1 senede oyun fiyatları neden bu kadar arttı?

Merhaba. Kısa bir yazı olacak ama bugün alalı tam 1 sene olan Far Cry 6 ve A.C Valhalla'nın fiyatlarını gördüm. Alalı uzun zaman olunca ne kadara aldığımı unutmuştum ve aldığım fiyatları görünce hüzünlendim.
Buradan kesinlikle hiçbir siyaset düşünce ile yazmıyorum tek diyeceğim oyun bile alamaz olduk.

Eki Görüntüle 1792171

Güncel fiyatları.
Far Cry 6 = 700TL.
A.C Valhalla =700 TL.
1 sene önce 82 TL'ye aldığım oyunlar şu an 1400 TL ediyor cidden çok yazık.

Zam oranı %1650 (Yüzde bin altı yüz elli.)

Aldığım tarih ve fiyatlar yazıyor tam 1 senede 2 oyununda fiyatı ne hale geldi? 19 yaşındayım ve bu 2 oyunum var fakat oynayacak PC im yok. Olurda ileride alırsam 5-10 seneye diye almıştım. Plandaki 5-10 senenin 1 senesi geçti bile.

Umarım şu dönemden sonra ülkemiz bir nebze olsun düzelir çünkü gerçekten fiyatlar ulaşılamaz hale geldi. Konum bu kadardı biraz iç dökmek gibi oldu, iyi akşamlar.
Bugün aldığın oyun dünden daha pahalıysa tek sebebi var.
Daha bu oyunların bir kısmının ucuz olduğu pazar durumu. Oyunların tamamı yurt dışı satış fiyatıyla satılsa kıyamet kopar.

Özetle cebimizde taşıdığımız para artık tuvalet kağıdı yapacak kadar değersiz, o yüzden bunları çekiyoruz. Yanlış ekonomi politikaları ve sonuçları.
Sandığa gidip seçimini yap.
Herkes olayı siyasete vurmuş. Yanlış demiyorum, ama asıl sebepler bunlar değil. Üstte bir arkadaşın da dediği gibi, dolar kuru artmadan önce yabancılar burada daha ucuz diye buradan alıyorlardı. O yüzden aslında zam geldi.

Sorumlusu kimse bedelini ödeyecekler.

Sorumlusu kimse bedelini ödeyecekler.
Kaç yıldır ödemiyorlar bu zihniyette ödeyeceklerini sanmam.
Steam dolar kuru asıl dolar kuru ile aynı gitmiyor.

Herkes olayı siyasete vurmuş. Yanlış demiyorum, ama asıl sebepler bunlar değil. Üstte bir arkadaşın da dediği gibi, dolar kuru artmadan önce yabancılar burada daha ucuz diye buradan alıyorlardı. O yüzden aslında zam geldi.

Kaç yıldır ödemiyorlar bu zihniyette ödeyeceklerini sanmam.

Steam dolar kuru asıl dolar kuru ile aynı gitmiyor
Enflasyon bu kadar kötü olmasaydı zaten yabancılar ucuz diye bizim ülkemizden almayacaktı. Asıl sebebi bu değil demişsiniz ama asıl sebebi bu.

Enflasyon bu kadar kötü olmasaydı zaten yabancılar ucuz diye bizim ülkemizden almayacaktı. Asıl sebebi bu değil demişsiniz ama asıl sebebi bu.
Asıl sebebi partiler falan değil demeye çalışıyorum. Seçimler yakın olduğundan her şey siyasete vuruluyor. İnsanlar içeriye alınmasın boşuna :).

Yabancıların Türkiye pazarından almasının sebebi ne? Yerel fiyatlandırmayla oyun fiyatlarının daha ucuz olması. Peki neden yerel fiyatlandırma uygulanıyor? Hukümet ekonomiyi yönetemediği için oyun yapımcıları alım gücü zayıf halka ucuz oyun sunmaya çalışıyorlar.

Yabancılar Türkiye pazarından satın alıyor evet, onun da temel sebebi kötü ekonomi yönetimi, yani özünde siyaset.

Geri
Yukarı