Zorla askere alınmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bedelli yapmayı düşünebilirsiniz. Kimse orada işkence yapmıyor insanlara. Belirli bir rutinde eğitim alıyorsunuz. Bunda da korkulacak bir şey yok.

Bedelli için yaş beklemek gerekiyor galiba. Bir de kaç yaş sonrası askerlik düşüyordu.

Biraz fazla sert çıkışmışşınız. Niye bu kadar kin dolusunuz anlayamadım. Gerekli bir kavram olduğunu düşünüyorsaniz; yapici şekilde eleştirebilir, yönlendirebilirsiniz. Cinsiyet değiştirmişsiniz, insanliktan çıkartmışsınız. Bana yaptığınız; arkadaşın istediğinden daha saygısızca geldi.

Özgür ruhlu bir bireyim. Kimseden 6 ay boyunca emir alıp, özgürlüğümden alıkonulup karın tokluğuna çalışmak istemiyorum. Türk ya da Müslüman değilim siz sormadan söyleyeyim. Askere gitmeden de iş bulabileceğimi sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Paşa paşa gideceksin ohhh.

Biraz fazla sert çıkışmışınız. Niye bu kadar kin dolusunuz anlayamadım. Gerekli bir kavram olduğunu düşünüyorsaniz; yapici şekilde eleştirebilir, yönlendirebilirsiniz. Cinsiyet değiştirmişiniz, insanliktan çıkartmışınız. Bana yaptığınız; arkadaşın istediğinden daha saygısızca geldi.

Hollanda'da askere gitmek istemiyor insanlar. Gitsin orada yaşasın. Milletimizin %85'i askere gitmek istediğinden garibimize geliyor.

Biraz fazla sert çıkışmışınız. Niye bu kadar kin dolusunuz anlayamadım. Gerekli bir kavram olduğunu düşünüyorsaniz; yapici şekilde eleştirebilir, yönlendirebilirsiniz. Cinsiyet değiştirmişiniz, insanliktan çıkartmışınız. Bana yaptığınız; arkadaşın istediğinden daha saygısızca geldi.

Evet sert çıktık. Çünkü arkadaşın mesajları fazlasıyla onu kırıcı. Ben eleştirdim. Cinsiyet/insanlık konusuna girmedim. Girsek çıkamayız.

Şehrin ortasında silah sıkmayı erkeklik sanan insanlarla dolu ülke sence buranın pek farkı olur mu hiç? Eline iki silah aldın hop erkeksin sınırda terörist görse çoğu ağlar ama burada adam kesiliyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı