Z kuşağının Avrupa sevgisi

18 yaşındayım aileden dolayı çok şükür ekonomik sıkıntılar çekmiyorum ama çekseydimde ülkemden başka ülkeye gitmek için bu kadar uğraşmazdım sanırm düzelsin diye uğraşırdım. Atalarımız bu topraklar için az mı emek verdi Cengiz Han'dan tut Atatürk'e kadar misal bu insanlar uğraştı o kadar hiç mi sıkıntı çekmediler. Ama şu an bakıyorum yaşıtlarıma gitmeyecek olan bile abi Avrupa'ya huzur, ucuz, rahat ya bence de alım gücü olarak üstünler. Fakat Z kuşağı öyle bir kafasında kurmuşki Avrupa'yı her şey bedava. Ben bu konuda sizin düşüncelerinizi merak ediyorum teşekkürler.
Cahillikle alakalı. Millet olarak genelde disiplinden iş ahlakından ve sıkı çalışmadan uzağız. Bu özellikler buralarda kabul edilebilir ama elin adamı öyle kabul etmez. İmkanım olsa ben de gitmek isterim yurtdışına fakat sınırdan çıkınca cebinize 50 bin euro otomatik olarak koyulmuyor. Sosyokültürel farklar da cabası.

Devlet ile hükumeti karıştırma.
En basiti ile Devlet Türkiye ise hükumet malum kişi.
Tamam, ben devletin yanında olmasını söyledim.

Hayır, o yazılı olmayan güya "kural" insanların düşüncelerini/istediklerini "kural" diyerek de değiştiremez.
Bu bir düşünce veya istek değil, gerçekten Türk genci iseniz milliyetçiliğe böyle karşı olmazsınız.

Geri
Yukarı