Zorunlu askerlik çok gereksiz geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zorunlu askerliği bırak, direkt asker olmak istiyorum zaten. Benim için sorun değil. Senin gibi ödlek değilim.
Asker olmak istemeyenler ödlek mi oluyormuş? Bu da Z jenerasyonuna uygulanan yeni doktrin sanırım. :D

Gavurun himayesi altına gireceğime vatanımın karşısında hizmet ederim daha iyi.
Kafalar pırıl pırıl, maşallah. Bu kaçıncı sürüm?

Bana vatan haini falan diyeceksiniz ama yine de söylemek istediklerim var. Ailesi zengin olan kişiler gidip parayı verip 1 ay yapıyor ama gariban birisi hayatını kurma yaşlarına gelmişken bir anda askerlik çıkıyor ve koskocaman 6 ay boşa gidiyor. Bir insanın en önemli yaşları 18-25 yaş arasıdır. Bir insan bu yaş aralığında hayat düzenini kurmalı ama 20 yaşında gelen askerlik yüzünden 6 ay çöpe gidiyor. Zaten ülkemizde ev veya araba sahibi olmak çok zor bir de para birikimi yapılacak yaşta askerlik geliyor. Bu çok saçma bence. Ayrıca vatan görevi diye söyleyenler var. Tuvalet temizlemenin neresi vatan görevi veya patates soymanın? Zorunlu olmamalı bence isteyen gidip yapmalı veya 1 ay gibi kısa süreye indirilmelidir. Bu arada yorum yazarken toxic olmayın ben sadece görüşümü söylüyorum. Bu konuda en çok zoruma giden ise Suriyeli kişilerin askerlik yapmadan Türkiye'de yaşaması. Umarım anlamışsınızdır.
Profesyonel ordu taraftarıyım.

Senin dediğinden ödlek olduğun çıkıyor ama. Bomba patlamasını gör neymiş dedin ya.
Daha askerlik yaşına gelmemiş 2 birey burada gelmiş izlediği filmlerden/dizilerden bordo klavyelik yapıyor. Savaş alanları zannettiğin gibi Rambo olduğun, ağzında bıçak tutarken elinde silahla taraya taraya gidebildiğin bir ortam değil. Bırak bombayı, sana doğru açılan yaylım ateşinde kafanı çıkarabilecek misin? Bunun cevabını askere gidince alırsın. Kaplumbağa gibi kafanı omuzlarının içine gömüp doğru düzgün nişan almadan bir yere tahmini ateş ederken kendini bulduğunda bugün bu yazdıklarımı aklına getirirsin.

Askerlik güzel meslektir, yapmak için cesaretten çok fedakarlık duygusuna sahip olmak gerekir ama bahsettiğiniz konular senin zannettiğin gibi işlemiyor. Bir şeyi son defa yapacağını bilerek hareket etmek zorunda kalırsan dediklerinin altını doldurup dolduramayacağını görürüz.

Olaya çok yanlış bir gözle bakıyorsun. Öncelikle garipler 6 ay yapıyor hayatları mahvoluyor bakış açısı çok yanlış. Sen vatan evladısın kimse sana kötu davranmayacak orada kendini acındırmanın bir anlamı yok. Ya da askeriyeyi kötu göstermenin. Askerimiz devletinin biricik vatan evlatlarıdır. Sana patates soymak kotu bir şey değil ileri ki hayatında işine yarar. Tuvalet temizlemek kötu bir şey değil annen temizlemeyecek her zaman tuvaletini. Çöp toplamak kötu bir şey değil. Askeriyede seni şişeye oturtmayacaklar. Kısmen seni hayatta bekleyen şeyleri öğretecekler. Ayrıca 2 yıllık ya da 4 yıllık universite okumuş insanlara 1 yıl parası ile 8 ile 17 saatleri arasında mesleği gibi yaptırıyor. Bir suru ayrıcalık tanınıyor askerlere. Git babana sor muhtemelen 2 yıl yapmıştır askerliğini. Hayatı mahvolmuş mu sor bakalım.

Daha askerlik yaşına gelmemiş 2 birey burada gelmiş izlediği filmlerden/dizilerden bordo klavyelik yapıyor. Savaş alanları zannettiğin gibi Rambo olduğun, ağzında bıçak tutarken elinde silahla taraya taraya gidebildiğin bir ortam değil. Bırak bombayı, sana doğru açılan yaylım ateşinde kafanı çıkarabilecek misin? Bunun cevabını askere gidince alırsın. Kaplumbağa gibi kafanı omuzlarının içine gömüp doğru düzgün nişan almadan bir yere tahmini ateş ederken kendini bulduğunda bugün bu yazdıklarımı aklına getirirsin.

Askerlik güzel meslektir, yapmak için cesaretten çok fedakarlık duygusuna sahip olmak gerekir ama bahsettiğiniz konular senin zannettiğin gibi işlemiyor. Bir şeyi son defa yapacağını bilerek hareket etmek zorunda kalırsan dediklerinin altını doldurup dolduramayacağını görürüz.
Her şeyi göze alarak istiyorum zaten. Bir gün eve dönemeyebileceğimi çok iyi biliyorum. Ama bu fedakarlığı yapmak lazım. Yapalım ki vatan yerinde dursun. Zorunlu askerlik bu yüzden önemli.

Benim askerlik yakın, ben yapacaksam sizler de paşa paşa gideceksiniz. 😀😂

Orta Doğu bölgesinde yaşarken "zorunlu askerlik saçmalıktır" gibi bir cümle kurmayın, dibinizde eli silah tutmuş afgan ve suriyeliler var.
Bir tane bile siyasetçi bu duruma yorum yapmıyorken emir-komuta zincirine bir erkek olarak hakim olmalısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı