Askere gitmek istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ölümden korkarsın anladık. Ölüm sadece askerde mi var?

Hocam cidden böyle kişileri anlamış değilim. Her canlı bir gün ölümü tadacaktır. Yani hangi şekilde olursa olsun, kaza ya da hastalık ile olsun, eceli ile olsun, bir şekilde herkes ölecek. Allah'ın verdiği ömrü, ondan başka kimse alamaz. Allah'ın çizdiği kaderi de kimse değiştiremez. Adam askerde savaşa götürürlerse, savaşta ölürsem diye korkuyor. Bir kere savaşta ölen kişiye ölü denmiyor, o kişi Allah yolunda öldüğü için şehit olmuş oluyor, bu yüzden o kişiye şehit deniyor. Şehit olmak herkese nasip olmaz. Kaderin nasıl çizildiyse öyle ölürsün. Kaderinde şehit olmak varsa, şehit olursun. Misal yolda yürüyorken ölmeyeceğimizin garantisi mi var? Yok, bir gün her canlı nasıl bir şekilde olursa olsun ölümü tadacaktır.

Bu topraklarda yaşıyorsan paşa paşa yapacaksın askerliğini. Sadece ölüm askerlikte mi var?

Çok haklısın hocam. Hem nedir bu anlamış değilim. Milletin düşünce yapısından mı kaynaklanıyor? Sosyal medyada askerler niye ölüyor, bunlar hep ölüyor. Ölen mehmetçiklerimize ölü değil, şehit denir. Mehmetçiklerimiz şehit oluyorlar. Hocam şehit olan mehmetçiklerimizin kaderide öyle yazılmış, kaderi Allah'tan başka kimse bilemez, değiştiremez. Allah o kişilere şehit olmayı nasip etmiş. O kişilerde şehit olarak son nefeslerini vermiş. Yolda yürürken garantimiz var mı? Yok, her canlı bir gün ölümü tadacak, nasıl şekilde olursa olsun.

Hocam lise okuyorum diyorsunuz da lise okuyan adama nasıl askerlik geliyor onu anlamadım. 1999 doğumlu insan nasıl lisede okuyabiliyor onu hiç anlamadım. Ayrıca lise bitse bile 5 yıl tecelli ettiriyorlar. En sağlıklısı yanına kimliğini al askerlik şubesine git. Onlar sana orada yardımcı olur.

Hocam lise okuyorum diyorsunuz da lise okuyan adama nasıl askerlik geliyor onu anlamadım. 1999 doğumlu insan nasıl lisede okuyabiliyor onu hiç anlamadım. Ayrıca lise bitse bile 5 yıl tecelli ettiriyorlar. En sağlıklısı yanına kimliğini al askerlik şubesine git. Onlar sana orada yardımcı olur.
Hocam heralde arkadaş açık lise okuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı