Zorla askere alınmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadınların Türk vatandaşlığı yok mu ? Eşit yok hakkımız yok mu ?Onlar dayanamaz demeyin İsrail'de kadınlar da gidiyor neden böyle saçma bir adaletsizliğe boyun eğeyim ?
İsrail dediğin ülkenin nüfusu 10 milyon bile değil ve öylesine saldırgan politika yürütüyorlar ki her an büyük bir savaşa girebilirler. Bizim ülkemizde ise askerliğe önceliki olarak elverişli olan 40 milyon erkek var. Bu durumlar altında sence bizim ülkemizde kadınların askerlik yapmasına gerek var mı? Keza karşı cins arkadaşlarımızı hor görmüyorum ama kendilerinin pek askerlik yapabileceğini sanmıyorum. Ayrıca kendini 45-50 kiloluk, 150-160 karşı cinsle bir tutman çok ilginç. Demek ki bir gün evini bassalar, ailene saldırmaya kalksalar ilk eşini müdafaaya yollayacaksın. Yazık sana...

Bu konuyu sadece ilgi çekme amacı ile açtığınızı düşünüyorum.

Bir kere askerlik ile Müslümanlığın hiçbir alakası yok, askeriyeye alınırken dininizin ne olduğunu bakılmıyor. Çünkü insanların askere dini için değil, vatanı için gelmesi isteniyor.

Türk değilseniz zaten askere gitmek gibi bir "derdinizin" de olmaması gerekiyor. Türkiye'de yaşayan herkesin askerlik görevini yapması zorunlu, kaçarı yok.

Ayrıca askeriye insanların özgürlüğünün kısıtlandığı bir yer değil, disiplini damarlarınıza işleyen bir yerdir.
Kadınların disipline ihtiyacı yok mu ? Kadınlar bu vatanın evladı değil mi ?

İsrail dediğin ülkenin nüfusu 10 milyon bile değil ve öylesine saldırgan politika yürütüyorlar ki her an büyük bir savaşa girebilirler. Bizim ülkemizde ise askerliğe önceliki olarak elverişli olan 40 milyon erkek var. Bu durumlar altında sence bizim ülkemizde kadınların askerlik yapmasına gerek var mı? Keza karşı cins arkadaşlarımızı hor görmüyorum ama kendilerinin pek askerlik yapabileceğini sanmıyorum. Ayrıca kendini 45-50 kiloluk, 150-160 karşı cinsle bir tutman çok ilginç. Demek ki bir gün evini bassalar, ailene saldırmaya kalksalar ilk eşini müdafaaya yollayacaksın. Yazık sana...
TSK da kadın subaylar yok mu ne demek askerlik yapamazlar ? 6 Ay erkek yapacağına 3 ay kadın 3 ay erkek yapsın iş bölümü olur o zaman .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı