Z kuşağının Avrupa sevgisi

Bu arada isteyen yurt dışında yaşar isteyen Türkiye'de buna kimse karışamaz ama her şey bedava çok süper de değil abartılıyor aşırı eniştem geldi geçen sene İsviçre'den bir Mercedes'le döndü başka birşeyide yoktu ve benim eleştirim Z kuşağının zorluk hiç çekmeden bir şeyler yaşamak istemesi sinirimi bozuyor kolay olsun çok para olsun.

Kardeşim dünyan çok dar onu anlamış olduk, gurbetçiler neden ülkemizi çok iyi der bilir misin? Çünkü Avrupa'da aşırı Türk nüfusu artmuş bulunmakta ve bundan rahatsızlar bu yüzden oturun oturduğunuz yerde derler bunu aklının bir köşesine yaz eniştende olsa kendini düşünecek tabii ki de.

Yav daha ne olsun? Çıldıracağım! Ülke değiştirip tatil yapıyor altında Mercedes hala başka bir şeyi yoktu diyorsun.

Lan ne tatili tatil flan değil adam istediği gibi yaşayamadığı için buraya taşındı okumanı geliştir biraz sosyal hayatımız 0'dı diyor orada Full çalışıyorduk diyor köle gibi.

Kardeşim dünyan çok dar onu anlamış olduk, gurbetçiler neden ülkemizi çok iyi der bilir misin? Çünkü Avrupa'da aşırı Türk nüfusu artmuş bulunmakta ve bundan rahatsızlar bu yüzden oturun oturduğunuz yerde derler bunu aklının bir köşesine yaz eniştende olsa kendini düşünecek tabii ki de.

Tatile gelmedi ya Türkiye'ye taşındı.

Bu arada isteyen yurt dışında yaşar isteyen Türkiye'de buna kimse karışamaz ama her şey bedava çok süper de değil abartılıyor aşırı eniştem geldi geçen sene İsviçre'den bir Mercedes'le döndü başka birşeyide yoktu ve benim eleştirim Z kuşağının zorluk hiç çekmeden bir şeyler yaşamak istemesi sinirimi bozuyor kolay olsun çok para olsun.
Her ne kadar bazı konularda karşıt fikirler de olsak da buna kesinlikle katılıyorum. İnsanlarda yurt dışı ile ilgili saçma sapan bir algı var. Aptal her yerde aptaldır. İsviçre'de klozet kapağı olma hayali kuranlar yurt dışına çıkınca sadece biraz nefes alabilecekler. Kalanı aynı tas aynı hamam.

18 yaşındayım aileden dolayı çok şükür ekonomik sıkıntılar çekmiyorum ama çekseydimde ülkemden başka ülkeye gitmek için bu kadar uğraşmazdım sanırm düzelsin diye uğraşırdım. Atalarımız bu topraklar için az mı emek verdi Cengiz Han'dan tut Atatürk'e kadar misal bu insanlar uğraştı o kadar hiç mi sıkıntı çekmediler. Ama şu an bakıyorum yaşıtlarıma gitmeyecek olan bile abi Avrupa'ya huzur, ucuz, rahat ya bence de alım gücü olarak üstünler. Fakat Z kuşağı öyle bir kafasında kurmuşki Avrupa'yı her şey bedava. Ben bu konuda sizin düşüncelerinizi merak ediyorum teşekkürler.
İnsanların tek suçu burada doğmak. Doğduğun yeri seçemezsin ancak belki geleceğini seçebilirsin. Ve hiçbir gençte bu ülke adına bir şeyler yapmak zorunda değil, isteyeni yapar isteyeni yapmaz. Bunun için kimseyi suçlayamazsınız.

sosyal hayatımız 0'dı diyor orada Full çalışıyorduk diyor köle gibi.
Klasik gurbetçi yalanı. Ben Almanya'dan gelmeyim neyin ne olduğunu biliyorum. Bu size söylenen çoğu şey yalan. Ben geldim buraya arkadaşlarım hala orada kimisi yurt dışında tatil yapıyor kimisi altına Mercedes, Audi veya BMW çekiyor. Biz ise 20 yaşındaki arabaları nasıl ucuza alabiliriz diye kafa yoruyoruz.

Klasik gurbetçi yalanı. Ben Almanya'dan gelmeyim neyin ne olduğunu biliyorum. Bu size söylenen çoğu şey yalan. Ben geldim buraya arkadaşlarım hala orada kimisi yurt dışında tatil yapıyor kimisi altına Mercedes, Audi veya BMW çekiyor. Biz ise 20 yaşındaki arabaları nasıl ucuza alabiliriz diye kafa yoruyoruz.

Ben de sebebini yazdım artık kapasitesi yeterse anlar.

18 yaşındayım aileden dolayı çok şükür ekonomik sıkıntılar çekmiyorum ama çekseydimde ülkemden başka ülkeye gitmek için bu kadar uğraşmazdım sanırm düzelsin diye uğraşırdım.

Emin ol ekonomik sıkıntın olsa sende ilk fırsatta giderdin.

Yeni konular

Geri
Yukarı