt: İzmir bornova yurdu ege üniversitesinin dibinde. Manisa'dan ege üniversitesine otobüsle 30 dk sürüyor otobüs durağına ise yürümeyle 15-20 dakika.

Bu sene hazırlık okuyacağım o yüzden sadece İngilizce dersim olacak yurtta kalsam günümün yarısından fazlası boş geçecek. Daha önce hiç yurtta kalmadığım için nasıl bir ortam olur bilemiyorum. Evdeki rahatlığın olmayacağı kesin ama.

Sizce aile evinde kalıp her gün otobüsle gitmek mi yoksa yurtta kalmak mı?

Merhaba, bu sene ege üniversitesine yerleştim, Manisa'da kalıyorum. KYK yurduna başvurdum ve kazandım. Kazandığım yurt: İzmir bornova yurdu ege üniversitesinin dibinde. Manisa'dan ege üniversitesine otobüsle 30 dk sürüyor otobüs durağına ise yürümeyle 15-20 dakika.

Bu sene hazırlık okuyacağım o yüzden sadece İngilizce dersim olacak yurtta kalsam günümün yarısından fazlası boş geçecek. Daha önce hiç yurtta kalmadığım için nasıl bir ortam olur bilemiyorum. Evdeki rahatlığın olmayacağı kesin ama.

Sizce aile evinde kalıp her gün otobüsle gitmek mi yoksa yurtta kalmak mı?

30 dk dayanırsın ne gerek var yurtta kalmaya. Hem hafta sonları görmek istesen yorucu olur. Bir de ailene bağlıysan aile özlemi çok oluyormuş.

Evin rahatlığının yurtta olduğunu düşünmüyorum. Alışıyorsun ama evin yerini tutmuyor bence. Madem yakın, evde kalın. Gerek yok yurda.

Ortamcı bir insan değilsen ev. Ama dersen ki ben ortam yapıcam hazır ders çok yok takılıp edicem, o zaman yurt daha rahat olur.

yalnız otobüs durağına yürümeyle 15-20 dk otobüs 30 dk totalde gidiş geliş yaklaşık 2 saatimi alacak. biraz zaman kaybı gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı